SCHIJNBEWEGINGEN Herlezing van de standen gaarne aanbevolen in de Schakel van 26 februari j.1; maar wèl zelf even opzoeken waar, want bij wijze van uitzondering waren de pagina s niet genummerd. Vijfenzestig A CC vierde op 1 maart alvast haar 65-ste verjaardag in Tennispark Buitenveldert met een primeur. In de overdekte tennisbal werden twee nylon cricketkooien lichte-kooien derhalve door een wit gesoig neerd peloton cricketters kwiek gesteld en gehesen. Even dacht Pickelaar aan circus en het plaatsen van vangnetten onder het trapezewerk der vliegers en vangers. Toen er ook nog een kanon geïnstalleerd werd ging Pickelaar al rechtop zitten in afwachting van de menselij ke kogel, maar de munitie bleek evenwel te bestaan uit cricketballen, per emmer aangevoerd. A CC bleek zich voor te bereiden op het zomerseizoen en ging een balletje slaan, waarbij de kooien uiteraard moesten verhinderen dat de cricketballen doordrongen tot de boerenkool in het restaurant. Bij een lustrum behoren onderscheidingen. Zo werd ook onze Rob Dukker Lid van Verdienste. Pic e- laar feliciteerde hem mede namens u en constateerde, dat er eindelijk weer met hem een gesprek op gelijk ni veau mogelijk is. Pickelaar besluit met een Pickeltje, dat hij opdiepte uit de bundel 'Een pot met Pickles' door zijn grote voor ganger (wijlen) J.H. Wijnand in 1961 geschreven: "Kent u die al van die jonge predikant die een beroep aan vaardt in een kleine provincieplaats, waar hem zijn roep als prima voetballer reeds is vooruitgegaan? Hij komt in die plaats en de voetbalclub daar vraagt hem onmiddellijk midvoor in het eerste elftal te zijn. In zijn eerste wedstrijd maakt hij na tien minuten een juweel van een doelpunt, dat door de scheidsrechter ten on rechte wordt afgekeurd. De jonge dominee kijkt om zich heen en zegt: "Is er misschien een ongelovige in het elftal die in plaats van mij de scheidsrechter eens even kan toespreken?". GESPREKKEN kevaart?" "En, hoe was het nou, de Elfstedentocht?" "Nou man, een fantastische ervaring, één groot feest." "Nog veel last gehad van de kou?" "Nee hoor, dat viel best mee. We waren met een grote groep, iedereen bleef dicht bij elkaar." "Hoe laat ben je van start gegaan?" "Niet naar bed geweest, de avond daarvoor. De hele nacht aan de rol in Leeuwarden, en 's ochtends vroeg toch als een jonge god uit de startblokken." "Noem je dat een goeie voorbereiding?" "Ach, allemaal gelul, we waren als één van de eersten in Franeker." "Gezellig was het daar, hè?" "We konden er niet genoeg van krijgen, pas om half twaalf 's avonds zijn we doorgegaan naar Dokkum en Leeuwar den." "Maar dan was je toch nooit meer op tijd binnen op de Bon- "Hoezo, op tijd?" "Nou, om het Elfstedenkruis te krijgen. Twaalf uur was toch de limiet voor de schaatsers?" "Schaatsen, schaatsen... wie praat er nu over schaatsen? We zijn met de bus naar Franeker geweest, hebben de hele dag bier gezopen en 'olé, olé' geroepen, het leek wel Café de Burties200 kilometer schaatsen, ik moet er niet aan denken." "Hallo, met Jack van Gelder van Tros Sport." "Ja, hoi Jack, hier met het Tros-magazijn." "Wat kan ik voor jullie doen?" "Nou, we zitten met wat problemen. Het stikt hiervan de on verkoopbare artikelen, weet jij daar geen oplossing voor." "Even denken, even diep nadenken." "Terwijl jij dat doet, zal ik je vertellen waar het om gaat. We hebben nog zo'n duizend Tros-klokken. Ik geef het toe, ze zijn bloedlelijk, de batterijen werken niet en het glas valt er uit, maar we moeten ze kwijt." "Jezus, alweer die klokken. Ik word er stapelgek van. Nou, kom maar op met die dingen, ik geef ze wel weg aan gasten en anders gooi ik er nog wel een prijsvraag tegenaan." "Een prijsvraag? Nee, dat kan niet." "Hoezo niet?" "Nou, we hadden toch afgesproken dat we de 500 afschu welijke Adidas-trainingspakken en dat zooitje ballen en tas sen via de prijsvraag zouden lozen." "O ja, dat was ik even vergeten. Maar hierna hou je toch wel op met die rommel?" "Laten we het zo afspreken, Jack, zodra jij door de Gouden Momenten heen bent is het magazijn ook door z'n voorraad relatiegeschenken heen." "Heb je gisteren Juventus - Fiorentina nog gezien op Sky- channel?" "Op Sky, dat was toch op Europa-tv?" "Nee man, op Sky, met Engels commentaar.' "Dus toch op Europa, want daar geeft Barry Hughes Engels commentaar." "Nee, ik weet zeker dat het Sky was, want daarna kwam nog dat worstelen, waar ze elkaar nooit echt raken, en dat is alleen maar op Sky te ontvangen." "Da's waar, want op Europa was er nog een herhaling van de Superbowl uit '84." 4

Schakels (clubbladen) | 1986 | | pagina 4