schoten wist hij tot tweemaal toe doel te treffen. Jan Otsen en later Arne van Teunenbroek werden daarbij gepasseerd. Een appel voor hands in het strafschopgebied, pardon, de cirkel werd terstond gehonoreerd en Bertje de Rooy was daar om de penalty te verzilveren. Na de wisseling der speelhelften was het publiek getuige van een redelijke wedstrijd. Opvallend waren daarbij de doelpoging van Jack van Gelder (glij 'm erin), de kopballen van Ron van Does burg (ik kan veel compenseren), het bekeken verdedigen van Alphons Peters (achterin ga 'k wel lekker) en rushes langs beide zijlijnen van Hans Hulst (wat sta ik nou eigen lijk?). Tenslotte was het Arjan Anderiesen die zijn team weer op gelijke hoogte bracht met de opponent: een voorzet op maat van Hulst (zelf) werd door hem simpel binnengevolley- ed. Een onterechte beslissing van de man in het zwarte pak deed de bal ten tweeden male op de stip belanden, zodat de wedstrijd in het voordeel van de Quattro's beslecht leek te gaan worden. Terecht werd de elf-meter daarop (met opzet) gemist, en beide ploegen werden tevreden gesteld met elk een punt. Gesteld kan worden dat het spelen op kunstgras een uit komst is voor de barre wintermaanden. Van de spelers wordt wat meer techniek vereist en wat minder hardheid. Slidings kunnen duur komen te staan vanwege de kans op schaaf- en brandwonden. Aan te raden is het daarom om de trainingsbroek aan te houden. Men moet echter niet raar op kijken als die na afloop grote gaten rond de knieën verto nen. Kunstgras (met verzande bovenlaag) speelt in ieder ge val veel beter dan gravel. Het aardige is dat de spelvorm het tussen zaalvoetbal en veldvoetbal houdt. Het is dan ook te hopen dat het kunstgrasveld als trainingsfaciliteit definitief zijn intrede doet in de voetbalwereld. NICKY HEKSTER ZAALVOETBALLEN BIJ AFC Als je speelt in het tweede zaalvoetbalteam van AFC, en dat is in de reserve vijfde klasse (laag dus), dan raak je eraan gewend om de wedstrijden ten overstaan van lege tribunes te spelen. Wie schetsten dan ook onze verbazing toen kort geleden, vlak voor de belangrijke wedstrijd AFC 2 tegen Sporting Zuid 8 een verdacht groot aantal AFC-ers de Delta Lloydhal kwam binnenvallen. Het betrof hier wel een ont moeting tussen de nummers een en twee van de competitie R5D, heel belangrijk dus, en een aantal (tennissende) AFC- ers wisten deze wedstrijd kennelijk op zijn waarde te schat ten. Het geval wil namelijk dat onder leiding van coach Do nald Speelman het team van Sporting Zuid voornamelijk uit mensen van tennispark Buitenveldert bestaat. Zelfs schijnt Jaap Pluim een grote hand gehad te hebben in het selecte ren der spelers. Zo troffen wij tennisleraar Leo 'Lippie' de Leeuw, eens uitkomend in het eerste van Zeeburgia en ver der ex-prof Willy 'Stengel' van Bommel, ooit buitenspeler van MVV en tegenwoordig de bar van tennispark Buitenvel dert beherend. De banken zaten daarom ineens vol met een joelende en woelende menigte, iets dat beide partijen nog niet eerder in hun zaalvoetbalcarrière hadden meegemaakt. Een spannende wedstrijd werd het, waarin al na zeven mi nuten AFC de leiding nam door een doelpunt van Reintje Akkerman. Diederik Ludwig werd node gemist in de AFC- gelederen. De conditie liet daardoor te wensen over en na een uitermate spannende slotfase bleek Sporting Zuid met 2-1 aan het langste eind getrokken te hebben. Het publiek kreeg wel waar voor geen geld. Na afloop van de wedstrijd scheidden, zoals meestal gebruikelijk, niet de wegen van de voetbalploegen. Integendeel! Tezamen met het voltallige publiek werd er niet afgescheurd, maar het glas geheven in de gezellige kantine van tennispark Buitenveldert. De zaal voetbalwedstrijd was om 22.00 uur afgelopen