ingelegd door Pirn Adriaansz TUSSENUIT Bel nooit iemand op die schrijft; zelfs niet voor een huishoudelijke mededeling, want die wordt genoteerd, waarna er een 'stukkie' van gemaakt wordt. Schakelaar Gerard Trebert gaf Pickelaar, die er even tussenuit was, aldus een koekje van eigen deeg. In zijn 'Ins Outs' sprak de brave Gerard over hem als 'de kronikeur (of is het ei genlijk eroniqueur? Pickelaar, immer dorstend naar kennis, sloeg er de Yan Dale op na en bevond dat het 'chroniqueur' was. Zelf voelt hij meer voor 'chroni-coeurwant de Pickles liggen hem - en hopelijk ook u - na aan het hart. Inmiddels is Pickelaar weer neergestreken op het natte thuisnest. Hij bedankt Gerard Trebert voor zijn adequate berichtgeving. DOUCE FRANCE De vooruitgang is niet te stuiten; zelfs niet in Pickelaars zuid-franse bergdorp Barjols, waar het plaatselijke voetbalveld nu omzoomd is door 18 reclame-bordjes. Veel méér middenstanders telt het dorp niet. Pickelaar installeerde - zoals al vaker - zijn huisje op wielen langs de zijlijn. Het enige - heilige - gras in het dorp van 2200 inwoners groeit op dat zonnige, uit de rotsen gehouwen voetbalveld. Het wordt door de terreihknecht vertroeteld met de liefdevolle zorg van een vader voor zijn enige deugdzame dochter. Op een minuscuul motormaaiertje scheert hij eerst de ene helft van het veld, waarna hij de rust ingaat. Vervolgens snijdt hij de tweede helft aan. Zo hoort dat in voet bal. Zijn eerste werkdag is daarmede vervuld. De tweede dag gaart hij zijn oogst in zijn uppie met de grashark. En wederom is er een dag vervuld. Op de resterende dagen van de week wordt het handwerk weer overgenomen door de tech niek. Een zeer simpele besproeiingsinstallatie doet daarbij niet aan waterbezuini ging. Pickelaar zag het een weekje aan en constateerde andermaal, dat het leven in het zuid-franse bergland nog goed is. Ook al zag hij er nog geen voetbal rollen. Mocht u eens in de buurt geraken: schroom dan niet er eens een kijkje te nemen. En verbaas u alsdan over de vreemde voorkeuren van uw Pickelaar. CITAAT Verwondering is het begin van de wijsbegeerte. (Plato) PROGNOSE Pickelaar nam de onvolprezen persmap 1988/1989 op zijn reis mee. Uitermate boeiend lees_ en kijkvoer! Onder veel meer informatie doen de 22 geselecteerde spelers er voor AFC een eindstand-prognose in. Samenvattend geeft dat het volgende beeld: kampioen - 5 spelers, tweede plaats - 1 speler, derde plaats - 6 spelers, vierde plaats - 2 spelers, vijfde plaats - 4 spelers, zevende plaats - 2 spelers, geen prognose - 2 spelers. Na één maand neemt AFC een teleurstellende elfde plaats in, maar daar gaat verbete ring in komen. In het voorjaar hoopt Pickelaar er op terug te komen. 7 MIXED PICKLES

Schakels (clubbladen) | 1988 | | pagina 7