VAN VIJF NAAR ZES Als je dat leest denk je al snel te maken te hebben met een hitlijst, de top tien of zo. Alhoewel, enige overeenkomst is er toch wel, want het zesde staat 'hoog' genoteerd met stip bij de B-commissie, echter een blik op de keurig door Chris Schroder bijgehouden standenlijst laat zien dat ze toch wat onderaan bungelen, in de reserve 2e klas AVB. Afgelopen zondag uit tegen SC Oriënt 3 blijkt al op Goed Genoeg 't verschil tussen vijf en zes, als we ons verzamelen, terwijl ons tweede Ajax 3 afdroogt. De meesten van onze boys zijn slechts op zondag op 't sportpark te vinden en hebben door de week andere 'afspraken'. De wekelijkse trai ning is slechts het intrappen voor de wedstrijd en 't opladen voor de strijd wordt niet meer dan elkaar wat aftikken. Onze tegenstander, nog geen punt behaald, blijkt na de af trap ook niet meer waard te zijn. Wij krijgen kans na kans, echter de bal verdwijnt net als bij het intrappen niet tussen de palen. Toch eindelijk halverweg scoort Michael Ooink 0-1, alhoewel hij haast moedeloos wordt van onze vele mis sers. Als je weet wat verdedigen is, hoeft de thuisclub niet vlak voor rust gelijk te maken. Met gebogen hoofd gaan we richting kleedkamer, langs 't eerste van Oriënt, waar het een rumoer van jewelste is. Daar probeert aanvoerder Tonny van Leeuwen iedereen weer bij de les te krijgen, wat een op gave blijkt dat. Toch keren we terug met de bedoeling er in de tweede helft echt iets van te maken. Dit blijkt toch heel moeilijk, vooral als je slechts zondags wat tegen een bal trapt. Een kwartier voor tijd komen we zelfs met 2-1 ach ter en ruikt de thuisclub de eerste eindzege. De moed zinkt je haast in de schoenen en de ergernis wordt groter. Toch zijn er een paar jongens bereid niet op te geven, want de wedstrijd is nog niet ten einde. Een miraculeuze omhaal van Sebo Woldringh zorgt voor de gelijkmaker en vlak voor tijd winnen we door een kogel van Jardo van Zweden met 3-2! Hoe groot het verschil tussen vijf en zes wel is, mocht ik afgelopen zondag ervaren. Het zal een gegeven zijn, tenzij die paar spelers ook hun andere teamgenoten meekrijgen er gezamenlijk iets van te maken en je voor in te zetten, want ik was niet anders gewend. En dat kan zondag al zijn. Frans Jüch AFC ZATERDAG ÉÉN Als men op z'n vrije zaterdagmiddag langs de De Boelelaan wandelt, is de kans zeer groot AFC coryfeeën van weleer aan het werk te zien in AFC Zaterdag 1Wat schichtig trekt dit elftal steeds meer vaste supporters en klampen zich achter de lijnen vast om hun idool(en) te aanschouwen en waarbij het entree nog steeds gratis is. Achter deze groep van twintig spelers staat de kenner van het voetbalspelletje bij uitstek: Gé van Dijk. En zo gebeurt het dan iedere zaterdagmiddag in de eerste klasse B van de KNVB afd. Amsterdam in welk het rood zwart hoog in het klassement staat vermeld. Jean Bollen, Pim van Dord, Theo van Duivenbode, Kees Gehring, Edwin Geluk, Theo Groeneveld, Ernst Huisman, Theo Husers, Jos Kemna, Nol Kuikens, Jan Hein Lans, Bas Rachman, Klaas Veen vormen als ex-eerste elftal der AFC Zondag met hen die dat niet gehaald hebben het huidige zaterdag elftal. Be rustend op hun ervaringen en kennis, spelen zij er lustig op los met als resultaat dat een ongeslagen gedeelde eerste plaats met medekoploper WVHEDW is bereikt. Het scheelde slechts één nietig puntje of ook de eerste periode- titel was hen ten deel gevallen om zo straks in de hoofdklas se een goede performance te kunnen