ingelegd door Pim Adriaansz DERTIEN Onlangs vond te Wijk aan Zee in Hotel Kennemerduin een APC-feestje plaats. Een gezel schap (ex-)voetballers kwam bij Jan van Dijken over de vloer. Wat zij allen gemeen hadden was hun verbondenheid met APC 13. Pickelaar was één van de genodigden, maar hij moest wegens verblijf elders verstek laten gaan. Jammer, want in beginsel gaat Pickelaar een hap, een snap en een babbel niet lichtvaardig uit de weg. Nu blijkt op die nostalgische réunie twijfel geknaagd te hebben over Pickelaars rechtmatige verbondenheid aan dat illustere dertiende. Om elk misverstand hierover uit te sluiten meldt hij het volgende naar waarheid. Ooit begon hij zijn praktiserend lidmaatschap als doelverdediger van het zevende, in een tijd waarin APC niet meer senioren-elftallen op de been bracht. Maar in de loop van een jaar of tien nam dat aantal dramatisch toe tot veertien. En bij elk aantreden van een nieuwe formatie zakte Pickelaar een elftal, zodat hij ook het dertiende - en zelfs geruime tijd - aandeed. Als geen ander weet Pickelaar dan ook wat doorzakken betekent en dat wil in AFC toch iets zeggen. En met deze sterke aanbeveling stelt hij zich voor de toekomst beschikbaar voor een uitnodiging; eventueel aangeboden beschermheerschappij zal hij alsdan niet uit de weg gaan. ZILVER Aan de jaarlijkse uitnodiging voor de samenkomst van 'De Zilveren Ploeg' van APC had den ditmaal 104 van de 165 leden gevolg gegeven. Van zeer ver kwamen Elkan Pais (Wes't-Vancouver)uiteraard Karei van Stuyvenberg (Caracas) en - bui ben mededinging - Roek van Halm (ook ergens uit die New World). De tafelleiding was bij de op dreef zijnde voorman-ploeger Jan Steensma in goede han den. (Een dienende Pickelaar moet wel eens wat ten opzichte van zijn Schakelbaas). De novieten werden ingewijd met een persoonlijk curriculum-vitae, dat hij steeds op diepte uit een plastic draagtasje; maar zelf n erade hij dat zijn diplomatenkoffertje. In volgorde van opkomst kregen Frans Bogaers, Charles Wiggemansen, Paul Koster, Jan Meyer (zeg maar die van ABC), Hans Mulder, Frits Seunke, Ben Truyens, Bas Rachman, Willem Vos en Rob Melsert het zilveren insigne opgespeld tegen contante betaling van een tientje. Ger Bogaers en Leo Hertz waren de afwezige rechthebbenden. Tussendoor zorgde Hans Geusebroek ongevraagd, maar terecht, voor een salvo Jiddische humor, die zich niet laat navertellen; zeker niet door Pickelaar, die om half vier voldaan tussen de lakens schoof. MINOR Als u deze regels leest zit de New Yorkse marathonloop er voor Rein-Minor weer op. Op zondag 6 november j.l. bevond Rein zich met 299 anaere Nederlanders onder de 25.000 lopers. Rein, één van onze goodwill-veteranen en voorganger van de Stierenclub. Vooraf vertelde hij van zijn voornemen aan Pickelaar, die vol ontzag, maar niettemin materieel vroeg, wie dat dan wel sponsorde. "Mijn vrouw en kinderen", verklaarde Rein bescheiden. "We hebben uitgerekend, aat ze drie maanden allemaal wat minder eten. Dan moet het kunnen". "Hoe lang mag je daar over doen", vroeg Pickelaar nog. 6 MIXED PICKLES

Schakels (clubbladen) | 1988 | | pagina 6