BEDANKT! dit jaar vanwege werkzaamheden op zondag naar een ander elftal moest uitwijken, maar ja Hans we raken je niet uit het zicht, naar wij denken. Op zaterdagavond 18 mei zal met ons eigen 'jaardiner' het seizoen '84/'85 weer afgesloten worden en misschien nog even mijmerend over het gemiste kampioenschap, de sfeer zal er zeker niet minder om zijn en ongetwijfeld zullen en kele opwindende momenten van het afgelopen seizoen nog wel even de revue passeren, zoals de strafschop van Nico (welke hoek was het nu?), de terugspeelbal van ondergete kende (hij was toch echt niet te hard Nico), de kopballen van Joost op eigen doel (1 keer was echt genoeg geweest), de corners van Jan Willem (was die ene keer in éénen dan toch mazzel)de tackle van Wim tegen RAP (er bestaat geen gerechtigheid meer Wim)de pegels van Gerlof en paal en lat (ze mogen ook iets minder in de hoek Ger), de speciale relatie van Jan met scheidsrechters (zie opmerking zoals bij Wim), enz. enz. Aangezien het 10e één van die (helaas nog weinige) elftallen is, waar de B-commissie in de Schakel kan volstaan met de mededeling: "Opstelling bekend en scheidsrechter zelf te regelen" zal ik om de geschiedschrijving volledig te maken nog even de namen van de spelers noemen, voor wie het weer een plezier was met elkaar de kleuren van AFC en dan wel in het bijzonder van het 10e te verdedigen. Doel: Nico Gianotten. Achter: Frank Schroder, Joost Vel- lenga,Theo van Broekhuizen, Rik de Boer en Marcel Nieu- wenhuis. Midden: Tom Blok, Jan Willem Bronwasser, Den nis de Wit en Wim van der Duin. Voor: Jan van Broekhui zen, Fred van der Ende, Coen den Os en Gerlof Wielenga. Volgend seizoen hoort u meer van ons. Rik de Boer Naschrift: Na het schrijven van dit stukje over het 10e, ontvingen wij het minder prettige bericht dat door degradatie van AFC 8, het 10e weer teruggezet wordt naar de res. 4e klas se, omdat de regels nu eenmaal zo zijn. Een treurige zaak; je speelt een sterk seizoen, wordt bijna kampioen en dan toch nog onverwacht degradatie. Treurig vooral omdat je weet op welke wijze het 8e z'n kansen op redding heeft verspeeld, door éénmaal niet op te komen, moesten n.l. 2 strafpunten worden gei'ncasseerd, waardoor de uiteindelijke degradatie een feit werd. Nu is het zo dat bij het 8e zeer waarschijnlijk het idee leeft, dat de schuld van dit alles bij iedereen ligt behalve bij zichzelf. Toch zijn wij dan zo brutaal om enigszins wrang te zeggen: "De heren worden bedankt". En heren van de B-commissie, wij weten wel een oplossing voor het volgend seizoen. RdB Zou het dan eindelijk eens mogen lukken vroeg ik mij half maart af, 5 jaar leider tweede elftal 4 x bij de top geëindigd en nu 5 punten voor! In de wandelgangen van ons clubhuis hoorde ik het al zoemen "We worden kampioen", maar ik wilde eerst het paasweekend afwachten, dat was in al die voorgaande jaren een hinderlaag geweest voor het tweede. Er was altijd wel wat, spelers met vakantie, geblesseerd of reserve staan bij het eerste, en ja hoor door ook onder ande re al genoemde oorzaken werden 3 punten ingeleverd. We bleven er in geloven, het spelersmateriaal van de eerste 5 elftallen was nog nooit zo sterk geweest. Overal haalde ik ze vandaan om het team in de running te houden. "Oude vedetten" als Diederik Ludwig en John Parson werden opgeroepen en speelden alsof ze nooit weg waren geweest. Milco Lambrecht, bijna 8 maanden uit de roulatie toch on middellijk bereid om te spelen. Geweldig, de samenwerking met de andere teamleiders: Kees