SCHIJNBEWEGINGEN INS GUTS DE COACHES Zaterdagochtend, 10 uur. "Die Robbie van jou wordt nog eens een heel leuk spelertje. Moet je eens kijken hoe die een man passeert. Vorig jaar was dit team nog brandhout. Maar je ziet wat ze na een jaar al presteren. Kun je nagaan hoe dat bij mij wordt, m'n ge middelde leeftijd ligt nu al op zeven jaar." "Ja, het is toch wel verschrikkelijk leuk om die jongetjes te zien spelen. Ach, ik doe het eigenlijk alleen voor die kleine van mij en dat vriendje van hem, dat kereltje van Saempes- sy." "Wat zo'n woensdagmiddagtraining al kan doen, hè. En het leuke is, iedereen wil bij mij even graag op doel. Dat maak je alleen maar hier mee." "Wat? Is dat echt zo? Dat wist ik niet. Ja, die heeft ook al leen maar tweedejaars materiaal. Als wij dat zouden heb ben, zouden we ook zo lekker draaien. Aardige jongen trou wens, die Karei." "Ja, de moeders lopen ook met hem weg. We mogen wel oppassen." "Nee, erg lieve jongen. Die jongetjes vragen altijd naar hem. Om de week neemt ie ze mee naar Artis of een mu seum of zo." "Mischien dat wij dat ook eens moesten doen. Een geintje op z'n tijd is nooit weg." "Zo is het. Maken wij mooi even een paar vriendenploegjes van onze teams. Waarom ook niet eigenlijk?" "Wat dacht je van volgende week naar Yabje-Yumpje....?" Zondagmorgen, 11 uur. "Die Robbie van jou vind ik anders best een leuk spelertje. Zo één zou ik goed kunnen gebruiken. Wat ik voorin heb staan, is allemaal brandhout." "Zeg dat wel, wat ze jou in je maag hebben gesplitst...." "Ik heb er eigenlijk maar twee bij: dat is mijn zoon en dat ke reltje van Saempessy." "Je moet roeien met de riemen die je hebt. Die Marco van mij wil met alle geweld keepen, maar daar komt natuurlijk niets van in. Ik heb 'm veel te hard nodig in het veld." "Karei is trouwens kampioen geworden, hè?" "Karei kampioen? Dat wist ik niet, jö. Ja, maar die heeft leuk materiaal hoor. Als ik van dat spul had was ik allang kampioen geweest. Want zo goed vind ik hem niet, Karei." "Nee, ik loop ook niet zo met hem weg. Beetje week hè? Die jongens lópen over hem, hij vindt alles best." "Ja, dat snap ik niet. Ik zal je wel vertellen dat ze met mij de kachel niet moeten aanmaken, 'n Geintje op z'n tijd, oké, maar verder geen gelazer." "Zo is het. Als ik zeg: Marco, jij gaat niet keepen maar in de spits, dan gaat Marco in de spits." Zondagmiddag, 14.30 uur. "Het leuke van zo'n speler als Robbie is dat je 'm overal kunt gebruiken. Alleen vanmiddag staat ie te spelen als een stuk brandhout." "Zeg dat wel, ik krijg er haast maagpijn van. Niet om het één of ander hoor, maar ik vind het terecht dat mijn zoon in het eerste staat. Met die balgoochelaar van een Saempessy hebben wij dan toch de gevaarlijkste linkerflank van de hoofdklasse?" "Tsja, toevallig is ie na de winterstop in vorm. Hé, moet je Marco nou zien, die staat toch met veel te veel geweld te voetballen. Als ie zo hard blijft spelen, haal ik 'm eruit." "Karei kan trouwens volgende week kampioen worden." "O ja? Hij heeft geloof ik wel een leuk team, dat tweede. Hij kan van mij zo een paar spelers lenen. Want zo goed vind ik hem, Karei." "Ja, hij weet de juiste sfeer te creëren. De jongens zijn erg tevreden over hem." "Zeg, dus volgende week gaat het erom? Ach, dat komt wel goed. Die jongens rennen tweemaal drie kwartier voor hem over-dat veld. Dat redt ie best." "Ik snap niet dat we nu nog geen goal gescoord hebben. Ik zal ze in de rust wel even vertellen dat ze met mij de kachel niet moeten aanmaken, 't Is verdorie geen geintje. Ik geef ze op hun lazer." "Zo is het. Als jij zegt: Marco jij gaat niet spitsen maar voor stopperen, dan gaat Marco voorstopperen." NICKY HEKSTER RONDOM HET VIJFDE Wie toeschouwer bij het vijfde wil zijn moet over stalen ze nuwen beschikken en vooral geen last hebben van hartkwa len, overspannenheid of andere ongemakken. De laatste drie wedstrijden, waarvan er twee ternauwernood in de laatste minuut in winst werden omgezet en de derde na een riante voorsprong met de hakken over de sloot in een ge lijkspel eindigde, hebben de coach en de spelers aan het denken gezet. Tegen zijn gewoonte in uitte coach Van den Dungen menigmaal zijn ongenoegen in de kleedkamer. We staan nu eenmaal bovenaan en dus met een geprolongeerd kampioenschap in het vooruitzicht dienen we een dergelijke kans met beide handen aan te pakken. Maar steeds bij een voorsprong van pakweg een nulletje of drie heeft het vijfde de laatste tijd de gewoonte een beetje in te dutten zodat een fanatieke tegenstander zijn kansen schoon ziet om langszij te komen. Enkele weken geleden ontvingen wij op eigen terrein het elf tal van Swift. Het eerste van Swift was die dag vrij en aange zien Swift 2 hekkesluiter van onze afdeling is, vernamen wij uit wel zeer betrouwbare bronnen dat voor de gelegenheid, op de keeper na, het volledige eerste van deze club was op gesteld. En juist aan deze keeper heeft het veel gelegen. Reeds na twee minuten was het Ton van der Zwan die, na dat hij de bal vanaf de linkerkant volledig vrij kreeg aan gespeeld, niet aarzelde en de keeper verraste met een van zijn geduchte kogels. Een twintig minuten later werd rechts half Johan van der Elsken op de rechterkant, tien meter van af de achterlijn, neergelegd. De vrije trap nam hijzelf en met een zeer leep schot de keeper stond niet goed opgesteld belandde de bal in een keer in het net. Swift verweerde zich dan nog wel door uit een vrije trap dwars door het muurtje heen te scoren (ondergetekende ging niet vrij uit), onze opponent kon niet verhinderen dat AFC uitliep tot 3-1 Jörgen Seunke onderschepte een slechte terugspeelbal en deponeerde deze keurig achter de doelman. Na de Ceylon kwam Swift sterk terug. Zoals vermeld sufte AFC wat in, te genstanders werden niet meer consequent gedekt en bin nen een mum van tijd stond het 3-3. Inzetten van Swift be landden gelukkig op de paal, lat of vuisten van Frans Jüch, anders was de schade niet te overzien geweest. Na een uit erst spannende slotfase wist evenwel Pieter Sandberg, die deze partij toch weinig had laten zien, ergens in de laatste minuut zijn kruin onder de bal te zetten en al achteroverkop- pend de winst voor AFC binnen te halen. Daarna stortte hij 6

Schakels (clubbladen) | 1986 | | pagina 8