#r k fS iiisiiliiiilliii tAfew {Jan {Kcntj19 voor. Cees Thomas droeg in zijn goede reeks van wedstrij den steeds hetzelfde T-shirt onder zijn keeperstrui en had ook steeds dezelfde onderbroek onder zijn keepersbroek aan (die wel iedere week gewassen werd, vult hij aan). Ko Grosze Nipper, onze verzorger, heeft de week na een ge wonnen wedstrijd weer hetzelfde shirt aan, waarin hij heeft staan te masseren en bandageren. Ook bij AFC lopen een aantal ongelovigen te voetballen; zij klampen zich nergens aan vast, te weten Wim Lenglet, Ed win Ludwig, Lloyd Headley en trainer Doby Peters. Hun motto luidt: "De bal is rond". Henny Kottmann De nationale voetbalwereld mag dan bij voortduring in rep en roep zijn boze amateurs die het beleid van het bonds- bestuur hekelen, droefenis over de uitschakeling voor Mexi co, arbiter Van Ettekoven die zich miskent voelt, verlies van leden, professionals die zich als mislukte clowns gedragen en financiële opbrengsten die tegenvallen op het sport park Goed Genoeg staat de voetbalbarometer in zijn beste stand. Als het nog even aanhoudt met sneeuwen en vriezen kan AFC dit jaar niet meer van de eerste plaats worden ver drongen. Dat is eigenlijk een zin om te herhalen, zoals een mooi spel moment op de televisie. AFC bovenaan in 1985, als het weer een beetje meezit. Nee, geen misverstand alstublieft, ik heb geenszins de bedoeling afbreuk te doen aan de eigen verdiensten. Ik heb trouwens in de vorige dikke Schakel al geschreven, dat de mannen van AFC door het bezetten van de toppositie niet slechter kunnen zijn dan de tegenstan ders. Deze op deskundigheid ik bedoel verstand heb bend van voetbal wijzende constatering steunt op on weerlegbare feiten. Op grond hiervan is er dus zeer voorzichtig uitgedrukt reden om aan te nemen dat de kans lijkt te bestaan op een door ons allen zo zeer gewenst vrolijk uiteinde van het jaar. En zeker niet te vergeten een mooi begin van 1986 met en kele van optimisme, gepaste trots en vreugde doordrenkte passages in de traditionele nieuwjaarswens. De zorgen van het amateurvoetbal om de concurrentie van FilmNet? Wie komt er nou niet kijken naar AFC op een zondagmid dag, behalve dan als het te koud is, hard waait, zwaar re gent, tante Jo moet worden bezocht, oma jarig is of een op komende hoest een bejaard lid afschrikt. Nee, die angst voor FilmNet is volkomen ongegrond. Zeker wat AFC betreft. Immers, wie van spanning houdt en graag tot het einde in onzekerheid wil bliiven over de afloop kan op Goed Genoeg CHINEES IND. CANTONEES RESTAURANT AMSTELVEENSEWEG 338 - 344 (by Olympisch Stadion) AMSTERDAM TELEFOON 020 - 62 93 70 Wij staan al 10 jaren bekend om onze cantonese keuken in Amsterdam. Elke dag geopend van 11.00 tot 22.00 uur Uw Gastheer: David Chow vaak aan zijn trekken komen. De liefhebbers van gezellig heid, humor en een gulle lach behoeven slechts plaats te nemen tussen doorgewinterde AFC-ers. Mooie, respectievelijk aantrekkelijke vrouwen dan? FilmNet kan ook op dat gebied niet wedijveren met de zon dags tribunes van Goed Genoeg. Toegegeven, er vallen geen doden op het veld, zoals bij misdaadfilms en in westerns. Maaraf en toe kan er toch een geslaagde poging tot het toebrengen van lichamelijk let sel worden waargenomen. Nou ja, het is natuurlijk behel pen, maar de gebeurtenissen op Goed Genoeg zijn wel echt in tegenstelling tot de gespeelde in de film. Nee, FilmNet is geen bedreiging, maar in de Zeister boshut is men inventief genoeg om in 1986 met een stunt te komen, die wel degelijk verkeerd kan uitpakken. Rien Bal DE EERSTE KEER Wie kent niet enige van de bijna ongelimiteerde hoeveelheid oubollige opmerkingen die er volgen wanneer je in totale ernst zegt: "Het is de eerste keer dat ik(en is het volko men onbelangrijk wat je dan verder vertelt). Nu, voor mij was het om 16.30 uur op zondag 3 november 'de eerste keer'. De grote wedstrijd op Goed Genoeg. Een gelijk spel letje van ons eerste zou voldoende zijn geweest om ons al ler AFC een kans te geven op de Europa Cup 2 (ik ben me bewust, dat er enige hindernissen te overwinnen waren ge weest, maar toch). Vol verwachting stapte ik het hek door, om onmiddellijk te worden opgevangen door Loes Stall- mann, die mij 'het officiële programma met de opstellingen der beide elftallen' aanprees. "Loes, sorry, ik heb geen klein geld." "Geen smoesjes, groot geld heb je ook niet." Nu was het inderdaad een slap verweer, want wie kan Loes wat weigeren? Weet ik niet, maar ik in ieder geval niet. Dus programma in de binnenzak gestoken, want onze jongens ken ik nu zo langzamerhand en het spijt me te moeten toe geven, dat het mij geen moer kan schelen wie de voorstop per van, in dit geval, Elinkwijk is. En scheids- en grensrech ters vind ik alleen maar goed als we gewonnen hebben. Volgende stap is dus positie kiezen tussen de echte kenners op het dijkje. Nou, daar kan je wat horen! Niet te geloven, maar wel ontzettend plezierig. (Wie schrijft daar nu eens een stukje over?) Rust 1-2 (tegen 10 man - allerlei intelligente vergelijkingen met België - Nederland waren te besluisteren). Naar boven; erwtensoep (bedankt Cor, het was er het weer voor). Weer naar beneden. Drie kwartier later, geheel verkleumd - weg Europa Cup. Weer naar boven. En toen was het voor mij de EERSTE KEER! Op het bord achter de bar stond een nummer: 374. De eerste ronde kroketten en jajem op mijn vaste stekkie aan de bar was door de bekende ploeg al besteld, toen ik vroeg wat dat nummer te betekenen had. De rest zal u be grijpen; voor de eerste keer in mijn leven had ik de hoofd prijs! Eén en ander nog niet begrijpend, met hulp van Arnold en Otto, mijn walkman in bezit genomen. Van wie het vol gende rondje kwam, laat zich raden. Zo'n ding wordt duur der dan je denkt. Maar dan leer je je vrienden ook wel weer kennen. Zegt een vent die je een mensenleven kent: "Wat heb je als ouwe ke rel nou aan zo'n ding?" (voor het woord kerel gebruikte hij een walgelijk synoniem). Maar dan vangt je oude gabber Hans Schooneveldt je toch weer geweldig op: "Daar heeft ie een hoop aan, als hij straks met die hond in Zweden in het bos loop, krijgt hij geen koude oren meer!". Gelukkig zaten er geen batterijen bij, anders was het feest nog leuker ge- 8

Schakels (clubbladen) | 1985 | | pagina 15