IS EERSTE In vergelijking met het vorig seizoen is er wat betreft de A-selectie niet erg veel nieuws onder de zon. Met enige vreugde kan worden geconstateerd, dat het grootste deel van de groep elkaar trouw is gebleven en dat is een belang rijk pluspunt, omdat daarmee de homogeniteit wordt ge diend. Er zijn een paar routiniers verdwenen en dat mag zeker als een verlies worden aangemerkt. Aanvoerder Pim van Dord werd door Ajax aangetrokken als fysiotherapeut en kan vanzelfsprekend die functie niet combineren met die van aktief speler in de hoofdmacht van AFC. Verder heeft Theo van Seggelen afgehaakt en ook dat is jammer. Drie keer per week reisde hij heen en weer van zijn woonplaats Noordwij- kerhout naar Goed Genoeg en dat is uiteindelijk voor hem te bezwaarlijk geworden. Vaste man in de A-selectie is in het seizoen '85 - '86 Hanni bal Boskamp en met hem begroeten wij met vreugde een talentvolle speler, die zijn visitekaartje al in enkele wedstrij den van het eerste elftal heeft afgegeven. Helemaal nieuw is de twintigjarige Marco Robijn, afkomstig van stadgenoot DWS. Hij was de absolute uitblinker tijdens het recente Pinkstertoernooi van Blauw Wit en werd uitgeroepen tot de beste speler. Vertrouwen Haarlemmer Doby Peters is AFC trouw gebleven. Hij zal de selectie voor de zesde keer leiden en na de afgelopen twee seizoenen, waarin AFC zich van het begin tot het einde aan de top heeft gemanifesteerd, spreekt hij ook zijn volle ver trouwen uit in het verloop van de komende competitie. Naast hem in de dug out neemt Rob Du is de plaats in van Kees Gehring, die de afgelopen twee jaar als leider van het eerste elftal fungeerde, maar nu benoemd is tot vice-voor- zitter van de vereniging. Rob Duis is terug van weg geweest; in de jaren '70 was hij lange tijd voorzitter van de elftalcom missie A, in welke functie hij ook al optrad als leider van het eerste team. Een sterk leidersteam staat dus weer klaar om met de selec tie langs alle moeilijke klippen van de hoofdklasse A te manoeuvreren. Coach en elftalleider, zij beiden zijn ervan overtuigd, dat het team weer aan de top gaat meedraaien. Alle reden, lijkt mij, om in dat optimisme te participeren. Gerard Trebert ■BÜH BRIDGE De bridgers staan te trappelen van ongeduld om te beginnen aan het 18e seizoen bij AFC. Visioenen van weergaloos ge boden en gemaakte contracten hebben reeds menig slaap- uurtje gekost. Gezien het 'fraaie zomerweer' zijn nogal wat paren alsnog verse energie gaan opdoen in warmere streken. De 1e (maandelijkse) bridge avond is nu vastgesteld op donderdag 26 september a.s. De T.C. verzoekt u a.u.b. TIJ DIG (uiterlijk 7.45 uur) aanwezig te zijn, zodat de indeling snel kan worden gemaakt en het 'geweld' kan beginnen. Het spreekt vanzelf, dat ook alle pas begonnen of al lang spelende bridgers, die nog NIET bij AFC spelen, van harte welkom zijn. Graag tot 26 september a.s. J. Pelsma Tel. 020 - 23 32 64 BESTE SPORTVRIENDEN, Het seizoen 1985 - 1986 staat voor de deur. Het is nu al jaarlijks een gewoonte van mij om aan het begin van het sei zoen jullie enkele suggesties te doen, om het voorkomen van blessures en een optimale prestatie te bevorderen. Doe bij training en wedstrijd een goede warming up en doe je stretch oefeningen goed. Deze keer heb ik de oefeningen er bij gedaan, welke ieder een eventueel dagelijks kan doen. A. Zelf preventie (voorkomen van blessures). 1. Nagels kort knippen, niet uit de hoeken (voeten). 2. Voorkomen van blaren (talkpoeder en skinlube). 3. Zowel bij wedstrijden en training bandages goed aanleggen. 4. Tijdens de wedstrijden scheenbeschermers dragen en kousen omhoog en deze met bandjes vastzetten. B. Hygiëne 1Steeds gewassen sportkleding dragen. 2. Bij warming up een eigen shirt dragen, zodat je bij het begin van de wedstrijd een droog shirt kan aan trekken (voorkomt verkoudheid en ziekte). 3. Zorg altijd een schone handdoek, zeep en shampoo bij je te hebben. 4. En het is verplicht altijd badslippers bij je te hebben zowel op training als bij de wedstrijden. Algemene punten 1. Geen volle maag bij training en wedstrijd. 2. Drink een kop thee in de rust. 3. Geen frisdrank of koolzuurhoudende dranken gebrui ken voor de training of wedstrijd. 4. Breng bij harde droge velden vaseline aan, aan de knie- en en zijkanten van bovenbenen; dit voorkomt schaaf wonden. 5. Bij een opgelopen blessure raadpleeg dan een deskun dige of ga direkt naar een eerste hulppost van het zie kenhuis. 6. Bij een blessure direkt koelen met water of met ijspak- king. Men kan ook thuis een washandje met ijsblokjes gedurende 10 15 minuten op de plek aanbrengen. Dit kan met tussenpozen van 2 3 uur herhaald wor den. Te allen tijde mag men zich met mij in verbinding stellen om advies te vragen, tel. 020 - 14 99 10. Met deze wenken hoop ik, dat blessures en andere proble men voorkomen kunnen worden, en met de wens dat we met z'n allen een prettig en succesvol seizoen zullen heb ben. Met vriendelijke sportgroeten, Ko Grosze Nipper

Schakels (clubbladen) | 1985 | | pagina 4