INKTSPOT NR 8 Schakel-medewerkster Henny Somers - Blekemolen liet onder dit opschrift in het vorige seizoen haar licht schijnen op vrouwen, die een rol van betekenis in AFC hebben gespeeld. In de zomermaanden - nou ja, wat heet - heeft Pickelaar zijn Schakels nog eens na geslagen op deze mini-serie van 7 afleveringen en hij vroeg zich eigenwijs af of de serie daarmede nu wel volledig was. Nee dus, want één van de markantste APC-vrouwen ontbrak nog: Kenny zelf. Vandaar, dat Pickelaar onbevoegd en buiten alle orde om hier een ihktspot onder nummer 8 toevoegt. Henny - geboren Blekemolen - stamt zowel uit een sportief én artistiek nest, dat duidelijke sporen naliet. Vader Cor werd in 1914 - juist voor wereldoorlog I - wereldkampioen als wielrenner achter de motor. Haar moeder - geen onbekende op APC - was een gevierde operette-zangeres. En zo werd Henny een sportieve meid (schermkampioene van Nederland op floret eind zestiger jaren) én een artistieke vrouw (voortreffelijk pianiste en - jawel - ook zangeres) Alles goed en wel, hoort Pickelaar u al zeggen, maar wat heeft APC daar nou mee te maken? Veel, weet Pickelaar. Hij wijst op de sportieve betrokkenheid van zonnige Herrny bij het Schakel-gebeuren; op haar niet geringe artistieke inbreng bij uiteenlopende AFC-evenementen, zoals - voorheen - het Nieuwjaarsgebeuren en - thans - de jaarlijk se galerie 'l'Art, Pou de la Créativité' en niet te vergeten het damesjaardiner. Soms solerend, soms als leidster van haar Trio Caprice. Henny is niet het type van 'oh, dat doen we wel even'. Wat deze duizendpoot doet doet ze goed. Henny Somers Blekemolen is ook een heel goede vriendin, die er voor je is als zij dat nodig vindt. Pickelaar weet daar van en wou het hier allemaal even kwijt. Dag lieve inkt spetter.' DORP Pickelaar zit goed in zijn oud-eerste-elftalspelers. Alleen al in Castricum, waar hij woont, lopen er drie rond, die nog voorkomen op de ledenlijst van APC: Japie Draisma, Japie Wildschut en Coentje Colijn. Eerlijk gezegd ziet Pickelaar ze vaker in eigen dorp dan op Goed Genoeg. Hij ontmoet ze vaak op de weekmarkt, in de supermarkt of gewoon bij de slijter; in het midden latend wie waar welk doel nastreeft. Maar vrijdag j.l. trof hij Jaap Wildschut met zijn vrouw Henny - sorry, Pickelaar zit nogal ruim in zijn Kennies - onverwacht in het Raadhuis aan, waar zij exposeer den. Een belangrijk deel van hun leven wijden zij aan de kunst, hetgeen hun redelijk ruime absentie op Goed Genoeg enigermate aanvaardbaar maakt. ioch heeft Pickelaar hen een beetje bestraffend toegesproken, want waarom hangen ze (hun werk) dan niet in januari in de AFC-galerieJ Even later zat Pickelaar - met een natte vinger te lijmen - in hun museumflat en hij zag met een glas in de hand beiderlei veelzijdig oeuvre. Misschien komt het over een maand of vijf, bij 'l'Art, Pou de la Créativité', toch nog wel goed. Pickelaar denkt van wel. 12

Schakels (clubbladen) | 1988 | | pagina 12