AFC 10 Onze sociëteit staat voor u open feesten, recepties, diners Maandags clubavond nismaken met facetten van het cricketspel. De aanpak en de organisatie van dit onderdeel was perfect. Het zou mij niet verbazen, wanneer een aantal jongens zullen beslui ten om naast voetbal ook het mooie cricketspel te gaan be oefenen. Het is het proberen zeker waard. Namens de jeugd commissie wil ik alle mensen bedanken die ons op zaterdag morgen hebben bijgestaan het één en ander vlot te regelen. Voor zondag 19 mei was na afloop van het Harry Scheep stra een feestavond gepland voor alle junioren van AFC. De opkomst was ronduit bedroevend! Laat alle doemdenkers, betweters en zeurpieten nu voortaan hun mond houden wanneer het gaat over het organiseren van aktiviteiten voor de jeugd buiten het voetbal om. Ook nu weer is bewezen dat de belangstelling hiervoor zeer gering is. Maar wij treu ren niet, wij gaan gewoon door! Zeker als wij dat mogen afmeten aan het enthousiasme van de jongens en ouders die wél zijn gekomen. De avond was echt de moeite waard. Het optreden van Dick Camu die zich met ere André van Duin de I Ie mag noemen, was een formidabel succes. Een wervelende show van imitaties, parodieën, grollen en grap pen, zorgden direct voor een uitgelaten stemming onder de aanwezigen. Het optreden van 30 minuten was eigenlijk te kort. Men wilde meer maar de beschikbare tijd liet dit niet toe. Na Dick Camu was het woord aan Mr. Black met zijn hyp- nose-show. Het was wonderbaarlijk te zien hoe hij een aan tal AFC-jongens onder hypnose wist te brengen, ze in slaap wist te sussen en hen onder hypnose de meest merkwaar dige dingen liet doen. Zijn optreden werd door jong en oud met verbazing gevolgd. Een gul applaus was de beloning voor een stukje prima theatergebeuren. Toen kwam onze eigen Peter Faber. Als leider van de C6 spontaan begroet. Wat een artiest. Zijn verhalen over de grommende hond en de spin in het web, waren zo vol fijn zinnige humor en geniale vondsten, dat zelfs de allerklein sten tot aan de laatste minuut van zijn optreden geboeid bleven kijken en luisteren. Hoe of de kinderen zijn verhalen volgden, moge blijken uit de opmerking van de 5-jarige Bobby Gehring, die na afloop aan Peter Faber vroeg: "Wa ren die verhalen nou echt waar?". Wat Peter Faber liet zien was slechts een bloemlezing uit zijn omvangrijk oeuvre. Ik raad een ieder aan om naar een avondvullende voorstelling van Peter Faber in de 'Kleine Komedie' te gaan, het is echt de moeite waard. Tot slot was er een optreden van de popgroep 'GAOS' waar ondermeer de AFC-ers de gebroeders Bob Jack Duis deel van uitmaken. Ik volg deze groep nu een aantal jaren en ik heb tot mijn ge noegen geconstateerd dat zij enorm vooruit zijn gegaan. De vele, vele uren van repeteren werpen nu hun vruchten af. Voor de ouderen was het eerst effe wennen, maar de jeugd vond het direct schitterend. Zij gingen zelfs op de stoelen staan dansen, luid meezingend, om van hun enthousiasme te getuigen. Door deze spontane blijk van waardering wist de groep ook niet meer van ophouden. Het ene na het andere nummer werd de zaal ingezwiept. Ruim veertig minuten heeft hun optreden geduurd. Onder hevig protest van de jeugdige aanwezigen moest ondergetekende toch om 22.00 uur aan de band verzoeken het laatste nummer in te zetten, anders hadden zij er nu nog gestaan. Al met al een geslaagde happening die zeer zeker voor her haling vatbaar is. De wegblijvers krijgen spijt! D.L. van der Klaauw Het was ook te mooi geweest om waar te zijn, het 10e tot voor enige jaren geleden nog 'de eeuwige tweede' genoemd, dit seizoen bijna voor de derde keer in successie kampioen. Bijna dus dus niet nietdus weer tweede. Toch mag er best van een geslaagd seizoen gesproken wor den, door de promotie naar de res. derde klasse werd er toch iets meer tegenstand ondervonden en hebben we di verse keren voor de puntjes moeten knokken, getuige de 6 gelijke spelen en 3 nederlagen, waartegenover natuurlijk onze 13 overwinningen niet onvermeld mogen blijven. Onze traditionele fout, door minstens éénmaal per seizoen volkomen onnodig van een laaggeplaatste tegenstander te verliezen, werd ons tenslotte noodlottig, zodat we tegen onze rivaal SDW 7, waartegen tweemaal gelijk werd ge speeld, toch weer net een puntje te kort kwamen. Vermeldingswaardig nog een voorval uit één van de wedstrijden die verloren ging, waarbij de scheidsrechter van de tegenpartij (tenminste wij hadden grote vermoedens dat deze fluitist inderdaad bij de tegenpartij hooorde) ons bij het nemen van een indirecte vrije trap tegen, op 2 meter van de doellijn toeriep, "Als hij er niet in gaat, laat ik hem over nemen". Maar laten we het liever over de positieve gebeurtenissen van dit seizoen hebben, onze schutters wisten ondanks de sterkere tegenstand toch weer 77 keer het net van de tegen partij te vinden (inclusief 1 keer Nico) daarentegen moest onze doelman 34 keer de trieste gang naar het eigen net ma ken (inclusief 2 keer Joost en 1 keer Rik). Onze nieuwe aanwinsten Fred van de Ende en Wim van de Duin wisten zich snel in ons team aan te passen, waarbij Fred vooral opviel door ervoor te zorgen dat ons vrouwelijk supporterspeil nog enigszins op niveau bleef. Over suppor ters gesproken, vanaf deze plaats nog een groet aan onze enige echte supporter n.l. de opa van Coen, d ie ons weer een seizoen trouw bleef, Coen tot grotere aktie bleef aan sporen en zelfs bereid was enige malen de grensrechtervlag te hanteren. Jammer dat één van onze getrouwen Hans Krul AFC-ers, ABC-ers, ACC-ers, ATC-ers! Tevens unieke gelegenheid voor het houden van alle soorten op de week-ends vanaf 10 uur ruime parkeergelegenheid andere dagen vanaf 14 uur keus uit vele menu's (dinsdag gesloten) tijdig bespreken uw gastheer is Cor Roelofs telefoon 44 55 75 2

Schakels (clubbladen) | 1985 | | pagina 2