"Nee, ik heb geen zakgeld van Moe meegekregen." "Nee, zeg!" (alsof we iets vies te koop aanbieden) "Wat? Eén gulden? Nee hoor, AFC is al rijk genoeg." "God, alweer dat nummertje?" "Nee, niet bij u. U brengt mij geen geluk." "Goed hoor, maar eerst vertellen wat er met dat geld ge beurt." "O.k., geef maar één. Neem ik er ook één bij de concur rentie." Voor de AFC-ers zijn we al een gewoonte geworden. De los se gulden heeft bijna iedereen klaar en hopelijk groeit het aantal leden, die er meerdere kopen. Uiteindelijk is het een aardige manier om de club te helpen, reclame voor Sony te maken, Ben tevreden te stellen en Letje en mij bezig te hou den. HENNY SOMERS-BLEKEMOLEN ZATERDAG I KAMPIOEN EN NU OOK HOOFDKLASSER Ondanks het feit dat iedereen na het laatst verschenen ver slag in de Schakel weer een half jaartje ouder is geworden, heeft het Zat I elftal afgelopen zaterdag het seizoen beëin digd met het behalen van het kampioenschap in de eerste klasse B van de AVB. Dit houdt automatisch promotie naar de Hoofdklasse van de AVB in, zodat AFC volgend seizoen kan bogen op twee hoofdklasse-teams, één in de KNVB en één in de AVB (en misschien wel beide als kampioen, wie weet). De laatste wedstrijd was een mooie apotheose van een pri ma seizoen, want uitgerekend concurrent WVHEDW was de tegenstander. Met twee punten minder en een identiek doel saldo (ieder +34) moet WVHEDW winnen om kampioen te worden, terwijl wij aan een gelijkspel genoeg hadden. In een entourage met prachtig weer, veel toeschouwers (zat er iets voor je bij, voor volgend seizoen, Johan Cruyff?) en een 'mooi' (zand-)veld speelde AFC vooral in de eerste helft zeer goed en uitgekookt met een rustige en zeer betrouwba re André Wijnand in het doel, met veel spelers achter de bal, zodoende de speelruimte op de eigen helft klein houdend, waardoor weer de snelle en gevaarlijke spitsen van WVHEDW makkelijker werden uitgeschakeld, met Pim van Dord en Theo Husers (wat een goede warming-up van jou, Theo!) als aanspeelpunten en met enkele zeer fraaie aan vallen, vrijwel allemaal ingeleid door Kees Gehring, die nog altijd zeer snel is (dat vond zijn tegenstander ook) en meer dere goede voorzetten gaf, waarvan er één door Jean Bol len en maar liefst drie door Jos Kemna werden omgezet in een doelpunt (waarom wilde je nou eigenlijk gewisseld wor den, Kees?). Zoals u ziet een concept uit het boekje. Na een 3-0 ruststand werd het gauw in de tweede helft 4-0 met daarna nog enkele riante mogelijkheden op meer. Het laatste half uur gingen de jaren toch wel meetellen, maar de voorsprong was voldoende om winnend de finish te halen, waarna het kampioenschap op de gebruikelijke wijze werd gevierd (waarom werd er trouwens niet op mij gewacht voor de foto?). Volgend jaar dus hoofdklasse, weer wat ouder en weer wat betere, jongere en meer getrainde tegenstanders. Het lijkt mij in ieder geval verstandig om dan onze trainingsintensi teit wat op te voeren. De gezelligheid zal er zeker niet onder lijden. Maar goed, daar praten we nog wel over. Als ik zo eens het seizoen de revue laat passeren, moet ik zeggen dat een brede selectie zoals we die hadden, hard nodig is geweest en ook de basis van het kampioenschap is geweest. Blessures, vakanties, zakenreizen etc. zijn daar door altijd goed opgevangen. Een brede selectie zal zeker ook volgend jaar nodig zijn, maar gezien de vele aanmeldin gen die er al zijn, is het misschien nodig een ballotage-com missie in te stellen. Zelfs de, qua resultaat, traditioneel slechte