speeksel...., laat me niet lachen. Imitatie is zo oud als de wereld, we doen niet onder voor onze voorouders, die zich destijds nog in de bomen vermaakten. - Kan het geen andere reden hebben? Bijvoorbeeld als een punt na een aktie? Een streep onder een handteke ning? Zoiets? - Met die gedachte ben ik begonnen, ik zag het ook zo: de klodder als afsluiting. Maar je komt al gauw tot een ande re slotsom als de tv en filmbeelden voorbij trekken. Ik heb ze zien kijken naar elkaar, spoog de één dan kon je er donder op zeggen dat ook de ander twee minuten la ter zijn portie afgaf. Het hoort er zogenaamd bij, het is statusverhogend. Eentje die niet meedoet, wordt argwa nend bekeken. - Wordt er bij betere clubs minder gespuugd dan bij volks clubs? - Er is een verschil maar niet groot. Er loopt een tabbelle tje mee in mijn boek; zo uit het blote hoofd scheelt het 8.6%. - Dat is toch niet te verwaarlozen? - Van welke club bent u ook alweer, zei u? - AFC. - Is dat niet één van de betere clubs? - Dank u voor het gesprek meneer Spring in 't Veld, kun nen we onze lezers toch iets aanbieden bij het 65-jarige bestaan van ons clubblad. CHARLIE EN TEN VIJFDE.... Sportpark 'Het Loopveld' heeft wat betreft zijn bereikbaar heid letterlijk en figuurlijk een naam hoog te houden. Want waar men de auto ook neerzet, welke bus men ook neemt, het blijft aan het eind een flink stuk lopen. En dat kan knap vervelend zijn als je net tweemaal drie kwartier in de benen hebt, maar ook als je op zondagochtend, net uit bed, het clubhuis van Sporting Zuid probeert te bereiken. Overigens is het niet te hopen dat met de dreigende uitbreiding van de RAI, AFC zijn heenkomen op Het Loopveld zou moeten zoe ken. Maar dit terzijde. Een kleine twee weken geleden dien de AFC 5 in ieder geval de boven beschreven stevige wan deling te ondernemen. De ploeg van Van Aken had er ken nelijk zin in, want al zeer snel werden de kleren voor het rood-zwarte shirt verwisseld en stonden de heren in de bij kans warme herfstzon de diverse rek- en strekoefeningen uit te voeren. Bé-Jé van der Jé scoorde evenals Hein-Paul Siebenga in de warming-up een vijftal goals, Lesley Pete plaatste de bal een paar keer net over de goal heen, Fred Berrier ging een paar schitterende één-tweetjes met Jurgen Seunke aan en ondergetekende wist de bal achteloos vijfen twintig keer hoog te houden zonder dat daarbij een tegen stander roet in het eten gooide. Immers de gele gastheren kwamen niet van hun eigen helft. Opeens was daar de man in het zwarte pak, waarop de hele bende naar binnen stoof, de eigenlijke shirts aantrok, weer naar buiten stormde en de wedstrijd zijn aanvang kon nemen. Collega middenmoter (let hier op de spelling, Pickelaar!) Sporting Zuid speelde, naar spoedig bleek, met slechts twee spitsen. Niet dat ze er één vergeten hadden op te stellen, welnee, het was waar schijnlijk taktisch verantwoord. AFC's voorstopper voelde zich daardoor zo vrij als een vogeltje en schoof vaak mee op het middenveld. Een passje op Berrier werd echter te kort bevonden en onderschept door één van de Zuid Sporters. Dit verraste AFC's achterhoede dusdanig dat een doelpunt het gevolg was en keeper Han bijna een tandarts moest raadplegen. Tegen de 'veldverhouding' in werd het dus 1-0 en vlak na rust wees het scorebord dat nog steeds aan. De gastheren hadden nog de genadesteek kunnen toedienen, toen AFC een penalty tegen kreeg, ware het niet dat onze doelman weer in glanzende vorm stak en, u begrijpt het al, de elfmeter eenvoudig pareerde. Daarna werd AFC 5, zoals te doen