SPEtESS EN LEIDERS van stomme verbazing herstelde de zaal zich. ledereen stond, klapte, zong en liep de polonaise. Er was hilariteit toen de muziek vertrok met de felicitatie van de dames naar de De Boelelaan nr 50. Mevrouw Miep zong een liedje van Dirk Witte met heel veel charme en de dames Nita, Berry en Netty brachten een lied met een goede tekst van Pim Adriaansz. Het refrein noodde tot meezingen. Het dames-salonorkest 'Salut d'Amour' verhoogde de toch al uitmuntende sfeer en speelde de sterre van de hemel. Ook zij kleedden zich in stijl 1928. Deze vrouwen waren een 'must' bij de avond. Mevrouw Stallmann kreeg de VVV-onderscheiding en me vrouw Parson ontving de Nobelprijs. De zaal liet overduide lijk horen, dat zij het met deze keuze eens waren. Een ontroerend moment was het voorlezen van een besluit van het AFC-bestuur om de Heren-Nobel posthuum uit te reiken aan de heer Henne Boskamp en deze prijs ook naar hem te vernoemen. Het schuiven van de stoelen was als een gedempte roffel, die het staande eerbetoon inluidde. De draad van de feesta vond leek even verdwenen, maar de houding van mevrouw Boskamp en de muziek van het salonorkest herstelden het geheel weer in de goede verhoudingen. Middernacht werd met champagne het glas geheven op de officiële verjaardag van AFC en werd het clublied met eer bied gezongen. Daarna werden de cadeau's die bij de borden lagen inge pakt en begaf men zich naar de bar, waar met de heren tot in de vroege uurtjes werd doorgefeest. Onder ons dak maak ik vele feesten mee, maar avonden als deze zijn bijzonder, daarom wilde ik graag een verslag er van doen. HENRY PALEMILL club. Eén ding staat voor mij vast: waar ik nu ook naar toe ga, ik ga er na AFC altijd op achteruit. End an nog iets: mag ik elk jaar weer een uitnodiging voor het jaardiner?". Een aanvoerder van het eerste elftal en een hoofdtrainer, die afscheidsspeeches van deze kwaliteit en op dit niveau uitspreken lijken mij de constatering gerechtvaardigd dat AFC op nauwelijks waardiger wijze haar nieuwe vereni gingsjaar heeft kunnen ingaan. G.T. DAMESJAARDINER Eén keer per jaar mag ik 100 AFC-dames ontvangen op de De Boelelaan nr 1. Het is steeds een genoegen, maar dit jaar was het een hoogtepunt. Bijna iedereen gekleed in de stijl van 1928. Prachtig! In een romantisch hoekje werd men gefotografeerd, waarna het borreluur begon. Om 8 uur gin gen de dames naar de grote zaal, waar ons buffet klaar stond en een pianist en bassist alle Charlestonmelodieën van hun repertoire speelden. Om 9 uur werd mevrouw Rimi ni toegesproken met een goede speech van mevrouw Ten Oosten. Bij haar slotzin zwaaide de deuren open en mar cheerde een harmonie van 40 man binnen. Na een moment ZAT IV KAMPIOEN Staand v.l.n.r.: de voorzitter Rein Akkerman sr., vaste scheidsrechter Peter Brandts, M. Kinsbergen, B. de Rooij, H. Drenkelford, D. Huisman, A, Andrie- sen, L. Hekster, K. Baarschers, J. van Gelder, vader Peter v.d. Dungen, J. de Bie, E. Doesburg. Zittend v.l.n.r.: R. van Dijk, R. Overweg, A. van Steek, R. van Doesburg, A. Peeters, R. Akkerman jr., A. van Teunenbroek, vaste wissel H. Tier. Liggend: J. Otsen. Niet op de foto: aanvoerder J. Sandberg. Foto: Hans Dukker. 4

Schakels (clubbladen) | 1988 | | pagina 4