maanden januari en februari zijn we dankzij de lan ge vorstperiode goed doorgekomen. We speelden in de pe riode januari/half maart maar één keer, uit tegen DRC, en leden prompt de enige nederlaag van het hele seizoen. Het werd zelfs zo koud dat we de wekelijkse trainingen moesten afgelasten (niet lachen). Nog een woord over het roulerings- systeem dat we dit jaar hanteerden (nee, geen bridge- of golfsysteem) maar het systeem Gé van Dijk. Over het alge meen verliep dit heel behoorlijk, hoewel er bij sommige spe lers op het laatst wel enige discrepantie was in het aantal gespeelde wedstrijden. Dit valt dan wel weer mee als je goed kijkt naar de spelregels van dit systeem. Deze worden trouwens aan het begin van het nieuwe seizoen in boek vorm uitgegeven om misverstanden te voorkomen. Omdat iedereen zich echter in de meeste gevallen heel sportief opstelde, wil ik alle spelers, ook namens Gé, hiervoor een compliment maken. Dan komt nu de galerij der kampioenen. Gé van Dijk, de coach. Prima leider zoals altijd. Zei hij vroe ger bij het eerste altijd: "Jongens, achter de boel dicht en vóór eentje erin", nu was hij zo overtuigd van de aanwezige kwaliteit dat hij rustig op vakantie ging en de coaching in de laatste wedstrijd aan Martin overliet. Martin Duinker, de grensrechter. De rode vlag heeft nog steeds zijn voorkeur, verdwijnt soms spoorloos in het Hoge Noorden, maar is, als het erop aankomt, coach, grensrech ter en verzorger tegelijk. Nol Kuikens, enthousiast en stijvol keepend net als vroeger. Zat helaas in de beslissende fase in Hong Kong. Kees Boyenk, speelde in zijn wedstrijd goed en constant, miste helaas de laatste fase door een knieblessure. Ernst Huisman, al van oudsher bekend als een goede, ka raktervolle rechts back, verrraste vriend en zeker vijand door in de laatste wedstrijden als pinch-hitter enige fraaie goals te scoren. Edwin Geluk, als links back en vooral als laatste man in de laatste wedstrijden een kanjer. Kan zo in het eerste. Laat te genwoordig het 'praten' wat meer aan anderen over. Theo van Duivenbode, rustbrenger in de achterhoede, zeer effectief spelend en altijd met de gezonde wil om te winnen (zou hij ervaring hebben?). Klaas Veen, te weinig gespeeld naar zijn zin, ook veel bles sures gehad, maar indien aanwezig overal inzetbaar en be trouwbaar spelend. Jan Sandberg, zelfde verhaal als bij Klaas, speelde vooral in de laatste wedstrijd als links back uitstekend. Rein Akkerman jr., was soms met zijn gedachten ergens an ders, maar speelde vaak ook zeer gedegen, loopt nog steeds niet op dieptepasses. Ron van Doesburg, hard werkend, soms onvoorspelbaar, ook voor zijn medespelers, maar altijd enthousiast. Theo Groeneveld, de bal-artiest op de vierkante meter, nog steeds een genot om naar te kijken als hij fit is, moet daar om ook niet meer zo'n flinke warming-up doen. Jack van Gelder, vaker en langer op de televisie dan in het veld, hoewel hij het meest aan de voorbereiding deed. Pim van Dord, natuurlijk één van de steunpilaren, had er veel voor over om te spelen, hard voor zichzelf en soms voor ons, gaf zoveel dat zelfs hij in de laatste wedstrijd kramp kreeg. Theo Husers, de grote motor van het team, altijd aanspeel baar, spelbepaler, topscorer, stoorzender, kortom com pleet. Jean Bollen, nog steeds geen kopper of tackelaar, maar wel nog de stilist, de man van de subtiele passes, scoorde enke le zeer belangrijke goals. Rob Overweg, speelde in het begin van het seizoen goed, 9

Schakels (clubbladen) | 1986 | | pagina 13