V.A.B. uw Ford-dealer in Amsterdam nieuwkoop occasions onderhoudsservice Noord: Vuurwerkerweg 1, 020-320999 Oost: Linnaeusstraat30, 020-65 7130 Zuid: Joan Muyskenweg 14, 020-682611 AMSTERDAM A.C.C. Clubhuis Op vrijdag, 6 maart (toepasselijk i.v.m. de verjaagdag van de club) werd de eerste zaal voor het nieuwe clubhuis ge slapen. Onmiddellijk na afloop van deze feestelijke gelegenheid welke bij ABN - Theo Barlag gevierd werd met Champagne van de beide Heineken, v. Weelde en v. Teunenbroek, kwa men de bewoners van de Amstelveense Emmerkade in het geweer. Buren - overlast werd gevreesd. Dankzij bemidde ling van Raadslid Johan vond men elkaar in vriendschap pelijk overleg. Johan stelde maar één conditie: 'voor de staten steun op maten'. Daar hoefden we niet lang over te praten! Inmiddels staat het nieuwe gebouw 'onder de Kap' en als de diverse nutsbedrijven willen meewerken speelt A.C.C.I op znndag, 10 mei haar eerste thuiswedstrijd tegen Excelsior, nu echt in eigen huis. De AFC-ers die zo veel over cricket horen spreken en soms op BBC -I aanschouwen, worden hierbij uitgenodigd ko mende mei eens een bezoek aan A.C.C. te brengen. Voorzitter Karei v. Osch en vele anderen zullen U graag iets over het nobels spel vertellen. P.S. Karei Brand bedankt voor je ingezonden steun-stuk! IETS OVER VETERANEN-VOETBAL (Stukje la wijlen Arie Mets voor de goede verstaanders) Zaterdagmiddag 3 uur. De staanplaatsen zijn uitverkocht, de zittribunes bijkans; buiten voor de loketten verdringt men zich om toch vooral nog maar een plaatsje machtig te worden.... Materialistische overpeinzingen van een penning meester, met zijn gedachten 24 uur verder, hoe hij het den volgenden dag wel zouwenschen bij den thuiswedstrijd van het eerste elftal. Nu echter geen zorg daarover, het is immers zaterdagmid dag en wij hebben een Veteranen-wedstrijd. Wie is de tegen partij? Spelen we tegen de H.F.C.-, H.B.S.-, H.V.V. Quick, V.O.C. .Veteranen, tegen de Black Devils? Tegenstanders tegen wie wij het elk jaar opnieuw weer opnemen. Wat doet het er toe wie het is, het zijn allemaal prettige wedstijden. Hoe kan het ook anders, het gaat uitsluitend en alleen om de eer. Het geval speelt zich af zonder publiek, de uitslag is volkomen bijzaak, hoewel de overwinning toch nimmer cadeau wordt gegeven. Wij hebben een vaste kern van spelers, die het zich als een eer aanrekenen voor het Veteranen-team te mogen uit komen. Door de groote animo voor dergelijke wedstrijden, is het vaak wel eens moeilijk het een ieder naar den zin te maken, doch met een beetje beleid lukt dat in den regel wel. Wij hebben een vasten scheidsrechter, iemand met on miskenbare autoriteit, bij wien onder alle omstandigheden de meest strikte onpartijdigheid voorgaat. Behalve aangenaam voor de bedrijvers, kan Veteranen - Voetbal van niet te onderschatten nut voor de vereeniging zelf zijn. Hoe vaak wordt niet juist door de ontmoetingen tusschen de oud-krijgers den weg gebaand naar een uitste kende verstandhouding in het veld bij de wedstrijden van de eerste elftallen der betrokken clubs, een goede verstandhou ding tusschen de Bestuurderen der betreffende vereeniging- en, wat niet anders in het belang van het voetbal in het al gemeen kan zijn. Veteranen-wedstrijden wekken reminiscenties aan de ge moedelijke toestanden van weleer; toen de goede gowoonte bestond, dat na afloop beide partijen nog eenigen tijd onder een genoeglijken dronk bijeenbleven. Interessant wellicht ware het eenige herinneringen te vermelden omtrent het 'na afloop', doch ons blad komt tenslotte ook in handen van de jeugd, zoodat er opvoedende kracht van dient uit te gaan Oh, ja, de uitslagen moet ik u nog doorgeven 28 maart verloren uit van Kampong met 4 - 2. Wat is het daar toch altijd triest en ongezellig. Op 4 april thuis den strijd gewonnen tegen H.B.S. met 5 - 1 en na afloop goed toeven met onze Haagse vrienden 11 april gewonnen van ongeslagen koploper Black- Devils met maar liefst 4 - 1, uit nog wel. Tot horens en ziens vrienden. B.AcK Voor bar - talk Er is een klacht binnengekomen naar aanleiding van de voortreffelijke PAROOL SPORT advertentier in de Schakel. In deze fraaie annonce waarin 25 verschillende wedstrijd - ballen staan afgebeeld ONTBREEKT off - all - balls, de oer oude cricket-bal. Menig cricheter zat daarover te kniezen deze winter achter de kachel. Uit Nieuw Zeeland schreef Coach Bruce Blair of daar niet wat aangedaan kon worden. Wij denken dat Het Parool dit verzuim alleen nog goed kan maken door een echte cricketbal aan te bieden voor de wedstrijd van A.C.C. tegen landskampioen Quick Hg op 24 mei. Werving Wie iets van CRICKET wil weten (met name jeugdigen) is altijd welkom op de cricket-velden in het Amsterdamse Bos Voor telefonische inlichtingen: A. Wijnand - 41 23 64 J. Balk -79 65 33 4

Schakels (clubbladen) | 1987 | | pagina 4