PROFICIAT INS OUTS E. en M. Kruyswijk, Deurloostrar 47", 1078 HT Amster dam, tel. 71 47 92 R. Gans, Cannenburg 51, 1081 GW Amsterdam, tel. 42 85 39 Weer opvoeren als lid R.J.M. Kootwijk sen., 3.4.'63, Deurloostraat 75', 1078 HV Amsterdam, tel. 73 67 57; knvb nr 3323 j.W. Toutenhoofd, sen., 5.4.'65, Marnixstraat 376,1016 XX Amsterdam, tel. 27 24 73; knvb nr 3273 A. van Barneveld, C jun., 6.12.'74, M.H. Trompstraat 20"', 1056 JA Amsterdam, tel. 83 31 89; knvb nr 3525 Nieuwe donateur E.P.R. Spee, Geerdinkhof 133,1103 PT Amsterdam, tel. 90 21 46; knvb nr 9367 CONTRIBUTIES De datum 1 oktober nadert! Na deze datum wordt de contributie, zoals bekend, met f 50,— verhoogd! Helpt u de penningmeester en uzelf en stuurt u direct de ac ceptgirokaart in. Binnenkort zullen die leden van AFC die zaalvoetbal spelen een acceptgirokaart hiervoor ontvangen. Gaarne per omgaande betalen. GEBOREN Philip Joël zoon van Eva en Eddy Meijer. Namens de AFC onze welge meende felicitaties aan de trots ouders. ZILVEREN PLOEG De jaarlijkse bijeenkomst van de Zilveren Ploeg wordt ge houden op VRIJDAG 4 NOVEMBER 1988. De leden van de Zilveren Ploeg zullen afzonderlijk een uit nodiging ontvangen. Leden van de AFC die nog geen lid zijn van de Zilveren Ploeg en menen 25 jaar of langer lid te zijn van de AFC kun nen zich melden bij Jan Steensma, tel. 42 49 41 EN TEN VIJFDE.... De oplettende toeschouwer heeft het reeds in de gaten: dit seizoen komt het gerenommeerde vijfde uit in een sterk ge wijzigde samenstelling. Maar niet alleen het spelersmateri aal is veranderd. Zo kennen wij een nieuwe trainer, een an dere competitie-indeling en een nieuwe coach. Om met het laatste te beginnen: daar waar vorig jaar nog verwarring was over de eigenlijke begeleider van het vijfde dan weer trai ner Hans Rodenburg, dan weer oud-keeper Klaas Verbrug- ge kent het vijfde nu de weelde van een vaste coach. Erik van Aken, die via een blessure in het afgelopen seizoen in de bekende lappenmand verdween, bood aan het begin van dit seizoen aan om zijn expertise in te zetten voor zijn vijfde, het team waarvoor hij menigmaal het rood-zwarte shirt aan trok. Het vijfde mag zich derhalve gelukkig prijzen met deze ex-prof, die met veel verstand van zaken nu de scepter zwaait. Bij thuiswedstrijden wordt hij daarbij bijgestaan door Henny Kottmann, de nieuwe trainer, die zijn jarenlange eerste elftal ervaring (hij speelde o.a. de hoofdrol in de de gradatiewedstrijd van AFC 1 tegen EDO....) nu aan zijn pu pillen kan overdragen. Waren de zondagen nog een welko me afwisseling in de ellenlange looptrainingen van collega (nou....) Rodenburg (Ruben Dekker en ondergetekende slo ten menige weddenschap af op het telkenmale aantal te lo pen rondjes), thans vormen de dinsdag- en donderdagavon den plezierige trainingsavonden, met de bal in de hoofdrol. Henny is kennelijk veel verder gekomen dan Hoofdstuk 0 van het trainershandboek. Zoals gezegd, de indeling van de competitie is ook veranderd. Het vierde, dat tegen wil en dank toch degradeerde, manifesteert zich heden op niet mis te verstane wijze tussen de ex-tegenstanders van het vijfde. Na drie jaar in deze competitie te hebben meegedraaid ziet het vijfde de huidige competitie als een verandering van spijs die doet eten. Kennelijk bestaan er nog meer clubs dan een ZSGO of Madjoe, om maar een willekeurige greep te doen. Verre reizen naar Naarden of Kudelstaart moeten nu ondernomen worden en met Erik van Aken als chauffeur le vert dat weer extra risico's op.... De belangrijkste mutatie is echter het arsenaal van spelers. Mocht het vijfde zich vanaf zijn wederopstanding uit de tweede klasse AVB verheugen in een grote groep routiniers, gelardeerd met ietwat jongere spelers, vandaag de dag is de balans de andere kant uit geslagen. Parsser, Berrier, Wijnen, Van der Elsken en on dergetekende mogen zich tot de veteranen rekenen, terwijl bijvoorbeeld Miguel de Vries en zijn boezemvriend Lesley Pete voor het jonge bloed zorgen dat het vijfde zo lang moest ontberen. Het gevolg van deze melange is een fris voetballende ploeg, waarin een dartele techniek en belegen routine elkaar aanvullen als de port en de stilton. Maar laten wij hier niet te culinair worden of ons verlagen tot het niveau van een derde elftal dat een knoflookvergiftiging oploopt in een bekend etablissement in de 2e Egelantiersdwarsstraat te Amsterdam Op het standenbord prijken reeds 4 punten uit 4 wedstrij den, meer precies, twee wedstrijden eindigden in een gelijk spel, een werd verloren en een werd er in winst omgezet. Helaas was uw correspondent niet in staat om de eerste twee competitiewedstrijden bij te wonen wegens een vakan tie. (Vanaf deze plaats biedt hij u dan ook zijn nederige ex cuses aan en zal beloven, gelijk Pickelaar, zijn 'even lekker wegwezen' voortaan onder Ins Outs in de Schakel aan te kondigen.) Naarden '79 (let u op de apostrof!) vormde de eerste oppo nent in een lange reeks waarvan op locatie verslag gedaan kon worden. Na twee competitiewedstrijden stond Naarden bovenaan, echter het was zeer de vraag of deze terminolo gie letterlijk en figuurlijk op zijn plaats was. Het elftal van Naarden is een jonge ploeg met ambitieuze spelers die voor het eerste opteren. AFC wist zich moeiteloos aan te passen aan het hoge tempo van de wedstrijd en blonk zelfs uit door schitterende staaltjes techniek, hetgeen Naarden duidelijk te kort kwam. Via Ariël Kozijn nam AFC het initiatief. De ge legenheidsaanvoerder deed zijn verantwoordelijke taak gestand en wist in een uitgespeelde kans het doel te treffen: 0-1Naarden antwoordde met een zware druk vanuit het middenveld hetgeen door de scheidsrechter bij wijze van vervroegd Sinterklaascadeau met een strafschop gehono reerd werd. Keeper Frans Juch (daar hebben we de routine weer....) pareerde de elfmeter, maar dat verhinderde niet dat Naarden later alsnog langszij kwam. Gevaarlijk werd het toen onze gastheer naar 2-1 wist uit te lopen door onnodig balverlies van AFC's middenveld. Van Aken had ons op het 3

Schakels (clubbladen) | 1988 | | pagina 3