Beleeft mee met AFC... opgegeven en wat postkaarten gekocht bij de goede man. 07.30 uur. Telefooncel gevonden. En wat denk je? Na 5 keer draaien "ja met Tromp"! "Hallo Cas, Bert hier". "Ja met Tromp; Hallo Tromp hier, hallo". "Cas, Cas, Caaaasü". Verbroken. Nog 2x geprobeerd. Het lukte niet; Verbinding naar 1 kant en de munten vielen als water er door. 08.00 uur. Weer naar het Hotel. Nu een lachende receptio nist; Holland draaien lukte; dus op naar Cas. En na 6 keer proberen, ja hoor: "met Cas Tromp". "Hallo Cas, Bert hier. Kan je mij verstaan, en kan je me geluk kig maken?" Cas draalde, wachtte en plagend zei hij: "Ja, ik heb de uitsla gen". Het leek wel uren te duren. "Elinkwijk 2-0 gewonnen en AFC1-0 gewonnen. UVS gedegradeerd". Toen kwam een verslag van het doelpunt; om haar kopbal over de keeper etc.etc. U gelooft het niet. Ik zag Apollo zijn hand opsteken, de Pythia knipoogde, Pam speelde de fluit en de receptionist zag mijn geluk en feliciteerde mij. WAARMEE? Hij wist het echt niet maar meende het. "WAT is uw positie in die club", vroeg hij later. Ik zei: "Ik voetbal in Zat 5 en doe wat met de zaalvoet bal". Ja maar in mijn hart was ik de voorzitter, trainer, coach etc. etc. Ik was AFC, en blij dat Apollo mij heeft gehoord. Mijn vakantie kon niet meer stuk. Het bewijs was geleverd dat het orakel van Delphi bestaat. De wedstrijd werd in Leiden gespeeld, maar in Delphi beslist! Ik heb het gezien, echt waar. Aan mijn tafel was veel plezier en er gingen snel 2 rood en 3 wit doorheen. Ik zag het toen weer: het orakel bestaat echt waar" BERTWITTEVEEN "PICKELAARSPRAAT" - knap werk! "Pickelaarspraat" luidt de titel van een uniek boekwerkje, dat dezer dagen in handen kwam van de erevoorzitter, de ereleden en leden van verdienste en het voltallige bestuur. Het is een compleet tot in detail met eigen handen vervaar digde bloemlezing van 121/2 jaar Mixed Pickles. Auteur, sa mensteller en technisch uitvoerder zijn in één en dezelfde persoon terug te vinden en wei in die van Pim Adriaansz. Hij was het ook die in de laatste bestuursvergadering met een korte toespraak zijn boek introduceerde en aanbood. Adriaansz memoreerde het feit dat hij zeer onlangs 65 jaar is geworden en in 1976 het verzoek kreeg van het bestuur om samen met Jan Steensma en George Wijnand de fameuze rubriek in De Schakel te continueren. "Als enig overgebleven Pickelaar van dat driemanschap leek het me een goede gedachte een aantal van de gepubliceerde Pickles als bloemlezing te bundelen. De naam Mixed Pickles blijft onvervreembaar toevallen aan AFC, vandaar de naam Pickelaarspraat", aldus de auteur. Pim Adriaansz heeft een hoogstandje verricht met dit werk van "de uitgeverij 't Uilskuiken", zoals hij die zelf betitelt. De inhoud geeft globale beelden van het clubleven, het voetbal- gebeuren en de geschiedenis van AFC vanuit wat Adriaansz noemt "mijn persoonlijke ingang tot de subcultuur van AFC". De schrijver komt in de talrijke kleurrijke schetsen tevoor schijn zoals velen hem kennen: spitsvondig, rijk aan humor, maar ook als het moet relativerend. Een werkje om in één ruk uit te lezen, gelardeerd met de fraaiste citaten, waarvan de eerste "Zo de mens, zo zijn stijl" van Cicero en de laatste "Geen enkele overwinnaar gelooft aan het toeval" van Nietzche. Voor mij heet de overwinnaar in dit geval Pim Adriaansz. G.T.

Schakels (clubbladen) | 1989 | | pagina 11