Ik aanvaard geen smeergeld, ik pak niet feministisch uit en ik zal nooit opzettelijk iemand vergeten. Ik ben zeer AFC- vriendelijk en ik keep my smile. Als eerste van mijn portretjes komt een AFC-ster, die in april 1932 als eerste vrouw in de Schakel schreef en dat vele ja ren bleef doen, zoals geen ander het haar na kon of kan doen. Zij gebruikte een pseudoniem, dat een begrip gewor den is in de club. Voor velen onder u zal het geen raadsel zijn, maar mocht ik mij hierin vergissen, dan vermoed ik dat u de volgende Schakel zeker uit de bus zult grissen. HENNY SOMERS-BLEKEMOLEN REMEDIE? Men schijnt er niet uit te komen, de bestrijding van het van dalisme. Vooral het voetbalvandalisme staat de laatste tijd in het middelpunt van de belangstelling. De ene commissie na de andere buigt zich over het probleem, veiligheidsoffi cieren worden benoemd met als enig resultaat dat het steeds erger wordt. Al vroeg in onze geschiedenis kwam men er achter dat je geweld niet met geweld moet bestrijden, het leidt slechts tot meer geweld. Dat niet iedereen zich steeds aan deze regel heeft weten te houden is ons bekend. Agressie zit (nog) in ons, terwijl we nota bene al zo'n vier miljoen jaar rechtop lo pen. Wanneer je geen geweld moet gebruiken, hoe moet het dan? Lief zijn, over het bolletje aaien, "goh....wat een aardi ge jongen ben jij", terwijl de jongen in kwestie op de motor kap van je automobiel staat te springen. Dat kan je nooit leuk vinden; ergo, na verloop van tijd ben je rijp voor een psychiatrische inrichting. Toch kan je geweld vredelievend tegemoet treden, het eni ge dat je nodig hebt is een slaappil. Een slaappil? Laat me niet lachen, hoe dien je die toe aan een horde brullende, krijsende 'mensapen', die slechts uit is op vernieling, op het maken van rotzooi? Simpel, gebruik de methode die sinds jaar en dag wordt toe gepast in het oerwoud voor het tijdelijk verdoven van dieren. Ter aanvulling van een Artis of ten behoeve van een medi sche ingreep. In het geval van de 'mensapen' zou men de eerste mogelijkheid kunnen prefereren, een tijdje uit de rou latie (bezinning) kan geen kwaad. Dat kan toch niet! Je kan een mens niet neerschieten, dat is te gek om los te lopen. De juridische consequenties! We le ven in een rechtstaat! Bedenk echter, het is maar voor eventjes. Ter afkoeling. Wanneer de vandaal wakker wordt in z'n schone ziekenhuisbedje is ie alleen, niet meer in een groep. Het nadenken kan beginnen en wanneer de kranten anderdaags met grote koppen melding maken van het ge beuren, zullen de 'sides' wellicht ook tot nadenken komen. Vandaal-vrij door een slaappil, een sprookje! Zo niet, dan benoemen we gewoon weer een nieuwe com missie. CHARLIE TIJDEN EN OMSTANDIGHEDEN VERANDEREN Bovenstaande uitdrukking is voor mij mede een stimulans in het leven. Ik ben een vriend van uitdrukkingen als: 'Opti misme bouwt, pessimisme breekt af", "Houen zo", "It's all in the game", "Keep smiling". In mijn zakelijk bestaan gebruikte ik bij uitgaande circulaires tussen 1938 en 1966 niet minder dan 268 spreuken, gezeg des, uitspraken, welke methode door mijn opvolgers werd voortgezet. Zeker de spreuk aan de kop van dit artikeltje geldt voor de periode van 1921 als jongste 1 e elftalspeler tot 1986 als oudste Erelid. Een hartelijk woord van dank voor de enorme belangstel ling, die