WAT IEDERE AFC-ER BEHOORT TE WETEN INS OUTS BESTUURSMEDEDELINGEN Het bestuur maakt bekend dat de leden, die nog niet de contributie over het verenigingsjaar 1986/1987 hebben betaald niet voor opstelling in een der elftallen in aanmer king zullen komen. Dit geldt voor senioren, jeugdleden en het zaalvoetbal. AFC - tenue Wij verzoeken NOGMAALS er op toe te zien, geen waarde volle voorwerpen, geld e.d. bij zich te hebben, tijdens de trainingen en wedstrijden. Ook graag attentie voor het AFC-tenue t.w.: rood shirt met zwarte V, zwarte broek en rode kousen. Afgelastingen Hoe weten jullie of je wedstrijd wel of niet doorgaat. Thuiswedstrijden: bel 44 43 50 na 8.00 uur Uitwedstrijden: luister naar Rad Uitwedstrijden: luister naar Radio Stad Amsterdam om 9.00 uur op de Fm-band, 94,3 Mhz; in de Schakel staat het nummer van het veld waarop je moet spelen; tijdens de uitzending van Stad Amsterdam hoor je dan de naam van de club waar je moet spelen plus het nummer van het veld waarop je volgens de Schakel moet spelen, indien je wedstrijd is afgelast; wordt dit niet vermeld, dan gaat je wedstrijd dus wel door en moet je op de normale tijd verza melen. Zilveren Ploeg De jaarlijkse bijeenkomst van de Zilveren Ploeg zal worden gehouden op VRIJDAG 6 NOVEMBER 1987. De leden van de Zilveren Ploeg zullen nog een afzonderlijke uitnodiging ontvangen. AFC'ers die menen 25 jaar of langer lid te zijn en nog geen lid zijn van de Zilveren Ploeg, worden verzocht zich te melden bij de voorzitter van de Zilveren Ploeg: Jan Steens- ma. AFC IN BEELD In de selectie, zoals die voor dit seizoen is samengesteld, heeft zich een antal wijzigingen voorgedaan. Van de spelers groep van het vorig seizoen zijn naar het buitenland vertrok ken Adrian Carter (Zwitserland) en Rob Collewijn (Canada) Marco Robijn is naar Telstar gegaan en doelman Cees Tho mas heeft gekozen voor DCG. Nieuw in de grope zijn Theo van Seggelen, die terug is gekeerd op het vertrouwde, oude nest, Rokus Hoogendoorn (ex-RCH), Guido Nieuwenhuizen (ex-DSS) en Johan Dol, die één seizoen is uitgekomen voor een Zwitserse amateurclub, maar van oorsprong speelde bij De Spartaan. Als elftalleider is aangetrede Tonny Disselkoen. Hij neemt die taak over van respectievelijk Karei Baarschers, die vorig seizoen om gezondheidsredenen moest afhaken, maar gelukkig weer helemaal de oude is en diens tijdelijke opvol ger Theo Husers. Ook het tweede elftal heeft een nieuwe leider en wel in de persoon van Fred Laarhoven. Een over vijf De oplettende lezer en toeschouwer herinnert zich nog wel hoe een seizoen geleden het vijfde van Peter van den Dun- gen zo een succesvolle periode van drie jaar afsloot met een gedegen tweede plaats in de Reserve 4de Klasse van de K.N.V.B. Dit gebeurde nadat een en hetzelfde elftal twee jaar achter elkaar kampioen was geworden en vanuit de 2de Klasse A.V.B., via de 1ste Klasse A.V.B., opklom naar de reeds genoemde 4de Klasse K.N.V.B. Naar verluidt is dit nog steeds een unicum in Nederland. Vorig seizoen echter viel het vijfde in zijn oude samenstelling uiteen en vormde zich een sterk verjongd team, zij het aangevuld met enkele routiniers uit het Van den Dungen tijdperk. Het vijfde handhaafde zich daarop in zijn klasse als een bescheiden middenmoter en kwam eigenlijk niet tot opzienbarende prestaties. Dit seizoen is de elftalcommissie echter van mening geweest om de draad van twee jaar geleden weer op te pakken en een elftal samen te stellen met als basis diverse sterren uit de Van den Dungen school. Terug van wegge weest daarom zijn Peter Sandberg, Erik van Aken en Jurgen Seunke en wellicht neemt Jurgen zijn broer Ernst de vol gende keer mee. Tellen we daarbij terug van nooit wegge weest Johan van der Elsken, Frans Wijnen, Fred Berrier en ondergetekende, dan zult u snel begrijpen dat er net zoals in het verleden weer hordes mensen zich langs de lijn zullen scharen. Deze spelers nu, aangevuld met enkele jongelingen of nieuwkomers (o.a. ene Willem de Ridder), zullen het vijf de dit seizoen bemannen. En het geheel staat nu onder lei ding van de keeper van vorig seizoen, Klaas Verbruggen. Gelukkig hebben we nu eens een coach die er echt verstand van heeft. Zo wist Klaas ons afgelopen zondag vlak voor de eerste competitiewedstrijd te melden dat hij via slinkse wege te weten was gekomen dat onze tegenstander een "tik- ploeg" was. Of het om de enkels of om de bal ging werd echter op subtiele wijze achterwege gelaten. Wie was dan wel deze tikploeg, onze eerste opponent in de nieuwe competitie? Wel, het betrof hier het vierde elftal van D.W.S., een team waarmee AFC 5 nog nooit eerder de strijd aanbond. Ooit dachten wijdat de shirts van J.O.S. met het opschrift "Cassius Kattebakkorrels" toch wel het summum van shirt- reklame moesten zijn, maar met "Chris Hydro-klimaat" reikt D.W.S. toch tot gelijke hoogte. AFC ging meteen na het eerste fluitsignaal goed van start. De omstandigheden waren dan ook ideaal en na vijf minuten werd reeds 1—0 in het voordeel van de rood-zwar- ten genoteerd. Pieter Sandberg, voor de gelegenheid links-half spelend, brak op ouderwetse wijze door op links, deponeerde de bal bij spits Jurgen Seunke, welke op zijn beurt de bal knap aannam en over verdere afronding geen twijfel liet bestaan. Overigens besliste het elftal unaniem dat Pieter, behalve links-half, ook de eventuele penalties en vrije trappen diende te nemen. Verder flink meeverdedi gen en facultatief de corners op links werden hem ook no?-

Schakels (clubbladen) | 1987 | | pagina 3