ingelegd door Pim Adriaansz OVER PICKLES Onlangs bemerkte Pickelaar in een gesprekje met wie anders dan een clubgenoot, dat de rubriek Mixed Pickles blijkbaar werd aangezien als een dartel bedenksel van Pickelaar zelf. Niets is minder waar dan dat. Mixed Pickles wortelen in de AFC-historie en wellicht is het goed, ook voor jongere lichtingen in de club, de geschiedenis van de Mixed Pickles nog eens te releveren. Welaan dan. In prille AFC-jaren vraag Pickelaar niet naar jaartallen kwamen de clubvrienden bijeen in een notoir horeca-etablissement; zulks bij ontstentenis van een clubhuis, dat nog niet was uitgevonden. Op de café-tafel lag een schrift, dat toen nog cahier heette, waarin iedere AFC-er, die wat kwijt wilde, zijn ge moed met een persoonlijke pennevrucht kon luchten. Zoveel leden, zoveel ontboezemingen. En vanwege de verscheidenheid der bijdragen kreeg dat cahier en alle volgende cahiers de titel mee van 'Mixed Pickles'. Destijds de aanduiding voor ingelegde augurken en uitjes. Zoet en zuur in één pot. Lief en leed in één schrift. Die Mixed Pickles-cahiers zijn helaas voor het nageslacht verloren gegaan, maar de naam bleef een legende. Toen kort na de tweede wereldoorlog George Wijnand Schakel-redakteur werd, liet hij die naam herleven als vaste Schakel-rubriek, die door zijn vader Jo Wijnand journalist werd geschreven. Jarenlang en tot zijn dood in 1976 toe heeft J.W., zoals hij altijd ondertekende, de Mixed Pickles in de Scha kel laten voortleden. Zijn Pickles werden op verzoek van het bestuur voortgezet door George Wijnand en Pim Adriaansz; totdat George ruim drie jaar later door vertrek naar Bangkok moest afhaken. Uw huidige Pickelaar heeft het inlegwerk een woordvondst van George overigens als éénmanszaak voort gezet. Micked Pickles zijn AFC-traditie en derhalve niet het onvervreembare privé-bezit van welke Pickelaar dan ook. Ook deze Pickelaar zal opgevolgd worden. CITAAT De geschiedenis herhaalt zichzelfgeschiedschrijvers herhalen elkaar. (Philip Guedella) ZOMER Na een teleurstellend seizoen nam ACC op de laatste augustusdag afscheid van de zomer met onderlinge cri cketwedstrijden. Gevolgd door een 'happy our' aan de Amstelveense bar alle drankjes één piek en een voortreffelijk koud buffet, eveneens tegen vriendenprijs. Nu is voordeel iets, dat een Hollander zich niet licht laat ontgaan, dus Pickelaar repte zich er heen. Het is niet bij één uurtje gebleven. Voorzitter Max de Bruin reikte de prijzen uit voor een microfoon, die het categorisch verdomde, maar zijn techniek was zó superieur, dat iedereen hij zelf niet in het minst in de waan verkeerde, dat zijn woorden werden overgebracht door hoogwaardige technologie. Daarna was er 'levende muziek', voortgebracht door vijf jonge gabbers, waaronder onze twee Duisen. Aan mi crofoons was inmiddels geen gebrek meer. Dag zomer. HERFST De volgende dag op Goed Genoeg voetbalouverture AFC - Unitas. Toch weer veel vrienden van het happy our daags tevoren. De eerste winst en toegenomen enthousiasme bij de jeugd. Tussen de sprinkhanen zat Pickelaar, die na een charge op het veld een dialoogje opving: Eerste jongetje: "Waarom ligt die man nou op de grond?". Tweede jongetje: "Hij moet wel dorst hebben, want daar komt Ko al met een zak water". PERSMAP Gerard Trebert heeft weer een persmap uitgestuurd. Klasse-informatie! Fraai vormgegeven door Lex Rimini! Pickelaar leerde er zijn eerste elftalspelers weer wat beter door kennen. Wist u bijvoorbeeld, dat de favoriete muziek van Rob Ouderland 'close harmony' is en die van Edwin Ludwig 'het eerste pianoconcert van Tsjaikowsky Lloyd Headley rekent 'op de bank zitten' tot zijn sterkste kwaliteit en Etienne Spee vindt 'praten'zijn zwak- 9 MIXED PICKLES

Schakels (clubbladen) | 1985 | | pagina 11