is lant VANVRIIETHD- TOT COCKTAIL KLEREN mode-stad". 3. ook altijd wat... irT^zevenuur. Openen modieuze vuur. Zorypheeen op een plankje... Uw bijdraie tot deze ,(/i Want wat Meden wij ii m deze snow? Van vr iietijd - tot cocktail - kleren Zowel voor dames als voor heren. f saldo voor de Ancferen van rater op Haiti. Muzikale omlijsting Tonv.d.Ven/piano. liaarten, verkrijgbaar, c MaamuL--. inwmMfrg.s.wnafJ uut, larte gedgenoeg,zoti „jovembfra - of telefonisch als volgt samengesteld: Theo van Emden voorzitter, Arnold Deenekamp secretaris en Lou van Kranendonk penning meester. Zij bepaalden de wildavond op 17 december en de uitgaansdag op 26 mei 1988. INKTSPOT NR. 5 Een inktspotje, gericht op 3 zusters, die hun stempel druk ten op de club. Een spotje, dat het script voor een musical zou kunnen zijn. Leest en weest overtuigd! Jaren geleden werd een beursman lid van AFC. Hij had een vrouw en vijf kinderen. Zijn vrouw is nu 98 jaar en koestert nog de kostbare cadeaux, die zij kreeg als de beurszaken Zweedse bruiloftsdans. Men haakte in eikaars arm, draaide en greep de volgende arm. Na veel oefenen werd het een perfecte kringeling. Eén ding werd echter over het hoofd ge zien, n.l., dat op de première iedere danser een masker droeg. Niemand herkende de anderen, iedereen greep mis en de dans werd een fiasco. Ondanks de wanhoop van Jack Jr. lag het ballet dubbel van de lach. Tonny heeft met Ad Gehring één van de meest charmante Thomasvaer en Pieternel-opvoeringen gegeven. Zij schreef geestige act's voor verjaardagen van John Jansen en Guido Kiemeney en een heerlijke dialoog voor het eerste Dames diner. Zó goed was de interruptie in de speech van Conny Hermens geweven, dat enkele dames óók opmerkingen lan ceerden, volkomen in de waan, dat het de bedoeling was. "The Soccergirls", 5e van links Hanny, 7e van links Tonny, 8e van links Jeanne slecht gingen. Want deze heer, Mellegers genaamd, had de zalige instelling; dat als hij toch al verlies leed, er ook nog wel iets moois voor zijn vrouw afkon. Deze bijzondere men taliteit heeft hij ook over zijn spruiten gesprenkeld. Al vroeg ging zoon Jacques mee naar AFC, en hij speelde zelfs in het eerste elftal. Nog steeds is hij een trouw zilveren ploeggan- ger. Zoon Jaap kwam na de oorlog zijn entrée in de club ma ken. Hij speelde wel niet zo hoog als Jacques, maar hij leer de zijn vrouw, Mijntje, op AFC kennen. Dus scoorde hij toch niet zo gek. Maarnu de drie dochters! Drie mooie meisjes. Goed gesneden; zowel van lichaam, als van geest, als van ton griem. Het kon dan ook niet uitblijven, dat Jeanne, Hanny en Tonny trouwden. Wel, dat deden ze alledrie in hetzelfde jaar. Maar; en hier zou een scriptschrijver het niet kunnen bedenken; het jaar daarop waren zij alledrie weer, als vrije meid, terug op het ouderlijk nest. Juist op dat moment zochten Willem v.d. Marei en Jack Ju nior medewerkers voor de AFC-revue 1945 en de meisjes Mellegers kwamen als uit de hemel gevallen. Het gevoel voor schoonheid van Jack Jr. deed de meisjes belanden bij de "Soccergirls". Zij dansten zich een versuffing, want Jack Jr. was kundig, maar ook streng en repetitie's tot half vijf in de ochtend waren geen uitzondering. Het resultaat was er naar. De revue trok maar liefst 4000 bezoekers. De kranten schreven, dat de opvoering de vergelijking met de beste be- roepsrevue's kon doorstaan. Jack Jr. was streng, maar la chen was een veelvoorkomend werkwoord in zijn vocabulai re. En met de zusjes Mellegers erbij kon dat ook niet uitblij ven. De revue'45 was de eerste van een hele reeks waaraan ze meewerkten. De verstandhouding met Jack Jr. was zó goed, dat Tonny zelfs haar hond mee mocht nemen naar de repetitie's, omdat hij zo zielig was! Toen hij echter constant de enkels van Willem v.d. Marei als beetgrage hap be schouwde en hem iedere stap onmogelijk maakte, moest Tonny de hond toch zielig thuis laten zijn! Een incident waar Jeanne, Hanny en Tonny nu nóg de slap pe lach van kunnen krijgen, was de uitvoering van een Ja, de beursman Mellegers kon apetrots een dominootje leggen op het clubhuis. De zonen in AFC was iets normaals, maar drie dochters in de club brengen (en met zoveel suc ces), dét was meer iets voor superlatieven. Hanny en Tonny gingen zover in hun waardering voor de club, dat zij twee gerenommeerde AFCers trouwden. Hanny werd de echtgenote van erelid en voorzitter Dick Bessem. Tonny werd de echtgenote van Tieme ten Oosten, die in 41 AFC-jaren ook zo zijn steentjes bijdroeg. Wel, Tsjechov bedacht zijn drie zusters, maar AFC bedacht ze niet, ze waren er gewoon en ze zijn er gelukkig nog steeds!! Henny Somers-Blekemolen 4

Schakels (clubbladen) | 1987 | | pagina 4