INS OUTS Fryslan Op weg naar Nijlandpasseerde Pickelaar, die Friesland 'deed', op een secundaire weg voorzichtig enige voet gangers. Waarna Pickelaarse zei: "Ik geloof dat Ad Gehring daar liep". "Jij bent gek", antwoordde Picke laar vertoornd. Lichtgelovig is hij niet meer. Wat zou Ad Gehring nou in Nijland of all places te zoeken hebben? En om zijn gelijk te staven hield hij even in om de voetgangers bij te laten lopen. Om kort te gaan: het waren Ad Gehring en zijn Rietje. De verbazing was wederkerig, maar niet terecht. Want Pickelaar is alom en daar dient men op bedacht te zijn. Wat doen AFC-ers, die elkaar 'in den vreemde' ontmoeten? Wel, die maken een afspraakje. Ad en Rietje ble ken al meer dan twintig jaren een huisje in Langweer te bezitten en daar zaten de Pickelaars danook de vol gende dag. Ad verzorgde een half jaar terug de coaching voor zijn oudste bengel Kees en diens zwagertje Hans Slaap, die samen niet voor het eerst de Elfstedentocht (uit)reden. (Voor de nieuwkoers in AFC: respectievelijk vice-voorzitter en tweede penningmeester.) Het werd uiteraard nog even gezellig. Pickelaar maakte ook nog een sportieve bedevaart: 'In Bartlehiem heeft hij die brug gezien. Hij moest direct zijn Fries geweten sussen, maar dacht toch eerst: er is nog ijs misschien; al was het dan augustus ondertussen. In Langweer zullen de Pickelaars waarschijnlijk wel niet meer terugkomen. De Gehrings willen het wat min der turbulent aan gaan doen en Langweer na al die jaren afstoten, zoals dat in jargon wordt genoemd. Of dat leven zoveel rustiger zal worden moet nog blijken. Het Amsterdamse domicilie wordt verlegd. Haast voor de deur van AFC zogezegd.... Logo Uit de vorige AFC Schakel vernam Pickelaar van de overeenkomst met 'AFC-vriendelijke bedrijven', waar van de logo's reeds op pagina 1 werden afgebeeld. Het vervult Pickelaar, die dan toch maar zonder logo door het leven tobt, met enige afgunst. Hij streeft dus voortaan nog maar één ding na: een eigen logo. Al is het maar voor thuis in het schuurtje. TWEEMAAL WINST TIJDENS TRAININGSTRIP IN LIMBURG Het traditionele trainingsweekend in Maastricht het ze vende in successie en evenals alle voorgaande jaren in een stralende Limburgse zon is meer dan ooit een eclatant succes geworden. En dat niet alléén vanwege het feit, dat deze keer voor het eerst beide wedstrijden met een totaal score van 7-1 werd gewonnen. Reisleider/materieelcommissaris Sal van Gelder mocht op de ochtend van 16 augustus voor de tweedaagse trip een groep van ruim veertig AFC-ers, selectie, begeleiding, voor malige en huidige bestuurderen begroeten. Gezelligheid en sportieve prestaties vormen het kleurig ge weven basispatroon voor de jaarlijkse gang van 200 kilome ter naar het zuiden. Een onverwoestbare formule, zo is ook nu weer gebleken. Vice-voorzitter Kees Gehring sprak in die geest tijdens zijn tafelspeech in Hotel Maastricht op zaterdagavond en cap tain Wim Lenglet, die 's middags op het veld al breeduit had blijk gegeven van zijn leiderskwaliteiten, accentueerde dat aan dezelfde tafel in de toespraak tot zijn medespelers door te wijzen op de noodzaak van een disciplinaire eenheid, waarin de belangen van de groep prevaleren boven die van het individu. Kortom: het karwei moet gezamenlijk worden geklaard en in die sfeer verliep het totale weekend, in en buiten speeldveld en dinertafel. Dan kén het eigenlijk al niet meer stuk. Alle eer Tweemaal winst voor AFC, dat vooral op zaterdagmiddag, kort na aankomst bij de tegenstander respect afdwong. Do- by Peters en de nieuwe elftalleider Karei Baarschers, leg den met hun formatie alle eer in. Nieuwe gezichten waren die van John Bonouvrie en Mick Waddie (beiden ex-Ajax), Rob Collewijn (ex-Haarlem) en Michel de Bruyn en Michel Troost (beiden ex-Telstar). In dit eerste treffen trad AFC aan tegen de reserves van MVV, die door een doelpunt van Pa trick al tijdens de rust tegen een 0-1 achterstand mochten aankijken. In de tweede helft werden de Limburgers letterlijk weggespeeld: Spee (16e en 32e minuut) en Troost (3 minu ten voor het einde) bepaalden de eindcijfers op 0-4. Hartelijk en sportief De voortreffelijke, hartelijke gastheren van de tweede-klas- ser RKSV Rapid, die voor beide wedstrijden hun niet alleen modern geoutilleerde, maar ook gezellige sportpark ter be schikking hadden gesteld, traden zondagmiddag als tegen stander aan. Rapid heeft de afgelopen jaren van zich doen spreken door kampioenschappen en promotie van de 4e naar de 2e klasse in twee seizoenen en een tweede plaats dit jaar, waardoor de derde achtereenvolgende promotie he laas achterwege bleef. De wedstrijd tegen ons verliep in een bijzonder plezierige, sportieve sfeer. Ypma brak na een kwartier met een uitge kiende lob de score open en Collewijn solliciteerde met een 6

Schakels (clubbladen) | 1986 | | pagina 6