ST17. ik beter op de hoogte ben van de volledige namen dan de mensen van de club zelf". Linda is sinds kort bij De Ram te vinden achter de nieuwe, indrukwekkende fotografische zetmachine, een kostbare in vestering, waarmee Pieter Haitsma Muiier kwalitatief een nog beter produkt levert en bewust streeft naar perfecte service. Linda Vermeulen kent AFC van het papier, niet van het veld. We zien haar nooit op Goed Genoeg. "De club is een stuk van mijn werk. Maar het voetballen zelf, ach nee. Je moet bepaalde zaken kunnen scheiden." Jammer, want ze mag best worden gezien. Ook bij ons langs de lijn. Gerard Trebert ander vat zou worden getapt. Het tappen is bij de Amster damse Football Club nooit een probleem geweest, er kan vrij snel overgeschakeld worden. Van het ene vat op het an- aere. Dit keer echter niet, aldus de anonieme sportcorres- pondent. Bedoelde hij het overdrachtelijk? De op tijd en de gedwongen te-laat-komers bleven, goedhar tig beschenen door een heerlijk herfstzonnetje, zich maar matig amuseren met de verrichtingen van onze beste elf. Ed dy Meyer werd in de eerste helft van het veld gedragen met een enkelblessure. Een tochtje (voor alle zekerheid) naar het ziekenhuis bleek noodzakelijk. Willem Lenglet deed een stapje terug en Hannibal Boskamp vulde de leeggekomen ruimte. Deze verandering gaf iets meer leven in de brouwe rij (bracht zijn naamgenoot niet enige tijd geleden een fikse kudde olifanten over de Alpen?); écht veranderen deed het ons spel niet. Ook in de tweede helft bleef het plichtmatig. Nadat de ach terstand nog verder was opgelopen, overigens een prima doelpunt na een verre ingooi en geraffineerd doorkoppen, mocht Willem terug naar de dug-out en kwam Paul Mantel de aanval versterken. Het mocht niet baten. DWS bleef tot de laatste minuut ge concentreerd en won de bekerwedstrijd verdiend. ZONDAG 13 OKTOBER 1985: DWS - AFC: 2-0 "Ik geef je nog vijf minuten" zei de AFC-supporter op weg naar het DWS-veld tegen z'n chauffeur. "Wanneer je het dan nog niet hebt gevonden mag je me naar een café brengen, dan gaan we een potje biljarten." De chauffeur op zijn beurt (nijdig)"Het moet hier in de buurt zijn, dat die men sen ook geen aanwijzing geven. Het is nota bene een groot sportpark". En weer draaide hij zijn auto om vervolgens pardoes een inrijverbod te negeren. Het was een paar minu ten voor twee, op zo'n moment ga je onaardig denken over de man die 'de ligging van de velden' bekendmaakt. Spie- ringhorn sèc; wanneer je één verkeerde afslag neemt, ben je aan de heidenen overgeleverd. Voor deze supporters bete kende het een verlies van een twintigtal minuten, ze hadden lang niet het record. Pal voor de rust druppelden er nog roodzwarte aanhangers binnen: ze waren in alle staten! De wereld van vandaag is vergeven van de borden, het schittert je blauw, geel, rood, oranje voor de ogen. Een simpele ver wijzing naar een sportpark waar zich gedurende een week end honderden mensen ophouden, kan er niet af. Het humeur werd er niet beter op toen men zich wat inge leefd had in de wedstrijd. De gastheren speelden duidelijk de eerste viool. Ze waren net iets vinniger, speelden de bal sneller en kwamen herhaaldelijk voor ons doel. AFC acteer de niet 'laf, zoals een verslaggever van een ochtendblad stelde. Dat woord schijnt de man voor in de mond te liggen, hij heeft kennelijk een hekel aan ons. (Zou het weer het -deftige' imago zijn?) Men wilde best maar men kreeg geen greep op het enthou siaste spel van de tegenstander. De makkelijk trappende Mounir Ismail en de bewegelijke Marco Robijn konden slechts een enkele keer onze spits in stelling brengen. Spit sen hebben een hard leven. Men wordt (in de regel) geacht gevaarlijk te zijn, ergo men krijgt weinig bewegingsruimte. Je kan je laten terugvallen, je kan de linker- of de rechterzij de van het veld opzoeken. Ja, je kan je zelfs voor eigen doel ophouden. Wanneer een klever je deel is, ga je nooit alleen. Rondom de 20e minuut werden we op achterstand gezet. Na enig heen en weer getrap dicht in de buurt van de doel lijn belandde de bal bij MacDonald (geen familie van de hamburggigant) die met gesloten ogen kon scoren. De ver slaggever voornoemd voorzag dat er hierna door ons uit een ZONDAG 20 OKTOBER 1985: AFC - WILHELMUS: 1-0 Slecht gespeelde wedstrijden winnen schijnt een graadmeter te zijn voor een goed draaiend elftal. Of we tot deze katego- rie behoren (zie boven) is nog maar de vraag. Het vertoonde spel van de afgelopen zondag was opnieuw niet overtuigend. Het veel lager geklasseerde Wilhelmus hield ons gedurende lange tijd onder druk, zelfs zodanig dat we op het eind met de rug tegen de muur stonden. Het enthousiasme van de Voorburgenaren dreigde toen bijna te ontsporen, fluitist Kierkels (wanneer hebben we de man niet gehoord) kon nog maar net de gemoederen tot bedaren brengen. Je kan weer gaan zeuren over wat wel en niet toelaatbaar is, het schijnt vandaag nu eenmaal zo te zijn dat je de grenzen mag verleggen. Probeer maar uit hoe ver je kan gaan (Marco Robijn!); één en ander brengt wel een sfeer van irritatie op het veld. Wanneer je dan achter komt en je zoveelste wed strijd dreigt opnieuw niets op te leveren, ga je de provocaties (de verzorger van Wilhelmus had minstens twee keer zoveel te doen als onze eigen Co!) beantwoorden. Het werd een warrige partij voetbal, waarin opportunisme hoogtij vierde. Onze eigen goede aanval werd bekroond met een doelpunt. Hans Bergsma penetreerde diep en gaf de bal op maat aan debutant Groeneman, die laag inkopte. Een tweede goal, de mogelijkheden waren aanwezig, had ze ker tot een ruime overwinning geleid. Deze bleef uit, de broodnodige rust eveneens. Een technisch superieur elftal is uiteindelijk dolblij wanneer het laatste fluitsignaal klinkt. Eddy Meyer (hersteld van de enkelblessure?) komplimen- teert als een van de eerste zijn doelman Cees Thomas, die opnieuw geen doelpunt heeft toegestaan. Slechts vijf keer werd hij gepasseerd in zeven wedstrijden, de nominatie voor het Ned. Amateur Xl-tal is terecht. Wat de twee andere kan didaten lieten zien, Marco Robijn en Hans Bergsma, ontlok te één der toeschouwers de opmerking: "Die houden zeker niet van Chinees eten". Nog twee wedstrijden te gaan om periodekampioen te wor den. Het vermogen is er, in de volgende Schakel weten we meer.

Schakels (clubbladen) | 1985 | | pagina 4