ingelegd door Pim Adriaansz Hoop doet leven Voor zover Pickelaar heeft kunnen traceren vond op Nieuwjaarsdag de 59-ste happening plaats in het AtC- clubhuis Onder de naam 'Hoop doet leven' werd een 'cabareteske vertolking' ten tonele gebracht door de nieuwe groep, bestaande uit Monique Dukker, Priscilla Geurs, Betty van den Heuvel, Ellen Vlug, Ron van Doesburg, Jack van Gelder, Lou en Nicky Hekster. De oude groep Nita Bergisch, Lida Koster, Marion Nooij, Henny Somers, Pim Adriaansz, Rob Dukker, Hans Geusebroek en Willem de Jong zat ditmaal dan ook in de zaal. Er staat altijd wel een Dukker achter de deur, denkt Pickelaar dan en hij constateert daarbij twee dingen: - noem hem één ché in Nederland of daar buiten, die het presteert op dit niveau jaarlijks een nieuwjaars show te presenteren; - en noem hem dan óók maar een club, die het zich kan permitteren een cast ineens compleet te vervangen. Ook deze nieuwjaarsvoorstelling werd door een bomvolle zaal goed ontvangen. Continuïteit in deze AF traditie is een goede zaak. Hoop doet leven derhalve. Showpraetvaria Uiteraard trad Pickelaar zelden zo onbekommerd ons clubhuis in als op 1 januari 1986. Het huidige schrijverscollectief maakte hem al direct en terecht duidelijk nieuwe wegen te zullen bewandelen. Nieuw was, althans in deze opstelling, het tweede platform, dat het bij een a-symmetrische zaalospte mg goed deed. Even dacht Pickelaar: de eerste stap naar de drie pistes van Barnum en Bailey.... Nieuw ook was het gebruik van de mechanische muziekband, die de combo verving. Dat leek Pickelaar geen vooruitgang, maar gelukkig speelde Nicky Hekster voortreffelijk gitaar. Onveranderd daarentegen bleven echter deformatie (vier mannen en vier vrouwen), de duur der voorstelling (vijf kwartier) en de formule (liedje-praatje-liedje). Het aantal liedjes bedroeg echter 9 in plaats van 14 voor heen, zodat voor het gesproken woord een ruimere plaats was ingeruimd. Daarin was weer nieuw de kritiek op alles wat daar voor in aanmerking kwam. Naar Pickelaars oordeel ging men daarbij eenmaal over de schreef. Vermeld dient nog te worden, dat Thomasvaer en Pieternel gewipt waren. Toen Pickelaar jaren her de nieuw jaarszaak overnam, erfde hij deze goede lieden met een liedje en een praatje. Meer niet. Met Bob Wildeboer zette hij daar allengs een groepje om en in feite stonden daarmee toen al Thomasvaer en Pieternel op AtL ter d iscussic. De rol van die vrienden werd daarop door de jaren heen teruggedrongen ten faveure van de show en de Oud hollandse kostuums hadden plaats gemaakt voor symbolische aanduidingen. Onlogisch was de laatste beslis sing van dit gezelschap dan ook niet. Maar Pickelaar denkt, dat hij het nog wel eens zal meemaken, dat Thomasvaer en Pieternel te eniger tijd wee eens langskomen op Goed Genoeg. Citaat Een verstandig man beoordeelt het nieuwe naar het oude. Sophocles Daar verneemt Pickelaar, dat Tom Somers na 39 jaar vliegen op 60-jarige leeftijd en na 20.000 vlieguren met pensioen is gegaan. Normaal gesproken werkt iemand per jaar 2.000 uur en daar van uitgaande verbleef Tom derhalve 10 jaar in het zwerk. Stel, dat hij dooreen weet Pickelaar veel vloog met een gemiddelde snelheid van 750 km per uur dan leg de hij in 20.000 vlieguren 15 miljoen kilometers af; of 375 maal de omtrek van de aarde. Tot deze onthutsende gedachte kwam Pickelaar toen hij na een ommetje zijn fiets weer in het schuurtje zette. Proficiat Tom of is het tegenwoordig 'chapeau' met de behouden terugkeer op het Amstelveense nest bij Henny, voor wie kusje. MIXED PICKLES 6

Schakels (clubbladen) | 1986 | | pagina 6