Gehring, Peter v.d. Heydt, Cas Tromp en Peter v.d. Dungen. Toch ondanks alle inzet op trainingen, ondanks een perfekte sfeer binnen de groep, bleven wij steeds weer punten inleveren. Oorzaak? Ik weet het niet, noem het mistiek in het voetbal, voor een leider om gek van te worden! Een wereldpartij thuis tegen Ajax, een onbegrijpelijke wed strijd, wat betreft gemiste kansen tegen UW uit. Het toe slaan van blessures bij spelers als Husers, Cohen, Boskamp, Bertolini en Lassooy kwam er ook nog bij. Voor Martin Lassooy een uitgesproken pech seizoen, langdurig ziek ge weest, goed teruggekomen, opnieuw geblesseerd raken met het gevolg een knie-operatie, weer terugkomen en dan door de gevolgen van te grote inspanning om te herstellen, weder om te moeten afhaken! Martin, je bent een voorbeeld van een pracht sportkarakter! Ajax nam de leiding over in het klassement. Winst van ons op SDW moest een beslissingswedstrijd tegen Ajax opleve ren, het lukte! Ajax - AFC, om het kampioenschap van de zwaarste reserve afdeling, zou gespeeld worden in 'De Meer', op het heiligdom der heiligen! Wat een weelde, om op zo'n mooi veld te mogen acteren! Zou het dan toch, 5 jaar na de geweldige overwinning met 5-0, ook tegen Ajax, van het toenmalige tweede elftal onder leiding van Jean Bol len, opnieuw lukken? Nee, het mocht niet zo zijn, maar wat werd het een pracht finale. Goed en slecht voetbal, span ning tot de laatste minuut, onbegrijpelijke beslissingen van een scheidsrechter die de wedstrijd niet aanvoelde. Afge keurde goals, een speler het veld uitgestuurd, een keeper (Cees Thomas, wat heeft die een fantastisch seizoen achter de rug!) die een paar onmogelijke reddingen verrichtte, en dan, een ongelooflijk mooi en wat later een beslissend doel punt bleek te zijn, van een oud AFC-er, Phillip uit den Boo gaard, wat een beauty van een goal! Een fantastisch grote groep AFC supporters, waaronder vooral Dick Huisman en de jonge AFC-ers zich zeer luid lieten horen. Het laatste half uur werd er met 10 man gestreden, voor de zo verdiende gelijkmaker, het mocht niet baten. Ajax, zwaar onder druk tot de laatste seconde, werd kampioen. Proficiat! Deze avond was een prachtig sluitstuk van een geweldig sei zoen, waarbij ik vooral mijn dank, en van de spelers laat uit gaan naar: Doby Peters, de man die mij vrij liet in de trai ning en begeleiding van het tweede elftal, nooit eiste hij een speler op, alles ging in overleg. Ik weet Doby, dat je trots was om in 'De Meer' jouw AFC-ers zo te zien knok ken. Dan Ko Grosze Nipper, niets was hem te veel, fantas tisch Kootje, zoals jij mij hebt geholpen. Hans Rooze, onze vaste grensrechter, altijd aanwezig, alleen carnaval kon hem weglokken, klasse Hans we waren blij met je. Mijn mede commissieleden: Sal van Gelder en Bert Overdiek, die mij en het tweede elftal hebben bijgestaan in het oplossen van de altijd tijdens het seizoen voorkomende problemen en moeilijkheden. Leo, de materiaalman, je was voor ons een 'Gouwe', ik hoop dat wij nog lang op je mogen rekenen. Last but not least: Dick van der Klaauw en Kees Jochems, jullie medewerking was toen ik met het tweede in de pro blemen kwam medebepalend voor het succes van het team, met jeugdspelers als Jacco Ypma, Sep van Zweden, Patrick Bakker en Ronald Booijen, ben ik niet bang voor de toe komst van AFC. Een club waar het heerlijk is om voor te voetballen en als leider, of in wat voor andere funktie ook, te mogen meedraaien! Karei Baarschers

Schakels (clubbladen) | 1985 | | pagina 5