Indonesisch Restaurant „MeJati" DAGELIJKS GEOPEND RESTAURANT: 17.00 - 22.00 UUR Reserveringen gewenst. 9 deze stand werd bijna de gehele eerste helft gehandhaafd. Het voetbal was van beide zijden van een bedenkelijk ni veau, maar dat nam niet weg dat er zich vele spectaculaire momenten voordeden en het voor het publiek acceptabel was. Ondanks een paar schitterende reddingen van doelman Klaas Verbruggen, kon AFC niet verhinderen dat op siag van rust Zeeburgia langszij kwam. Een onnodige vrije trap op de rechter kant, vlak bij de cornervlag, was daar debet aan. De bal werd strak genomen, bereikte de opponerende spits bij de eerste paal en deze liet het leer wijselijk door zijn benen schieten, een actie waarop ondergetekende en Klaas niet hadden gerekend. Na vijftien minuten in de sauna te hebben doorgebracht waren de spieren even verslapt. Het duurde dan ook niet lang of onze gastheer zag kans een voorsprong te nemen. AFC hikte hierop lang tegen de 2-1 achterstand aan, totdat Dick van der Heijden de bal in het vijandelijke doel wist te krijgen. Ons geluk was slechts van korte duur. Onmiddel lijk na de aftrap scoorde Zeeburgia hun derde treffer, zo dat wij weer het initiatief dienden te nemen. Fred Berrier, laatste man, werd nu als pion vooruit geschoven om de druk te vergroten. De verdediging werd daardoor tendele verwaar loosd en het massaal aanvallende Zeeburgia profiteerde hier van door middels een wel zeer lepe lob Verbruggen voor de vierde maal uit te spelen. Paul Witzand werd nu vervangen door René Wiersma, zodat de voorhoede in kracht aanzien lijk won. Een van de eerste wapenfeiten van René was het nemen van een vrije trap. Het muurtje stelde zich op, maar de bal werd op subtiele wijze er omheen in de korte hoek gespeeld. Frustrerend was het om Zeeburgia wederom uit te zien lopen naar 5-3 - Van der Elsken vergat te verdedigen en Berrier was de sliding even vergeten -, de aard van de wed strijd was echter dat steeds aan beide kanten gescoord moest worden. En inderdaad wist Wiersma ten tweeden male het doel te treffen, nadat hij met een briljante passeerbeweging de linksback van Zeeburgia op snelheid en kracht het na kijken had gegeven. Zo eindigde deze wedstrijd met 5-4 in het voordeel van Zeeburgia. Als de wedstrijd nog een half uurtje was doorgegaan was het wellicht 8-7 of 11-11 gewor den. Zondag jongsleden speelden wij uit tegen Madjoe. Vorig sei zoen was dit de club waar we het kampioenschap op een punt na lieten liggen. Echter toen opereerden we meteen geheel andere formatie. De kantine van Madjoe, die overi gens meer op een Albert Heijn-3 winkel lijkt, verried dat Pommetje Horlepiep binnenkort de jeugd van deze club komt onderhouden. Gesterkt door deze wetenschap zochten wij de kleedkamers op waar vleeshaken uitnodigend aan de muur hingen. Trainer/coach Rodenburg benadrukte enkele belangrijke aspecten waaraan het in het verleden nogal had ontbroken. Onze gastheren namen de aftrap en Paul Wit zand was er meteen als de kippen bij. Nog geen dertig se conden later wist hij een goal te scoren, een huzarenstukje dat hij dit seizoen, zij het na een paar minuten, al twee keer eerder heeft vertoond. Een geweldige opsteker voor AFC dus. Daarna liet Madjoe er werkelijk geen gras over groeien en viel in hoog tempo aan. Steeds dichter kwamen zij bij de goal en keeper Frans Jüch moest alle zeilen bijzetten om het doel schoon te houden. De uittrappen van Fred Berrier werden telkens door een blonde macho onderschept, zodat het voor onze voorhoede moeilijk voetballen was. In de tweede helft zou deze tactiek van uitverdedigen met succes worden veranderd. Schlemielig kreeg Johan van der Elsken in het strafschopgebied de bal op zijn arm en de daarop volgende penalty betekende de gelijkmaker. En nog voor rust nam Madjoe de leiding door een verdedigingsfout - Hein-Paul Siebinga ging niet geheel vrijuit -. De bal werd vanaf de rechter achterlijn zomaar in de linker bovenhoek gedeponeerd. De desbetreffende doelpuntenmaker verklaar de na afloop niet geweten te hebben wat er gebeurd was. Na een motiverend gesprek met onze trainer werd de twee de helft met een geheel ander uitgangspunt benaderd. Er werd gebuffeld, gebigd en gebikkeld, zodat ons sterk bezette middenveld nu eindelijk eens tot zijn recht kwam. Met Berrier weer vooruitgeschoven bezweek Madjoe ten slotte onder de grote pressie. Door een fantastisch schot in de linker bovenhoek trok Dick van der Heijden de zaak ge lijk. Verder was het slechts een kwestie van consolideren. Bijna nog gaven de rood-zwarten het kostbare punt uit handen, toen Hekster, operende als laatste man, zich verga loppeerde. Een keiharde tackle van Karei Maas bood echter uitkomst, maar bezorgde hem de tweede boeking van het seizoen. De 2-2 stand was daarmee wel in veilige haven ge bracht. Het is goed te kunnen constateren dat AFC 5 ook op karakter de punten weet te vergaren. Zo verder voetballend is de aansluiting bij top binnen voetbereik. Of zijn wij al bij de top? Volgens ingewijden is het krachtverschil dit sei zoen tussen de sterksten minimaal. NICKY HEKSTER PASTOORSTRAAT 2 - NAARDEN-VESTING - TEL. 02159 - 4 75 49

Schakels (clubbladen) | 1986 | | pagina 9