f f I" 'f-t \yf rq 1 {t f t w A 'f Jr Naschrift van de redaktie Pieter van de Vliet hoeft zich na afloop geen zorgen meer te maken. Het zal hem en ook vele AFC-ers goed doen te weten dat een delegatie van het bestuur van Elinkwijk afgelopen zondagavond bij ons in de sociëteit op bezoek kwambij wel ke gelegenheid wederzijdse gelukwensen konden worden uitgewisseld! h DON'T WORRY, BE HAPPY! Hij liep aan de andere kant van het hek, op het veld dus, en taxeerde de hoogte van het rasterwerk. Kon zijn been erover heen of niet? Bedachtzaam schatte hij de situatie in en besloot toch tot een omweg. Via de hoofdtribune streek hij even later neer op de aanpalende zonovergoten onoverdek te. Hiertoe diende nog een hindernis genomen te worden, ook voor dit objekt was enige gymnastische arbeid vereist. Dit keer leverde het geen problemen op, vlot wrong hij zich door de niet al te grote opening en liet zich neertussen enkele oude getrouwen. Veel plaats was er niet meer op de tribunes, vandaar waar schijnlijk zijn zorgeloze selektie. Bevond hij zich niet immer temidden van hoogwaardigheidsbekleders; mensen, die in de loop der jaren een reputatie hadden opgebouwd in hun kennis van het spel. Zijn verschijning wekte dus enige ver wondering, die toenam na zijn openingszin: "Ik ben helemaal niet zenuwachtig, echt waar niet". In vrij korte tijd herhaalde hij deze zin drie keer, zodat wij el kaar aankeken. "Je hoeft ook helemaal niet zenuwachtig te zijn, Henk", werd er kalmerend gezegd. "We hebben nog een na-competitie, er zijn nog meer mogelijkheden. Trouwens, de wereld vergaat niet, een club als de onze moet tegen een stootje kunnen". De opmerking ging langs hem heen, een angstaanjagend ge fluit ontglipte hem toen Dick Koenen uitviel. "Ik moet niet zenuwachtig worden, ik moet kalm blijven", mompelde hij toen ook Polletje Houtkamp de zijlijn opzocht. "Je hebt gelijk, de wereld vergaat niet maar ze mogen nu al leen maar uitvallen wanneer ze beide benen hebben gebro ken", en voor de zoveelste keer schalde zijn stem over het veld. Boven alles uit, tot in de verste hoek hoorbaar. "Ze hebben een direkte lijn naar Utrecht", liet hij in de rust weten, "van auto naar auto. Roy zit bij Elinkwijk, ik moet even weg", en hij wrong zich andermaal door de afscheiding. We keken elkaar aan, glimlachend, waarna een van ons zei: "Ik heb al drie sigaren van hem gehad, dat is meer dan in een heel seizoen". "Ik denk ook niet dat ie zenuwachtig is", liet een ander weten. "Hij is doodnerveus, dat is heel wat an ders." De bal rolde weer, in Utrecht was het 0-0, er diende zich enige speculaties aan. "Stl voor, Henk, Elinkwijk verliest met een nulletje of drie, dan mag dit op 0-0 blijven staan. Is dat geen prettig vooruitzicht?" Hij hoorde het niet, de aanmoedigingsfrekwentie werd opge voerd. Slechts onze 'dijkers', traditiegetrouw te vinden bij het vijandelijk doel, konden er af en toe boven uitkomen. In het lawaai dat ontstond toen Maikevan Eijk de bal eindelijk in het net deponeerde, na een offensief dat ontstond direkt na de hervatting, ging zijn stem ten lange leste verloren; hier was geen kruid tegen gewassen. Het aftellen begon, elke goede handeling aan onze kant werd verbaal beloonfd, elke misser en dat waren er gelukkig niet veel, werd overeenkomstig be oordeeld. Vlak voor het einde, hij was reeds zeker van de overwinning, haastte hij zich op weg naar de kleedkamer om van zijn respekt te gaan getuigen. De manier waarop hij dit keer het hek nam deed een UVS-dame achter ons opmerken: "U lijkt wel drieentwintig, meneer!". "Doe er maar zestig bij", sprak onze ere-voorzitter, die met een nieuwe sigaar in de mond ons vrolijk nawuifde. CHARLIE 9

Schakels (clubbladen) | 1989 | | pagina 9