INS OUTS En opnieuw leefde hij mee met Eddy Lomans, die aanvankelijk tobt met drie vieren op zijn HBS-rapport (van de Fluit, de Kameel en de Pompelmoes), waarmee de toegang tot zijn AFC-terrein voorlopig geblokkeerd is. Maar verboden vruchten smaken het lekkerst en dus wordt er af en toe toch gevoetbald. Niettemin heeft Eddy een hart van goud, haalt zijn cijfers weer op en gaat als scorende linksbinnen een grote voetbaltoekomst tegemoet. Aan het einde van het boek heeft AFC 1 met de beroemde Mannus Pinke de beker in Den Haag veroverd. AFC 3 wordt kampioen door een treffer van de jeugdige invaller jawel Eddy Lomans, die inmiddels tot over zijn oren verliefd is op Kitty Walden. Maar voor het zover is heeft Kees Brummer, keeper van het zesde en uiteraard ook een gouden hart, zijn boe zemvriend Eddy Lomans met groot gevaar voor eigen leven nog uit een wak moeten vissen. Beide vrienden worden dus, om uiteenlopende redenen, op AFC gehuldigd! Maar of het echt nog wat geworden is met Eddy Lomans en Kitty Walden zal Pickelaar niet weten, want dat vertelde J.B. Schuil in een later boek 'Hoe de Katjangs op de Kostschool van Buikie kwamen'. En dat boek heeft Pickelaar nooit in zijn bezit gehad. Wellicht is er nog een authentieke, bejaarde AFC-er, die hem alsnog nader kan informeren.... Citaten Oordeel niet over de kameel, noch over de mens, wanneer zij verliefd zijn. (Pythagoras) De mens brengt zijn leven door met praten over het verleden, zich beklagen over het heden en beven voor de toekomst. (Antoine de Rivarol) Rugby Pickelaar zag in de vrieskou toch nog een vreemd balletje rollen en daarvoor hoefde hij niet eens ver van huis. Aan de voet van Hollands duin zag hij het top-duel uit de ereklasse Cas RC tegen DIOK (Leiden). Onder de 2.000 toeschouwers een Sint Bernard-moeder en -baby. En ook nog een opvallend fraai meisje met hoedje. Welk pril deerntje draagt of all places een hoedje op een rugby-veld! Pickelaar zag het met wel behagen aan. Misschien kwam ze wel uit Leiden. Inmiddels weet Pickelaar nu nagenoeg alles over try, conversion, drop- en penalty-kick en niet te vergeten de scrum. Reeds verbijsterd zag hij vooraf de 'warming-up' aan, waarin voornamelijk ruggen werden gekraakt. Cas RC won met 13-3 en Pickelaar kwam dus niet te kort. Een mannelijke nog typisch Engelse sport, uitgevochten op het scherp van de snede. En wat sportiviteit betreft: ten voorbeeld aan de doorsnee vaderlandse voetballer. Tot slot Het volgende filosofietje heeft ook al weer niets met AFC te maken. Maar Pickelaar had er zoveel waardering voor, dat hij toch maar doorvertelt wat hij via het beeldscherm ver nam uit de mond van Wim van Leer (zoon van de vatenvader) in gesprek met 'Sonja'. Wellicht is één en ander u ontgaan. Zijn moeder had haar kinderen vroeger altijd voorgehouden: "Slagen in het leven is afhankelijk van 50% ta lent en 50% geluk. En die 50% talent is 100% geluk". RECHTSONGELIJKHEID Ik wil graag leuk leven. Mijn vriendin wil dat ook, dus dat zit wel goed. Er is echter één ding dat aan mij knaagt. Harm de Vries, werkzaam bij het buro Jeugd- en Zedenpoli tie aan de Overtoom, is daarnaast medewerker voor de Noord-Hollandse Courant of zo iets. Hij verslaat altijd de thuiswedstrijden van Volendam, dié vent. In april koopt hij voor mij het originele tenue van Aston Villa, als die jongens het op Highbury in Londen moeten opnemen tegen (nu nog) koploper Arsenal. Dat tenue wordt dan mijn nieuwe pyama, want de huidige is aan vervanging toe. Maar, deze Harm schrijft ook, af en toe, voor en dus in Voetbal International. Nu heeft hij een, op dit moment zich nog onder embargo be vindend, artikel in voorbereiding (of al af), dat een weerslag vormt van zijn onderzoek naar de rechtsongelijkheid in de voetbalsport. Ik mag nog niet uit de school klappen. Déérover. Over zijn artikel dus. In V.l. of de NNC. Wél over de door mij voor gestane follow-up aan dat artikel. Ik wil me namelijk graag eens uit het veld laten sturen. Bij het 5e van de zaterdag. En met de waarschijnlijk automa tisch daarop volgende schorsing juridisch aan de slag. Want als het echt zo is dat er rechtsongelijkheid bestaat tus- 4

Schakels (clubbladen) | 1987 | | pagina 4