strak, laag, direkt schot in een onbereikbare hoek naar een vaste plaats in de selectie (0-2). Voor rust kwam Rapid door een zwak moment in de defen sie terug, maar toen Ypma een klein kwartier voor afloop met een vrij gelukkig doelpunt de boeken op 1-3 afsloot was iedereen het er over eens, dat voor de tweede keer dit wee kend de beste ploeg in het sportpark van Rapid had gewon nen. Nog iets melden over de al weer perfekt georganiseerde thuisreis en de eveneens traditionele, Max Tailleur overtref fende micro-séance in de bus van Johan de Bie plus de aan sluitende, onverwachte apotheose van debutant Bonouvrie details te verkrijgen bij desbetreffende toehoorders lijkt in dit verband nauwelijks relevant, waar het gaat de sfeer te schetsen. Een subliem weekend dat mag daarmee gezegd zijn! G.T. BESTE SPORTVRIENDEN, Het seizoen 1986/1987 staat voor de deur. De trainingen zijn reeds aangevangen, en de eerste oefenwedstrijden zijn reeds gespeeld. Het is ieder jaar voor het begin van het sei zoen de gewoonte jullie enige tips mede te geven, welke er moeten bijdragen dat het blessureleed zo klein mogelijk zal zijn. Ik wens een ieder een prettig, sportief en succesvol seizoen toe. A. Zelfpreventie (voorkomen van blessurs) 1Nagels kortknippen, maar niet uit de hoeken (voeten). 2. Voorkom blaren (talkpoeder en Skinlube). 3. Draag deugdelijk schoeisel. 4. Bij training en wedstrijden bandages dragen. 5. Scheenbeschermers dragen. 6. Controleer noppen op lengte en slijtage. 7. Doe voor de training en wedstrijden een goede warming up en rekkingsoefeningen. B. Hygiëne 1Draag steeds gewassen kleding. 2. Droog je stevig af na het douchen. 3. Laat iedere kleine of grote blessure deskundige behan delen. 4. Draag bij de warming up altijd een intrap shirt, zodat je bij de aanvang van de wedstrijd een droog shirt hebt. 5. Loop in de gangen en onder de douches op badslippers. C. Algemeen 1Breng bij droge, harde velden een laagje vaseline aan op de zijkant van knieën en bovenbeen. 2. Bij opkomende kramp dit niet door het gehele elftal later behandelen. 3. Bij een blessure nooit en te nimmer warmte toepassen, alleen de eerste 48 uur maar koelen door middel van een ijspakking, gewikkeld in een doekje of een washandje met ijsklontjes. 4. Mocht er tijdens of na een wedstrijd een blessure mani festeren, ga dan naar een eerste hulppost van een zie kenhuis of raadpleeg een arts. Voor advies mag men zich te allen tijde met mij in verbinding stellen, tel. 020 - 11 65 11 Met deze wenken hoop ik, dat blessures en andere proble men voorkomen kunnen worden, en met de wens dat u een prettig seizoen mag hebben, sportg roetend, KO GROSZE NIPPER

Schakels (clubbladen) | 1986 | | pagina 7