"Dat maakt niet uit, al wil je er 24 uur over doen", lichtte Rein bereidwillig toe. Ja, dat had Pickelaar, die een kans rook met 1,75 km per uur, eerder moeten weten. Met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid heeft Rein, die zich goed voorbereidde, zijn loop inmiddels volbracht. In Pickelaars ogen is Rein Minor meer een Major. En toch zo 'n aardige jongen! KRING Pickelaar was even 'in Lou', maar dat behoeft hier nadere toelichting. Hij doelt niet op die sectarisch-religieuze volgzaamheid jegens de geopenbaarde, maar inmiddels weer ontslapen Muiderbergse Lou de Palingboer. Neen, Pickelaar was te gast in de Artisten-societeit De Kring; zulks op uitnodiging van Lou van Kranendonk, van wiens werken een expositie was ingericht, die geopend werd in het bijzijn van nogal wat eenvoudige AFC-ers onder de echte kunstluizen. Lou van Kranendonk heeft een sterk gevoel voor kleuren en voor de combinatie daarvan. 'Vaart in de ruimte' sprak Pickelaar het meeste aan. Het deed hem denken aan de humor van 'Autoroute du Soleildat eerder op AFC hing. Maar Pickelaar, die in zijn beperktheid niet echt een antenne voor non-figuratief werk heeft, trof het niet bijster omdat hij visueel tijdelijk gehandicapt was. De avond tevoren betrad hij thuis namelijk de trap, waarop hij tevoren zijn bril even had neergelegd; dus zodoende. "Wat ben ik blij, dat ik die trap niet opging", zei Pickelaarse terecht. Maar dit terzijde. Hopelijk hangt er eind januari ook weer werk van Lou van Kranendonk in onze eigen AFC-galerie. Pickelaar verheugt zich daar nu reeds op. CITAAT Benijdenswaardig is de kunstenaar, die het geluk heeft talent te hebben; en daarbij het talent heeft geluk te hebben. (Heinrich Heine). MIKE De speaker in Utrecht bij Elirkwijk - AFC (l-l) kondigde na de rust de vervanging aan van Dimitri Kiks door Mike van Eijk. Maar dat kwam er fonetisch nogal ongelukkig uit als 'Maik van Aik' in plaats van 'Maik van IJk*. Na afloop van de wedstrijd oefende Pickelaar zelf ook nog even in de auto op weg naar huis. Merkwaardig, hij kwam eveneens herhaaldelijk tot 'Maik van Aik' en eenmaal zelfs tot 'Mijk van IJk'. Spraakkunstig toch kennelijk een hoogstandje! Pickelaar zal hem een volgende keer eens aanspreken en naar zijn naam vragen. 7

Schakels (clubbladen) | 1988 | | pagina 7