ingelegd door Pim Adriaansz Monni soit qui mal y pense Bijna had Pickelaar ditmaal boven zijn inleg geschreven: 'PICKLES MÊLÉES, marinéespar Guillaum Adri an', want Gallische emoties overspoelden hem op 29 april 1986 bij de jaarlijkse séance van 'De Stierenclub van AFC'. Wat ooit door Theo van Emden en Cor Kerker na een elftalcommissievergadering begon achtereen smakelijk gevuld kelkje bleek 25 jaar later gesublimeerd tot aan genie grenzende waanzin. Het begon zo argeloos. Bij de uitnodiging voor het stierenfeest was een bijlage gevoegd: een kopie-brief van Anne-marie Jerou, la présidente van de Franse zustervereniging 'La Société des Vaches Animées LA VIERGE', die tijdens een drie daags verblijf van haar clubje in Nederland graag een gezamenlijk etentje voorstelde met de stieren. Maar met het oog op het te verwachten vergevorderde uur met Franse lichtzinnigheid nachtlogies voor haar en haar dames vroeg bij de stieren. Menige stier schijnt daarop verbleekt te zijn: hoe red ik mij in het/op z'n Frans en hoe vertel ik het mijn vrouw. Koortsachtig is daarop geblokt om de Franse taal nog tijdig wat op te halen. Het feestje begon in de Bovenkerkse 'Kegelaire', waar de nog celibataire stieren traditioneel streden om de Edelfokbokaal, een monstrueuze onderscheiding van niet te verwaarlozen omvang. De gelukkige winnaar werd Rein Minor. En voor het zelfvertrouwen waren er inmiddels een paar glaasjes geleegd. Aldus geestelijk voorbereid togen de stieren naar 'Het Kasteeltje', waar de Franse dames in afwachting ver bleven. Nimmer tevoren klonk tegen de Buitenveldertse gevels de 'Marseillaise' zo krachtig en sonoor als uit de gesmeerde kelen van 16 AFC-voetbalgekken. En daar binnen zaten aan de bar dan de Franse dames! Pickelaar een kenner als geen ander zag het in één oogopslag (du premier coup de l'oeil zogezegd): stuk voor stuk méditerrane stukken met weelderig lang vaak zwart haar. Zonnebankgebruind, of gewoon met een potje uit de Hema. Daar wil Pickelaar even vanaf wezen. Na lang wetenschappelijk onderzoek, waarbij menig Frans woord gestotterd werd, kwam de aap uit de mouw (le singe dehors le manche): de dame bleken de eigen koetjes (vaches) van de stieren (taurreaux) te zijn. Maar niet nadat Karei Brand zich aan zijn wettige echtgenote had voorgesteld als Charles sur le Feu. Dio Hermens meende overigens uren later, dat Karei nog steeds niet helemaal zeker was. Madame La Présidente, wier pianohandjes Pickelaar aan Henny Somers deden denken, hield een voortreffe lijke tafelrede: één stier was al iets bijzonders, maar zestien stierenvurrukkulluuk.... Citaat Sommige mensen liegen nooit omdat ze te veel fantasie hebben. (Jean de Boissonj Volendam Pickelaar keek in Volendam voor u naar de bekerwedstrijd Marken - F.C. Den Haag. David en Goliath blij ven boeien. Pickelaar koos partij voor Marken. Niet omdat hij iets tegen de F. C. zou hebben (de voorzitter en de suppor- tersschare even buiten beschouwing latend), maar de underdog heeft nu eenmaal zijn sympathie. Marken verloor u weet het met 0-1 onverdiend op conditie, vér in de tweede helft. Pé Mühren (Volendam) bleef onveranderlijk de spreekstalmeester, die enige honderden Haagse supporters vriendelijk verzocht om van het dak af te komen. Dat was nog vóór het begin van de wedstrijd en Pickelaar vreesde, dat dit het sein zou blijken te zijn om de opstallen spontaan in de brand te steken. Maar het ongelofelijke gebeurde: zonder enig politievertoon was binnen enkele minuten het dak leeg! Dank je wel, jongens, zei Pé. Nou gaan we lekker voetballen. Wonderen gebeuren nog steeds uitsluitend in Volendam. Dag Lafhartig haakt Pickelaar bij de ontknoping van ons voetbalseizoen af. Na De Spartaan - AFC (de uitslag 5 MIXED PICKLES 'JSe*

Schakels (clubbladen) | 1986 | | pagina 7