VETERANEN 12 'KONINKLIJKE' WAS EVEN ONHOFLIJK Even dreigde een prachtige voetbalmiddag in het water te vallen, toen HFC, koninklijk nog wel, onhoflijk liet weten, dat ze geen team op de 'Royal Legs' konden brengen, maar on ze actieve manager Jaap Pluim klom onmiddellijk in de tele foon en bracht zijn hele selectie in beweging. Alle A en B spelers en zelfs een enkel C-tje kwamen zodoende in een hoogst plezierige 'onderlinge' tot een pittig oefenpartijtje. Na afloop bleek het wat onwennig om niet eerst onze gasten! te verwennen, maar daar raakten we snel aan.... gewend. Een week later bezochten we Hilversum om daar tegen het team van Victoria te spelen. De weg leidde via de verzamel- woning van Jan Hein Lans en die moet toch heel wat uit gespookt hebben, dat hij in een vesting (Naarden) moet wo nen. Als je je club Victoria noemt, vraag je om moeilijkheden. Zes goals kregen ze om de oren. Ton Disselkoen, als rechtsbui ten deed hij ons (heel even maar) Kees Gehring vergeten, Bas Rachman 2x, Rob Ruis en Edwin Geluk lieten de AFC- haan victorie kraaien. Joep Hesseling vierde zijn verjaardag uitbundig op het veld, strooide met passjes, lobjes en wippertjes èn.... gaf een go al weg. Zomaar, tikkie terug en boem.... goal! Dat had Joep verkeerd begrepen. Op je verjaardag krijg je cadeaus Joep, je geeft ze dus niet weg. Er werd bij tijden héél goed gevoetbald, ondanks het hobbe lige veld werd de bal direct gespeeld en het werd pas min der toen we in de tweede helft teveel met de bal gingen lo pen. Voglende week komen onze vrienden en concurrenten van Hercules op bezoek. Dat vraagt om een sterke opstelling èn een enthousiaste schare toeschouwers. ROB DUKKER WADEN OP HET WAD Daar waren wij dan in het weekend van 21 t/m 23 oktober met de veteranen in Ulrum gelegen op ongeveer 53°22 NB en 6°55 OL in het Groninger land. Overal scheen dit week end de zon maar niet in Ulrum, Town of all Places. Daar tus sen de klei was het mistig en stil. Op zondag was het zelfs muisstil en alles gesloten in deze overwegend gereformeer de regio. De Veluwe is hierbij vergeleken op zondag een lunapark. Wat te doen in Ulrum en omgeving? Jaap Pluim onze on volprezen organisator had Ulrum (in het Engels All Rum) uitgekozen omdat wij volgens hem maar eens moesten ken nismaken met echte Hollandse kost en wat cultuur. Nou, dat hebben wij geweten! Bonen en nog eens bonen en ik heb als kind al zo geleden in de oorlog. Bezoek aan Zeehondencrèche Pieterburen Rob Ruis, Dimphma Amesz, Jaap Pluim, Truus Zijsvelt, Joep Hesseling, Joke van der Heydt, André Wij nand, Hans Geusebroek, Peter van der Heydt, Marjan, Lyda Koster, mede werkster Zeehondencrèche Wies Meier, Paul Meier, Paula Geusebroek, Clai re Wijnand, Paul Koster, John Dear, Rein Minor. 's Nachts in het slaaphuis (met gescheiden slaapzalen met boven- en onderbed) was ik getuige van een grootse uitvoe ring van de Raasdonder Symphonie in F Majeur. Te gast in de uitspanning 'De Paardestal' bij Gerben en Diny Hummel, voor wie geen moeite en eten voor ons te veel was. Uitba ters van een gecombineerd café, restaurant, slaaphuis, snackbar (rijdende viskar) en een SLIJTERIJ. Een prima ge zin met rondborstige en ongekunstelde dochters die een rui me maaltijd (capucijners met alles erop en eraan) serveer den op de dag van aankomst a f 10,— per persoon. Kom daar eens om op AFC. De slaapgelegenheid a f 12,50 per nacht (u leest het goed) lag op ca 25 meter van het café dat druk gefrequenteerd werd door de AFC veteranen, vaste cliëntèle en aanhang. In het café loten gekocht van ene Batema, leider van de plaatselijke voetbalclub 'Zeester' en warme vers gerookte paling van de aan de tap zittende plaatselijke palingroker. Dit nadat ik eerst te bed gegaan was maar plotseling weer een onbedwingbare dorst voelde opkomen. Met een korte pyama aan en daarover een regenjas en met blote voeten in de schoenen het café weer opgezocht. Niemand keek raar op, alles kon in Ulrum op zaterdag avond. Zelfs toen ik riep dat ik de grootste potloodventer was van AFC kreeg ik van een Zoutkamper zeebonk nog een pilsje aangeboden want ik was toch ook maar een mens, en nog een zak garnalen erbij cadeau ook. Vreselijk gelachen en heel gezellig met elkander verkeerd in de mist en diverse attracties bezocht, waaronder mosterd en azijnmuseum, alwaar ons in de middag streekgerechten geserveerd werden. De kok gaf uitleg wat het allemaal was. Wel eens gehoord van 'klont met stroop' en 'pronkjewail met stroop' en 'mosterdstip met bruine bonen'? De kok was lyrisch maar droop af nadat Ton Disselkoen droog vroeg: "Kan u ook gewoon koken"?. Oh ja, nog ge voetbald ook waarvoor op zaterdag versterking aanrukte van Jos Kemna, Ton Disselkoen èn Atti, Kees Gehring en Karei van Osch. Een flitsende show laten zien tegen v.v. 'Zeester' (een keurselectie uit Ulrum, Eelrum en Zoutkamp) en gewonnen met 9-1. Het hele dorp liep uit en we hadden wel vijftig toeschouwers aan de kant. Het was ook een hele gebeurtenis, een club uit Amsterdam. Over de wedstrijd kan ik kort zijn: veel goals, geen enkele overtreding van beide partijen. In de tweede helft raakte een wat waggelige Paul Koster zelfs de bal nog na de avond daarvoor een hele fles cognac soldaat te hebben gemaakt. Maar na op verzoek

Schakels (clubbladen) | 1988 | | pagina 12