en om 02.30 uur verlieten de laatsten het park. Tegelijk werd overeenge komen om nog eens een revanche in de tennishallen te spe len (de allereerste competitiewedstrijd van AFC 2 was ook tegen dit team van Sporting Zuid en eindigde in een 2-2 ge lijkspel). Kennelijk is het niet slechts bij cricket of hockey zo dat je na afloop met de tegenstander wat gaat drinken. En je bent vroeg thuis ook! Voor de volledigheid: het eerste zaalvoetbalteam van AFC staat bovenaan en is hard op weg om ook in de bekercom petitie hoge ogen te gaan gooien. Het tweede zaalvoetbal team van AFC bekleedt de tweede plaats en zal met Spor ting Zuid de eindstand gaan beslissen. NICKY HEKSTER EEN TRADITIE? Wat is het toch fijn om veteraan te zijn binnen de lijn. Wat je al niet overkomt in de nadagen van je voetbal-carrière. Want wat is mij en mijn kornuiten onlangs overkomen? Op zondag 1 februari jl. een wedstrijd gespeeld in een echt stadion. Het Wagener Stadion wel te verstaan en op Hoofdklasse-niveau tegen ons eerste zondagteam. Dit werd mogelijk gemaakt door de onverdroten inzet van Harry Schoenmaker en de welwillende medewerking van de heer Suermondt, bestuurslid van de Amsterdamse Hockey Bandy club. Drie letters slechts telt onze naam voor een ander blijkbaar ook meer waard dan woorden. Maar wat dacht u van onze daden? Na afloop van een eerder gespeeld onderling partij tje in hetzelfde Stadion tegen het dertiende team een week daarvoor? Geen pluisje, leeg mosterdzakje, plat bitterballe tje te vinden, noch een lege fles in de kantine van de AH&BC na ons verblijf tijdens een luid muziekfeest ten be hoeve van hun jeugd aldaar. Dat is op geraffineerde wijze goodwill kweken, waar of niet? Maar nu over die zondag te rekenen vanaf 16.00 uur. Het werd geen walkover. We hebben onder het oog van deskun dige AFC-getrouwen op de tribune goed partij gegeven. We hoefden alleen maar even 'zó' te doen en de snelle aanval len van ons parade-elftal smoorden in onze gebuikte af weer, versterkt met Nol Kuikens, Ernst Huisman en Edwin Geluk (de teerling is geworpen). Wij hebben met 5-2 verlo ren na 2 maal 45 minuten kunstig voetbal op kunstgras, dat op een kroostvijver gelijkt. Er zijn er die zeggen dat de uit slag 5-1 was, maar dat is niet juist. Ik telde één goal (de ge lijkmaker) via de rug van Cees Thomas en vervolgens in de tweede helft een grillige zoever van Gerrie Smit. Zelf mocht ik (ik praat graag over mezelf) het genoegen smaken om met één van mijn fameuze schijnbewegingen (waarvoor ovationeel applaus van de tribune) twintig man en de scheidsrechter naar de verkeerde uitgang te jagen, waarna ik alleen op de keeper afging. Onderweg daar naartoe ge beurde er iets wonderlijks. Lloyd Headley kwam praktisch overgevlogen en pakte mij de bal af. Dat was flauw, want voor mijn kleinkinderen had ik zo'n leuk verhaal in mijn hoofd. Maar het leven is nu eenmaal hard. Na afloop professioneel gedouched en kilometers bandage afgedaan zien worden. Daarna getogen naar het tennisho- me van Jaap Pluim, alwaar een boerekoolmaaltijd ons wachtte. Joep Hesseling deelde o.a. sigaren uit, volgens zeggen 17 jaar oud, zogenaamde old-timers uit de klimaat kamer van zijn vader. Dat is pas pure eenvoud. Nou, ik moet zeggen de sigaar was eerder opgebrand dan onze rechts back. Zijn tegenstander, een jonge snelle linksbuiten, werd met hulp van de scheidsrechter (Rob Dukker) volkomen lamgelegd. Als de jonge man te snel liep werd gewoon voor off-side gefloten of te wel afsijt. Eigen schuld, dikke bult. Het was met het halve eerste, aanhang, bestuursleden, ve teranen en hunne dames na afloop gezellig toeven in Jaap's Home en de gevulde glaasjes gingen driftig rond. Voor de

Schakels (clubbladen) | 1987 | | pagina 5