ik op 'Leiden ontzet' heb gehad in velerlei vorm als telefoontjes, ferme handdrukken, warme woorden, bloe men, cadeau's, wijn en champagne en de nodige post. Het was alles hartverwarmend en ik hoop gaarne nog een aantal jaren in uw midden te mogen verkeren. Nog extra werd dit opgeluisterd door de verrassende atten tie van ons 1 e elftal, dat mij bij monde van aanvoerder Leng let en een 'delegatie' (Ouderland, Lloyd Headley, Cees Tho mas, Etienne Spee) ook nog enige flessen wijn offreerde, ondanks het feit dat ik tegenwoordig feitelijk een vrij passie ve rol speel in tegenstelling met mijn tijd als speler, aanvoer der, E.C.-lid, enz. JAAP VAN NEK P.S.: Een geestige speech van John Jansen, nu nog voorzit ter van de Vrienden Biljart Club ging ongeveer als volgt: "Hierbij een kistje met drie flessen rode wijn van 1985, een goed jaar. Beter is de 1e fles te gebruiken na 5 jaar, nog be ter voor de kwaliteit na 10 jaar de 2e fles, en een uiterst rijp produkt als je de 3e fles na 15 jaar gebruikt. Doe je dit dan beloof ik je weer 3 flessen tegen die tijd". Mijn antwoord is: "Wait and see". Binnenkort weer het jaarfeest van ATC Op 2 december aanstaande is het alweer zestien jaar geleden dat AFC's tennissende dochter het levenslicht mocht aan schouwen. Zoals te doen gebruikelijk wordt een dergelijke verjaardag gevierd met een knaller van een feest. Alle ATC- ers hebben reeds een uitnodiging in de bus. Maar natuurlijk kunnen alle AFC-ers zich in het feestgedruis mengen. Noteert u alvast even de datum: vrijdag 28 november a.s. Plaats van handeling zal de sociëteit Goed Genoeg zijn en de aanvang is om 19.30 uur. Kaarten zijn te verkrijgen bij de bekende adressen, ondermeer Tim Timmerman (41 56 37), Frank Reddering (02159 - 4 84 17), Erik van Aken, tel. (92 55 41), Ron van Doesburg (76 07 86) en Nicky Hekster (5222246). Prijzen: f 16,— voor leden en f 26,— voor intro- ducé(e)s. Bekijk de dingen eens zwart/wit en kom naar dit spectaculaire en verrassende feest!! HET ATC-BESTUUR Herfstdriedaagse In de vorige Schakel is een overzicht gegeven van de mede werkers aan bovengenoemd geslaagd evenement. Door een ongelukkige samenloop van omstandigheden is bij de coör dinatoren de naam weggevallen van René Wiersma, één van de grote animatoren van deze happening. De jeugdcommis sie betreurt dit en wil dit alsnog gaarne vermelden. Eén over vijf Er wordt door AFC-ers wel eens geklaagd dat hun club de slechtste douches bezit van heel Amsterdam, Welnu, het vijfde ontdekte twee weken geleden dat de club Zeeburgia er ook wat van kan. Aangekomen bij de club aan de spoor baan werden wij naar een kleedkamer verwezen met muren druipende van de waterdamp. In deze kleedkamer bevonden zich twee douches, waarvan er een niet dicht te draaien was, en naar later bleek, ook niet verder open, zodat wij ons in een sauna moesten omkleden en na afloop nauwelijks kon den wassen. Ook de wedstrijd begon een kwartier later dan gepland en ruimte om in te trappen of warm te lopen was er niet, zodat er van optimale concentratie nauwelijks spra ke was. Onder leiding van Peter van der Heijdt, die deze keer de honneurs voor coach Hans Rodenburg waarnam, startte AFC 5 de wedstrijd toch niet slecht. Johan van der Elsken schoot al snel zijn team naar een 1-0 voorsprong en 8

Schakels (clubbladen) | 1986 | | pagina 8