A.F.C.10 "het 10e is het "'"Op" niet meer'.' Een ondertitel met een dubbele betekenis, maar dat zal een ieder na het lezen van dit stukje wel duidelijk zijn. Over de resultaten van het afgelopen seizoen zijn niet veel hoogtepunten te vertellen. In de "schaduw" van ons eerste, moest ook het 10e tegen de gradatie vechten.... en wij hebben het niet gehaald. Het seizoen begon anders zo mooi, na drie wedstrijden met evenuzo vele overwinningen aan kop, zodat we dachten er iets moois van te maken. De koek bleek echter al gauw op te zijn, want aan het eind van het seizoen werden slechts 11 schamele punten bijeen geschraapt en was degradatie een feit. Het niet altijd beschikbaar zijn van diverse "vaste" spelers en het niet beschikken over een vaste doelman,(Nico waarom ben je toch gestopt) heeft ons kennelijk toch te veel parten gespeeld. Nu echter de dubbele betekenis van de ondertitel "het 10e is "het 10e" niet meer, of eigenlijk "het 10e zal nooit meer "het 10e" zijn'.' Aan het eind van dit seizoen hebben diverse "prominente" spelers van het 10e besloten met spelen te zullen stoppen. Het is dan misschien in brede AFC-kring niet bekend, maar het 10e was een elftal, waarin de kern van de spelers zo'n 10 tot 15 jaar met elkaar heeft gespeeld. In het veld, in de kleedkamers maar ook daarna werd jarenlang op de zondag enkele gezellige uurtjes met elkaar doorgebracht. Hoogtepunten waren de kampioenschappenin 1983 en in 1984, hetgeen toen promotie naar de res. 3e klasse betekende, een positie die helaas dit sei zoen dus weer verloren ging. Buiten het veld werd ook heel wat geregeld, zo werden onze eigen "jaardiners" elke keer weer een feestelijke afsluiting van een voetbal-seizoen. Zo werd er gedineerd in Neck, Santpoort (met golfen vooraf in Spaarnewoude) aan "de Nieuwe Meer" en de laatste jaren bij ons "vast" adres; eetcafé de Stage-Door in Amsterdam. Tijdens deze diners werd vooral door Nico en zijn Sharon grote faam verworven, door het uitreiken van diverse "awards"; vooral de "Waar is Theo Prijs" werd zeer berucht. Nu is het een feit, dat eens de tijd ging komen dat er spelers zouden afhaken. Vorig jaar stopte Nico Gianotten er reeds mee, maar na dit seizoen stoppen Jan Willem Bronwasser, Tom Blok, Theo van Broekhuizen, Gerlof Wielinga, van Dennis de Wit en Michael Kahn is nog niet bekend wat ze het volgend seizoen gaan doen, terwijl Jan van Broekhuizen en Frans Rooseman voortaan op de zaterdag willen gaan spelen. Ziedaar.een niet geringe "aderlating' van spelers, die bijelkaar opgeteld goed waren voor zo'n 178 lidmaatschap-jaren. Hoewel ik uiteraard niets te kort wil doen aan onze "new-comers", moet een ieder toch duidelijk zijn, dat het 10e nooit meer het 10e van weleer zal zijn. Toch gaan we er vanuit de aanblijvende spelers, zoals Joost Vellenga,Wim van der Duin, Coen den Os en ondergetekendesamen met de "new-Comers, Theo Zuidwijk, Bernard van de Berg, Arjan Witteveen, Jan Rossing en Marcel Holslag, dié sfeer weten te bewaren, die het 10e altijd gekenmerkt heeft. Wat mijzelf betreft, door nog één jaar het werk in de B-commissie te blijven doen, zal ik ook nog één jaar als voetballer actief zijn. De "glorie-tijden" met A.F.C.5 en later dus met A.F.C.10, zijn echter overduidelijk voorbij, jammer! Wat die "tijden" betreft"bedankt gabbers". Maar zoals we afgesproken hebben, we zullen elkaar niet uit het oog verliezen, onze "jaardiners" blijven wat dat betreft gewoon op het pro gamma staan met sportieve groet Rik de Boer P.s. Op ons jaardiner heeft Gerlof Wielinga alsnog beslo ten één seizoen door te gaan, waarvan akte! (wie volgt?) 10

Schakels (clubbladen) | 1989 | | pagina 12