INS OUTS Het veelbelovende B1-elftal heeft de afgelopen weken een verrassend goede prestatie neergezet. Het team van de nieuwe leider van de B1-Junioren, Nico van Til, heeft zich via drie overwinningen, waaronder een fantastische 2-1 ze ge op Zeeburgia in de interregionale competitie gespeeld!! Afgelopen zondag werd op het terrein van RKAVIC dat feit bekrachtigd via een 8-0 overwinning op RKAV. Ook de A1-Junioren hebben na een kanppe 4-0 zege op DCG nog kans op plaatsing. Ze moeten daarvoor nog de de gens kruisen met Rood-Wit A en DWS. Deze fraaie resultaten zijn bemoedigend en mogen worden beschouwd als een groot succes voor de ambitieuze jeugd commissie en haar technische staf. Een weekend Limburg met de selektie SUCCESVOLLE TRIP DANKZIJ PERFEKTE ORGANISA TIE Het limburgse trainingsweekend met oefenwedstrijden te gen het C-elftal van de Fortuna Sittardia Combinatie en het maastrichtse Rapid is ook dit jaar weer in alle opzichten een succesvol gebeuren geworden. Organisator/coördinator Sal van Gelder komt de eer toe lof te ontvangen voor de voor treffelijke wijze waarop hij de trip tot een goed einde heeft weten te brengen. Ook dit jaar heeft het AFC-gezelschap onderkomen gevon den in het hotel Maastricht in het stadsdeel Wyck. Zaterdag middag 15 augustus vermeldde het programma de eerste wedstrijd tegen een kombinatie van Fortuna Sittardia in de vernieuwde stadionakkommodatie van de vermaarde (voor malige) profclub uit de beginjaren van ons nationale be roepsvoetbal. Foto's aan de wanden van het riante clubhuis herinneren aan de sterspelers van weleer: Frans de Munck, Jan Notermans, Bram Appel, Cor van der Hart. Het moet onze AFC-selektie hebben geïnspireerd om in het fraaie voetbalbastion -overdekte plaatsen voor alle bezoekers, dus ook voor de kleine maar selecte groep van amsterdamse bestuurs- en oud-bestuursleden, onder wie erevoorzitter Henk Kampelhoff- een uitstekende demonstratie te geven van wat de hoofdklasse-amateurs presteren. Tegen semi- profs, die gewend zijn vier tot vijf keer per week te trainen, werd met 43 gewonnen. Spirituele speeches omlijstten het stijlvolle diner op de avond tussen de beide wedstrijden in het Limburgse. Voor zitter Rein Akkerman leidde dit samenzijn met strakke, maar milde hand. Aanvoerder Lenglet (zie elders), teamleider Tonny Disselkoen (zie elders) en interrumptanten (irrele vant) gaven verbale kleur aan de sfeervolle maaltijd en Henk Kappelhoff droeg een inspirerende steen bij aan het moreel van de spelersselektie met een humoristische herin nering aan het toernooi om het Zilveren Schip in 1967 in Middelburg. Een zaterdagavond op een van de heerlijkste, warmste zo meravonden in 1987 op het Vrijthof in Maastricht, wat valt daarover anders te melden dan dat het een hoofdprijs was in de loterij? Volgt de vraag: hoe moet dat dan een dag later in de tweede oefenwedstrijd? Nou, eenvoudig gezegd, het is perfekt gegaan, ondanks de afmattende temperatuur daar in het uiterste zuiden van over de vijfentwintig graden. De eerste tien minuten leek het problematisch te gaan wor den tegen de tweede klasser Rapid, 20 achter, maar toen begon het goed te draaien in de ploeg en het werd uiteinde lijk dik verdiend 4—2 voor de mannen van Doby en Ton. De ontvangst bij Rapid was als gewoonlijk vorstelijk. De mannen uit Maastricht moeten binnen niet al te lange tijd ónze gasten zijn. Daarover is uitgebreid gesproken. Ze heb ben evenwel één gigantisch probleem: ze mogen van hun vrouwen niet zonder hen langer dan twee dagen op stap. We hebben geprobeerd daarvoor gezamenlijk een oplos sing te vinden, maar zijn er niet uitgekomen. Wie helpt... GERARD TREBERT VAN DE ELFTALCOMMISSIE A Klaar voor de start (2) Bijna!! Onze technische leiding kan bijna de woorden uitspreken: OP UW PLAATSEN - KLAAR AF. Wanneer deze woorden gesproken zijn is het seizoen 1987- 1988 gestart en begint de strijd voor de punten weer voor de 5 elftallen van de elftalcommissie A. Een behoorlijk aantal oefenwedstrijden zijn reeds gespeeld en elders vindt u de uitslagen. Belangrijker dan de uitslagen is het vertoonde spel en de stemming in de ploegen. Dit geeft reden tot een gematigd optimisme. Het eerste en tweede elftal hebben tot nu toe nog geen wedstrijd verloren. Combinaties van de C-D-E-Selectie wonnen 1 wedstrijd, ver loren 1 en speelden 1 gelijk. Twee nieuwe leiders hebben onze gelederen versterkt, n.l. voor het 1e elftal: Ton Disselkoen. Zijn inbreng en humor kunnen wel eens zo positief werken, dat dit het eerste 'vleugels' geeft. Ton veel succes. Voor het derde of vierde elftal zullen Jacques van der Glas en Chris Dekker hun debuut maken als leider van één der Seniorenelftallen. Wij weten dat Jacques en Chris hun taak zeer serieus zullen vervullen, en ook hen wensen wij veel succes. Doby Peters, Hans Rodenburg, Freddy Laarhoven en Ko Grosze Nipper zullen hun taken weer voor meer dan 100% uitvoeren en dan kan succes niet uitblijven, echter de basis moet een goede spelersgroep zijn. In het laatste nummer van het vorig seizoen maakten wij melding van diegenen die om welke reden ook onze vereni ging gingen verlaten. Echter de aanwas is veel groter, en laten wij u hieronder vol gen die spelers die (weer) naar ons toe zijn gekomen. Voor de voorlopige selecties: A en B Van onze A Junioren: Marc van Drieberge Terug op het oude nest: Anton van Broeckhuysen, Theo van Seggelen, Eef Heyt-Sep van Zweden en Frank van der Veg- te. Nieuwe gezichten zijn: Johan Dol, Rocus Hoogendoorn (zoon van onze eigen internationaal Rocus), Guido Nieu- wenhuizen en Guido Wiegman. C, D en E Van onze A Junioren: Viktor Abascal, Daniel Gallenkamp, Frank Keus, Martin de Koek, Mark Schafer en Angelo 't Wiel. Terug op het oude nest: Johan de Jager Nieuwe spelers zijn: Van de B-Commissie: Daniel Hatume- na, S. Konaté, Raoul Leering. Van de Zaterdagcommissie: Hans Rettich. Verder nieuwe leden: T.J. Schopman De elftalcommissie A zal met alle trainers-leiders-medische staf en vooral de spelers er voor zorgen, dat AFC zich spor tief en succesvol zal manifesteren. Dus allen succes!! Supporters 6 september a.s. EDO - AFC!!!!! 4

Schakels (clubbladen) | 1987 | | pagina 4