i i I I i we stonden als haringen in een ton. Een verademing was het toen de tussen-wand openschoof; lekker koel zitten en afwachten. De voorstelling begon. Bij de eerste scène constateerde een heer rechts van mij, dat het fout zat. Zijn geoefend oog zag, dat de KLM-lijndienst vanuit L.A. met 3 begon. Edoch, alle lijnvluchten van en op Amerika beginnen met een 6. Gelukkig beinvloedde het de show niet. Ome Piet landde op tijd en nog nooit heb ik zó charmant zó vals horen zingen. Maar één ding is zeker: Ome Piet zette een dijk van een rol neer. Bij het horen van een tekst als: 'Ama teurs bestaan niet, alleen op AFC', ga je ongemerkt even rondkijken. Ja hoor, de zaal zat vol, zelfs boordevol ama teurs en amatrices. Echte liefhebbers, allemaal. Alleen aan de apparatuur van de show was niets amateuristisch. Alles was volmaalt professioneel. Wat zouden een Jaap a Cohen, Bob Wildeboer en Pirn Adriaansz gelikkebaard hebben bij al dat lekkers. En dan de reakties in de zaal! Honend gelach bij de veeg uit de pan voor Etienne Spee, bedeesd gelach bij een veeg uit diezelfde pan voor Kees, de pachter en een instemmend zoemkoor bij het horen van de naam: Willem- se. Ron van Doesburg zorgde voor de klapper. Zittend in een schommelstoel met een AFC-boek op zijn schoot, bracht hij een eigen lied, dat bij iedere AFC'er de fijne snaar trof. Jammer, dat hij later in herhaling bracht. Uitgerekend dat liedje moest niet. De betovering was verbroken. Maar het blijft een goed lied. Deze groep was niet de eerste die zong, dat dit clubje uniek is in de wereld, maar ze hebben wel gelijk. Waar ontvangt het bestuur zó stijlvol en waar wordt een traditie zó voortge zet? Waar komt uit een voetbalvereniging zo'n goede show tevoorschijn? In Nederland zeker niet en laat Piet Veensma maar een enquête houden in de U.S.A.! De uitslag staat bij voorbaat al vast. Heus er is maar één AFC.! HENNY SOMERS-BLEKEMOLEN EIND 1988 - BEGIN 1989 Mijn vrouw begrijpt niet wat ik nou zo leuk vind aan het voet ballen. Daarom hierbij mijn verhaal van mijn laatste wedstrijd in '88 en de eerste in '89. Zoals wellicht bekend speel ik zo'n beetje playing-coach bij het 7e elftal en fungeer ik af en toe als gast-speler (cq.flui- tist) bij zaterdag-3. Soms mag ik dan ook zo af en toe mee doen met het 10e elftal. Gebeurt dat allemaal tegelijk, dan lig ik inderdaad op zondagavond gestrekt op de bank en ben ik per ongeluk niet meer aanspreekbaar. So what? Die laatste wedstrijd van vorig jaar was klassiek te noemen: Op zondagmorgen 18 december uit om 10 uur tegen de Vo- lewijkers 3. (Het oude nostalgische gevoel herleefde weer. In mijn jeugd om half negen op de fiets bij Peek Cloppen- burg op de Dam, weet u nog?) De avond tevoren bleken van de 16 beschikbare spelers er maar 7 afgebeld te hebben. Na veel belien toch 2 erbij geregeld die er de volgende mor gen dan ook inderdaad niet waren. Met 9 man bij Volewij- kers bleek de aanvangstijd niet 10 uur doch 12 uur te zijn (kiein waarnemingsfoutje van de B-commissie.) In die 2 overblijvende uren toch weer 2 nieuwe mensen gerecru- teerd. (Hiervoor dien je echte AFC'ers te bellen, die je nooit op 1 januari of b.v. het jaardiner ziet (sorry hoor). Daar om 12 uur de scheidsrechter niet aanwezig is gaat er iemand van de Volewijkers op de fiets naar huis om zijn spullen te halen, waardoor de wedstrijd zo'n beetje om 12.45 begint, ons middenveld is door die vele ingrepen alles bij elkaar zo'n ruime 175 jaar geworden, hetgeen bij voortbewegen een dergelijk hoorbaar en angstaanjagend kraken oplevert, dat onze jonge tegenstanders van ongeveer 21 jaar de moed niet hebben de middellijn te passeren. Einduitslag 1-3 en tegen 5 uur 's middags thuis. 'Was het leuk?' vraagt je vrouw. De eerste wedstrijd in het nieuwe jaar viel op zaterdag 7 ja- 4

Schakels (clubbladen) | 1989 | | pagina 4