Ingelegd door Pim Adriaansz. Achttienvijfennegentig Toen AFC geboren werd u weet nog wel: op 18 januari 1895 was Pickelaars moeder 9 dagen oud. AFC is fit and doing well, maar Pickelaars moeder haakte een maand geleden definitief af. Als AFC-er heeft u daar uiteraard geen boodschap aan, maar Pickelaar had dat wel. Het ontbreken van de Mixed Pickles in de Schakel van 6 november 1985 was er het gevolg van. Kluppie Hij is 53 jaar, woont in Australië en heet Ben Stork. Veel wijzer bent u daarmee niet, maar wie nog in het be zit is van 'Het Gouden Boek van AFC' (van J.H. Wijnand) moet maar eens rechts van pagina 192 kijken naar de foto van aspiranten X uit 1945/1946, Ben Stork, geboren in de Roerstraat waar Jo Wijnand en Jaap van Nek zijn buren waren, speelde 10 jaren in AFC. Al vroeg wist hij, dat zijn toekomst niet in Nederland zou liggen. In 1955 beproefde hij zijn geluk in Portugal, maar met zijn Nederlandse vrouw Skadi vond hij het driejaar later in Australië, waar hun vier kin deren werden geboren. Ben Stork kwam in oktober 1985 naar Amsterdam en groef in zijn verleden; op zoek naar zijn jeugd. Hij bezocht het graf van zijn ouders op Zorgvlied en wandelde vandaar naar Goed Genoeg. De verhuizing van de Zuidelijke Wandelweg naar de De Boelelaan had hij destijds weliswaar gemist, maar in zijn geheugen bleef gegrift het AFC-revuelied uit 1955 'Kom over de dijk', ijzersterk gezongen door Ger Stallman. En zo was na 30 jaren Ben Stork op een stille woensdagochtend weer thuis bij AFC! Arnold Bos legde snel de eerste contacten en Ben was te gast bij de Zilveren Ploeg van AFC. Hij bleek goed op de hoogte van onze vaderlandse hoofdklasse. Als abonnee van 'The Dutch Australian Weekly' las hij re gelmatig onze uitslagen betaald voetbal en hoofdklasse amateurs. Zelfheeft hij in Australië met een handvol pioniers een voetbalorganisatie van de grond gekregen. Inmiddels is Ben Stork na 6 weken Nederland weer terug in Australië. Op de valreep sprak Pickelaar nog met hem. Het weerzien na jaren, de hernieuwde contacten en de opvang in AFC hadden een overweldigende in druk op hem gemaakt, die hem 'voor de rest van zijn leven' zou bijblijven. Pickelaar geeft het maar even aan u door. Citaat Vanuit het standpunt der jeugd bezien is het leven een oneindig lange toekomst; vanuit het standpunt van de ouderdom een zeer kort verleden. (Arthur Schopenhauer Ton Ton van der Valk is dood; zo maar plotseling, na bezoek aan AFC, waar hij vaste klant was. En ineens reali seert Pickelaar zich, dat hij Ton al weer 40 jaar kende. Kort na de oorlog stond een prille Pickelaar met hem in de revue ter gelegenheid van het 50-jarige bestaan van AFC en hij keek tegen Ton van der Valk hoog op, want die speelde toch maar in het eerste en dat was voor Pickelaar wel erg ver weg. Maar Ton had geen kapsones. Niet op het veld en niet er buiten. Toen niet en later niet. Pickelaar denkt aan Jopie, aan Ton junior en aan de familieleden. Hij zal Ton van der Valk senior missen. Teamsport Wie de coaches uit het betaalde voetbal mag geloven, zal met enige verbazing begrepen hebben dat het geen eenvoudige zaak is om met 11 man te winnen tegen 10 man (na 1 rode kaart). Pickelaar keek daar evenwel niet van op. Hij spreekt uit ervaring, want in zijn aktieveperiode trad hij menig maal met 9 of 10 man aan. En dat dan al direct bij het begin van een wedstrijd, omdat er dan niet meer waren komen opdagen. Niettemin verliep het spel dan met zo'n op het oog gehavend team toch ombekommerd, wantje liep elkaar niet zo in de weg. Rick de Boer, spelkenner bij uitnemendheid, beaamde het ook uit eigen ervaring. Een bijkomend voordeel vond hij, dat je voor je contributie daarbij ook zo vaak aan de bal was. De oprechte amateur heeft een eigen mening. MIXED PICKLES 5

Schakels (clubbladen) | 1985 | | pagina 10