De één werpt zich op om achter een satékraam te staan, de andere om loten te verkopen, de derde een andere stand te bemannen, de vierde, vijfde en ga zo maar door een toer nooi neer te leggen waar vele hun vingers bij kunnen aflik ken! Hulde aan Arnold Prins, Cor Soethout, Hans Driessen en ve le andere, de mannen achter voorzitter Piet Meijer. Onder ideale weersomstandigheden is het prettig om te zien, dat ook onze jong-junioren meetellen aan de top van het Nederlands amateurvoetbal. Onze D1 in een sterke poule ondergebracht bonden ADO '20, Drachten, Quick A in deze volgorde met 1-0 aan de ze gekar en om later met dit verschil van Volendam te verlie zen is geen schande en een uitstekende 2e plaats in deze poule was hun deel. De finale om de 3e en 4e plaats tegen IJsselmeervogels ken de een 0-0 eindstand. Op basis van een beter doelsaldo was deze stand genoeg om voor de 3e plaats op het podium te komen. Bij onze E-tjes ging het wat moeizamer en kwamen zij in de poule wedstrijden niet tot scoren toe. 0-0 tegen respectievelijk De Baronie, Quick A en Baren- drecht en een kleinst mogelijke nederlaag tegen gastheer Zeeburgia met 0-1 bereikten onze boys met leider Alfons na het beter nemen der strafschoppen tegen de Baronie een goede 3e pouleplaats. In de finale om de 4e en 5e plaats tegen ADO '20 uit Heemskerk wisten zij wat doelpunten maken was. Dooreen knappe 2-0 overwinning verdienden zij de 4e plaats en al met al in dit uitstekend toernooi een gezamenlijke 3e plaats voor onze E/D selecties met als overwinnaar Volen dam, 2 Barendrecht, 4 Zeeburgia, 5 DWV, 6 IJsselmeervo- gels, 7 ADO '20, 8 Quick A, 9 Drachten en 10 De Baronie. Martin Duinker een medespeler na een fout op te beuren dan figuurlijk de grond in te trappen. Bij een gedegen keeperstraining kan Dennis uitgroeien tot een prima doelverdediger. De 4e wed strijd werd met 2-0 gewonnen. De goals waren van grote klasse. Zowel Rutger als Otto wisten de doelman van RKAV met een afstandschot te verschalken. De laatste wed strijd tegen gastheer Zeeburgia werd evenals de eerste 2 wed strijden 0-0. De eerlijkheid gebied te stellen dat Zeeburgia het meeste recht op de overwinning had. De gelegenheids keeper Robert verrichtte enkele uitmuntende reddingen. Robert doet er echter verstandig aan het keepen te laten voor wat het is en zich het komende seizoen slechts als veld- speler te manifesteren. Voor hem en voor AFC het beste. Vermeld moet nog worden dat de F junioren, de broertjes Ruys, zich uitmuntend geweerd hebben. Het toernooi mag gezien worden als een waardige afsluiting van een prettig voetbalseizoen. Paul den Dekker TOERNOOI ZEEBURGIA E2 JUNIOREN Op Hemelvaartsdag waren onze E2 junioren, versterkt met de D junioren Rutger en Tobias en de F junioren Yvo en Rogier, te gast bij de AV Zeeburgia om deel te nemen aan het voortreffelijk georganiseerd 'Cor Losekoot' toernooi. Onder welhaast ideale weersomstandigheden werden van de 5 gespeelde wedstrijden er 3 gelijk gespeeld, 1 gewonnen en 1 verloren. Op zich een redelijk resultaat maar er had on miskenbaar meer in gezeten indien een ieder dezelfde inzet had getoond als Otto (voorbeeldige mentaliteit), Robert een vaste E1 klant voor komend seizoen) en Nardi (grote vorderingen). De meeste spelers wekten evenwel de indruk dat meedoen belangrijker is dan winnen, hoewel de reacties bij een doelpunt het bewijs van het tegenovergestelde wa ren. Te laat naar bed gegaan misschien? Onder de bezielende leiding van elftalbegeleider Bruinsma werd het toernooi begonnen tegen DWV. Van de snelheid en de passeertechniek van Rafaello en het harde schot van Rogier kon helaas niet geprofiteerd worden. Gelukkig hiel den met name Foppe, Rutger en Matthijs de deur op slot, 0-0 dus. Hetzelfde resultaat werd bereikt in de 2e match tegen Rood Wit A. Juist deze wedstrijd had gewonnen moe ten worden als de, bovenstaand bekritiseerde, inzet groter was geweest. De volgende tegenstander was WA, die met een 2-0 zege aan het langste eind trok. Gehinderd door de zon ging Dennis onder de bal door (1-0). 2-0 werd het door slecht en nerveus uitverdedigen. Sommigen vonden het no dig Dennis de schuld van de nederlaag in de schoenen te schuiven. In de eerste plaats is dit niet sportief en in de tweede plaats is het nog onjuist ook. Een wedstrijd wordt door het gehele elftal verloren en een foutje, hoe onplezie rig dan ook, is all in the game. Overigens is het verstandiger 8

Schakels (clubbladen) | 1985 | | pagina 14