gebruikelijk in de tweede helft, wakker geschud. Dit kwam ook doordat Frans Wijnen (na vijf minuten gebles seerd en gewisseld) en Nicky Hekster inmiddels langs de lijn stonden en als assistenten van Van Aken de gemoederen hoog wisten op te laaien, tot grote ergernis van de coach en trainer van Sporting Zuid, die sinds hun jeugd weinig vorde ringen met het Nederlands hebben gemaakt. AFC herwon zelfvertrouwen en kracht en dit resulteerde in een doelpunt van Ariël Kozijn op aangeven van Lesley. Een zogenaamde 'vierpuntenoverwinning' hing nu in de lucht en AFC was er zeer op gebrand de winst naar zich toe te trekken. Uiteinde lijk was het Bart-Jan die, inmiddels geblesseerd maar wei gerend uit te vallen, een schitterend schot vanaf de zestien meter loste dat doel trof. Strompelend, maar karaktervol wist Van der Jagt daarna nog net de bekende juichbewegin- gen te maken en sleepte voor het vijfde de 2-1 winst in de wacht. Afgelopen zondag werd de strijd aangebonden tegen de koploper in onze afdeling, Recht Op Doel Af '23. Voor onze coach en drie van zijn spelers was het bij wijze van voorbe reiding op deze zware wedstrijd echter ROBBA '88 (Recht Op Biefstukje Brood Af). De oplettende lezer kan wel raden wie hier de catering verzorgd had. Anderen trainden ge woon twee keer per week. Maar na afloop van de wedstrijd bleek dat er geen probaat middel bestond om ook maar een puntje af te dwingen. RODA '23 is een fysiek sterk en snel spelend team en heeft reeds vele tegentanders in verlegen heid gebracht. AFC vormde daarop geen uitzondering. Niet lang na de eerste mazzelige eerste goal van de spelers uit Bovenkerk, had keeper Han Trimbach een weinig gelukkig moment. Een uittrap werd een uitrap: de bal belandde bij een RODA-speler staande op de rand van het strafschopge bied. En deze aarzelde niet. Een simpel 'balletje breed' stel de zijn spits in staat te scoren: 0-2. Kenners beweerden nog dat als Jurgen in de eerste minuut een door hem geschapen kans in een doelpunt omgezet had (een bal met zeer veel ef fect vloog net voorbij de linker paal) de wedstrijd een com pleet ander aanzien had gehad. Hoe het ook zij, AFC kwam niet in zijn spel en liep steeds achter de feiten aan. Een vrije trap van Berrier in de tweede helft deed gelegenheidsrech terspits Johan van der Elsken nog wel scoren, het verhin derde niet dat RODA uitliep naar 1-3 en zelfs 1-4 zonder dat AFC een echte vuist kon maken. Naar mijn smaak waren drie goals iets teveel van het goede, maar dat neemt niet weg dat AFC in RODA zijn meerdere zonder verder morren moest erkennen. Daarbij hielpen zelfs de zogenaamde ad viezen en opmerkingen van de stuurmannen en stuurvrou- wen aan de zijlijn niet. Leider Van Aken kampte met het F- junioren syndroom: alleen de ouders weten het beter, maar de coach beslist. Desgevraagd verklaarde Erik na afloop van de wedstrijd "Het is niet erg om van de bovenste te ver liezen, als van de clubs die onder ons staan maar gewonnen wordt!". En zo is het. We staan immers niet onderaan. Inte gendeel. NICKY HEKSTER Van onze gewezen eerste-elftal spits Piet Veensma, sinds een kwart eeuw woonachtig in de Verenigde Staten, ontvin gen wij de volgende brief. Een bericht van over de plas Hallo beste vrienden! Vanaf deze plaats wil ik al mijn kennis sen van de good-old AFC weer eens de hand drukken. Op papier althans. Zoals de meeste onder jullie nog wel weten ben ik bijna vijfentwintig jaar geleden naar Amerika vertrok ken om daar Hollands stamboekvee te gaan importeren. Al 4

Schakels (clubbladen) | 1988 | | pagina 4