geven, echter zal men nu moeten wachten totdat de tweede periodetitel hun deel zal zijn. Wilt u daarvan getuige zijn en dat kunnen er nog maar weinig zijn en ook van sprankelend voetbal op de zater dagmiddag willen genieten, kom dan eens langs op Goed Genoeg. Uw vaste grensrechter Alle Zat. één spelers en hun dames worden zaterdag 26 ok tober te 19.30 uur verwacht in Bistro 't Ezeltje, Corn. Troosstraat 56-58. RONDOM HET VIJFDE Vorige keer heeft u op deze plaats kunnen lezen hoe een wel zeer stuntelig vijfde in het laatste kwartier een 3-0 voor sprong tot een 3-3 gelijkspel omgebogen zag worden. Dit fenomeen, de zogenaamde 'kwartierziekte', stak ook in on ze laatste wedstrijd weer even de kop op. En hoewel er nog geen adequaat bestrijdingsmiddel gevonden is, schijnt Erik van Aken nergens last van te hebben. Maar daarover later. Ingekwartierd in kleedkamer elf begon onze coach, die te genwoordig alles van surfen schijnt af te weten, zijn gebrui kelijke donderpraat. Journalisten werden op dat moment niet in de catacomben toegelaten, zodat naar de inhoud van zijn woorden slechts kon worden gegist. Maar dat er serieus iets gezegd was bleek duidelijk uit het spel dat dit vijfde team deze zondag in de eerste helft althans aan de dag leg de. De Meteoor was onze tegenstander en John Parsser be weerde dat ooit Chriet Titulaer voor deze club had ge speeld. Bij navraag bleek Chriet echter tegenwoordig voor New York Cosmos uit te komen. Nu moet u weten dat wij met zes wedstrijden gespeeld en acht punten bij aanvang van de wedstrijd een fraaie tweede plaats bezetten op de ranglijst. En De Meteoor met een punt minder volgde ons op de voet. Kenners betitelen een dergelijke wedstrijd dan meteen als een 'toppertje'. Ook de bond deed dit en voorzag ons in een uitstekende scheidsrechter, compleet met rapporteur. Deze laatste man was er waarschijnlijk de bet aan dat onze arbiter zijn fluittonen net iets te overdre ven lang aanhield en bij diverse spelmomenten gebaren uit voerde met het aplomb van de witte umpires van het Aus tralian Rules Football. In de eerste helft voelde De Meteoor zich danig tegen de muur gedrukt. Al in de allereerste be ginfase van de wedstrijd sloegen de ballen als kometen in op het vijandelijke doel. Jürgen Seunke trof de paal en vlak daarna werd een inzet van John Parsser door de lat gekeerd. In de rebound kopte Pieter Sandberg net over. En ook Erik van Aken kon aanvankelijk geen doel treffen. Na een rush over dertig meter kwam hij oog in oog met de keeper te staan. Een ter plekke bedacht slim lobje belandde helaas op een haar na naast de linker doelpaal. En ondanks goede combinaties van onze opponent op het middenveld wist De Meteoor in de eerste vijfenveertig minuten geen vuist te ma ken. Bij gebrek aan scorebord wist toch iedereen dat het bij rust 0-0 stond. Zoals gebruikelijk gingen we na een kwar tier, let wel, weer verder. De late najaarszon scheen ons nu tegen de ogen in hetgeen vooral met verdedigen van hoge ballen wel eens problemen met zich mee bracht. En na on geveer tien minuten was het Jürgen die het stoom van de ketel nam. Een slechte terugspeelbal van een Meteoriet on derschepte hij op slinkse wijze en over de afronding bestond dit maal geen twijfel: 1-0 voor AFC. Niet lang daarna begonnen echter de eerste symptomen van de kwartierziek te zich af te tekenen. Slechte combinaties, het niet dekken van de juiste man (venerisch?), het niet willen ingooien en 5

Schakels (clubbladen) | 1985 | | pagina 7