Ruud van de Ruit Voor al uw Onderhouds-, Tegel- en Stukadoorswerk. Speciaal voor Sierpleisters. Telefoon 020 - 42 57 87 DAMESJAARDINER 15 JAAR Stel je voor, dat je een feest meemaakt in de Jordaan. Café 'Rooie Sien' bestaat 50 jaar. Daar stapt een harmonie bin nen met de naam 'Ons Genoegen'. Op slag zie je dan de combinatie met 'Goed Genoeg' en het idee is er. Leuk voor ons feest en als cadeau aan de heren. Salonorkest 'Salut d'Amour' had échte liefde gestrooid over de boffers, die enkele jaren geleden de brunch van de vete ranen meegenoten. Zoiets blijft in het achterhoofd hangen. Dit zouden 2 pijlers kunnen zijn voor ons jubileum. Maar ja, wel prijzige pijlers! Toen echter kwam Arthur Reddering als door de hemel ge zonden. Agnes wist dat al jaren, maar voor ons was dat nieuw. Hij bood aan de sponsoring op zich te nemen om de avond écht bijzonder te maken. Hij vond velen, die ons goed gezind waren en dat was hartverwarmend! 15 jaar lang hebben we al een vaste ploeg, die ons helpt met de diverse onderdelen, die een feest doen slagen en dat is al uniek. Dit keer was er nog veel extra's. Zonder al deze lieverds en zonder de 100 dames, die alle maal hun inbreng hebben, kunnen Janny en ik beter kapu cijners gaan eten bij het Leger des Heils. Een lief kusje voor iedereen in AFC die ons zo hielp. Mede namens Janny Rimini. HENNY SOMERS-BLEKEMOLEN AFC-ers EXPOSEREN HUN TALENT Het kan gewoon niet op in de eerste maand van het nieuwe jaar. Na de superbe nieuwjaarsshow en de stijlvolle jaardi ners voor dames en heren volgde het meer dan sfeervolle samenzijn op zondagmiddag de 24e, waar onze sociëteit als galerie fungeerde voor de editie 1988 van I'Art Fou de la Créativité, oftewel de expositie van kunstzinnig geaarde AFC-ers en wat zich daartoe in de marge mag rekenen. Maandenlang heeft een energieke organisatiegroep zich bezig gehouden met de voorbereidingen van wat wederom een unieke manifestatie mag heten. Hun namen: Janny en Lex Rimini, Herma en Jan Steensma, Henny en Tom So- mers, Jan Meyer (de ABC-er) en Freek van Doesburg. Dit achttal slaagde er met hulp van anderen in een expositie neer te zetten, die de toets der kritiek glansrijk kan doorstaan. Nobelprijswinnaar Karei Prior opende de tentoonstelling en deed dat op inspirerende en spirituele wijze, zoals van hem viel te verwachten. Hij zwaaide terecht lof toe aan de initia tiefnemers en met name aan Lex Rimini, die ook deze keer weer bergen werk en dage vrije tijd heeft gestoken in de vormgeving en omlijsting van het geheel. De opening werd een feestelijk gebeuren. Ondanks concurrentie van de tele visie (het EK schaatsen) hebben tussen de 150 en 200 be langstellenden de weg naar Goed Genoeg gevonden. Hun werd door de jongere Rimini's, Jane en Alexander, een glas wijn geoffreerd, hetgeen mocht bijdragen tot een ongekend sfeerrijke middag, waartoe eveneens in niet geringe mate werd bijgedragen door het trio Caprice van Henny Somers, die samen met haar zoon Michel Didier en Joop Akkersdijk het bijbehorende muzikale touché toevoegde. Hulde alom! Veel fraais De tentoonstelling bood een breed scala van technieken, een bundeling van talent en inventiviteit, kortom veel fraais. Progressie ook in het werk van veel deelnemers ten opzich te van wat vorig jaar aan de wand werd gebracht. Miep Rid- derikhoff bijvoorbeeld kwam welgeteld met vijf in '87 gesig neerde stukken, hetgeen duidt op een intensief produktief, creatief jaar. Een beauty, zij het niet nieuw: de subtiel ge penseelde dijkhuizen van Durgerdam. Freek van Doesburg was ook veelvuldig aanwezig met o.a. stillevens en ontroe rend naïeve landschapjes. Van Suzan Verhagen noteer de ik beeldschone, met zorg en gevoel voor detail vervaar digde werken, waarvan met name de Narcissen in een krant talent en artisticiteit verraadt. Dan waren er de expressieve, royaal neergezette winterlandschappen van Daan Perton, de trefzekere penseelvoering van Jos de Rooy (zonne- baadster, landgoed in Bergen), het prachtige portret van Nien van Connis Hermens en de van liefde voor het am bacht van de kunst getuigende aquarellen van Lou van Kra nendonk. Stanley van Loggem bracht prachtige sport-stille- vens op papier, Henk Bakker 'scoort' hoog met een robuust geportretteerde Man met gouden helm. Het Jachthuis in Ouderkerk van Theo van Embden is een ju weeltje uit de collectie van deze veelzijdige amateur, maar zijn olieverf van de Haarlemmermeer is naar mijn smaak wat te pompeus dus te zwaar aangezet. Uitermate subtiel daarentegen is het werk van Jeanette Huysmans, die met haar verfijnd tekenwerk een belangrijke bijdrage levert. Dan is er nog van de van hem bekende humor getuigende Ego triptiek van Pim Adriaansz en de met grote klasse vervaar digde fotoserie zonsopgang van Anneke Jung, die de came ra op welhaast professionele wijze weet te hanteren. Een extra dimensie wisten de initiatiefnemers aan de expo sitie te verlenen met het werk van Pluis de Haan, die een wand weet te vullen met kleurrijke fantasievolle klei(n)kunst. Liesbeth Molenaar vult twee vitrines met chamotte en brons, eveneens materiaal van bijzondere klasse. Tenslotte: de collage 'AFC in design' van Lex Rimini was een vondst, evenals de schildersezel van wijlen Arie Waay- er. De wijze waarop de expositie door met name de Rimini's en Jan Meyer was ingericht mag als professioneel worden gekwalificeerd. G.T. VETERANEN Wat was dat nou? Wie haalt dat in z'n hoofd? Wie komt daar nu op? Lees ik dat goed? Is dat scherts of werkelijkheid? 15 januari op vrijdagavond een voetbaltoernooi bij Victoria, Hilversum. Nou vraag ik je? Schuchter gegaan naar verza melpunt plus dame. Er zou op AFC om 5 uur een borreluur zijn. Nu, er was helemaal niets. Sta ik met dame in de mie zerige kou. Clubhuis dicht en donker. Geen borrel of wat dan ook. Daar komt Bert Witteveen, was ook uitgenodigd en kwam ook nog, de goede sukkel. En daar verschijnt ene Jaap Pluim zonder zakelijke mededelingen hij was per plex en verder nog Peter van der Heydt en Joep Hesse- ling. Deze laatste zonder outfit en Hans Coorengel. Dus 5 man en 1 dame, en daar moet je dan de slag mee winnen, clubhuis ging open en mijn Paula consequent als ze is zegt frivool "Ik neem een sherry". Ik zeg "Waar heb je zin in".

Schakels (clubbladen) | 1988 | | pagina 5