BERICHT UIT DENEMARKEN Onze sociëteit staat voor u open feesten, recepties, diners hebben gespeeld als duivels en hoewel Ajax technisch de be tere was, vertoonden de onzen zoo'n vlug en vurig spel, dat de Ajaxieden alle zeilen moesten bijzetten om een neder laag te voorkomen. Bravo jongens, vertoont ook in de ko mende competitiewedstrijden dezelfde dash en energie, dan kan succes niet uitblijven en zal de AFC, weer spoedig tot de gevreesde tegenstanders uit Amsterdam behooren. Jammer genoeg was Hütter den vorigen dag in den wedstrijd tegen ZAC geblesseerd, waardoor we ons als volgt opstel den: Alandt P. Bos Van Nek Huyer Ascherman Breethoff Maas Noordendorp Ruys Wolters Knopper Ook Ajax was niet geheel volledig en miste o.a. Jo Pelser, doch had De Natris weer in de gelederen. Het begin is sensationeel. Direct na den aftrap gaat onze voorhoede er vandoor en na een mooie throughpass staat Ascherman alleen voor De Boer. Jannie schiet zuiver in den hoek, doch helaas te zacht en De Boer zou De Boer niet ge weest zijn, als hij het leer niet nog net uit zijn doel had ge grabbeld. Ajax ziet in, dat het geen spel van kat en muis is en begint wat steviger aan te pakken. De Natris geniet echter de speciale bewaking van Huyer, terwijl achter hem Piet Bos een partijtje back speelt om van te watertanden. Toch krijgt Alandt eenige lastige schoten te verwerken, dat hem echter goed afgaat. Toch weet Ajax eindelijk met een scherp onhoudbaar schot in den hoek de leiding te nemen. Dit is voor onze jongens een aanleiding nog eens extra aan te pakken en het Ajax-doel doorleeft nu hachelijke momen ten. De Boer weet echter van geen wijken en waar vooral het schieten van onze voorwartsen nog al te wenschen over laat, komt de rust met 1-0 voor Ajax. Direct na de hervatting zijn we weer in de meerderheid. Vermelding verdient nog een keiharde klinker van Breet hoff, die helaas van de paal terugspringt. We zijn nu bepaald sterker en het is werkelijk verdiend als kort daarop Wolters handig Deen passeert en De Boer met een mooi schot geen schijn van een kans geeft. De stand is gelijk. De op de tribu ne aanwezige AFC-ers brullen als gekken, en ook het overi ge publiek, vooral de jongens-tribune begint zich te roeren. Er ontspint zich een spannende strijd om de leiding. Lang zamerhand komt Ajax in de meerderheid, doch verder dan Piet Bos brengt ze het meestal niet. Als Piet de Ajax-voor- hoede den bal weer ontnomen heeft, brengt hij het leer iets te ver zelf op, met het gevolg dat hij den bal kwijtraakt. Dit is ons noodlottig. Piet kan zich niet vlug genoeg herstellen, de bal komt bij De Natris (die volgens velen in buitenspel positie stond), deze brengt vliegensvlug op, zet voor en Ise- ker heeft geen moeite Alandt te passeeren. Kort daarop weer een rush van De Natris weer een voorzet, en Iseker heeft geen moeite, ongedekt staande, weer te scoren. In en kele minuten is de stand dus 3-1 voor Ajax. Dat is onzen jongens te erg. Fanatiek komen ze weer opzetten en aanval op aanval volgt op het Ajax-doel. Bij één dezer aanvallen maakt Couton hands even buiten het strafschopgebied. Maas neemt den vrijen schop en schiet keihard in den uiter sten hoek. Couton houdt echter het leer met zijn borst te gen, doch kan niet verhinderen dat de terugspringende bal door den inloopenden Knopper in het doel wordt gewerkt. De stand is nu 3-2 en onze jongens werken hard om een ge lijkspel te forceeren. Het lijkt echter of ze teveel van hun krachten hebben gevergd; ze raken vermoeid en Ajax neemt het spel weer in handen. Nog tweemaal hebben we geluk als Ajax tegen de bovenlat aanschiet en dan blaast scheidsrech ter Aerts inrukken. We kunnen ongetwijfeld met veel genoegen op dezen wed strijd terugzien. Onze spelers hebben zich van hun beste zij de laten zien en hebben allen zonder uitzondering hard ge werkt. Vooral onze achterhoede was prima en Piet Bos was de beste back van het veld. Voor was het hoofdzakelijk de linkervleugel, die verdienstelijk werk verrichtte. Van de halfbacks verdient speciaal Breethoff een pluim voor zijn harde werken. Als langst aangebleven 2e klasser kwamen we in het bezit van een door den Heer Gosschalk uitgeloofden zilveren be ker alsmede van een zilveren medaille. Dit zijn de eersten prijzen, die dit seizoen gewonnen werden. Laten we hopen, dat ze nog door velen gevolgd zullen worden. V. Als slot van dit artikel moge gelden, dat er op 21 mei een prettige wedstrijd tegen elkaar gespeeld kan worden, dat de altijd goede verhoudingen met Ajax nog lang zullen blijven voortbestaan, beide clubs op een goede positie in het Am sterdamse amateur- resp. profvoetbal zullen voortleven, en dat vele Ajaxieden, die tegenwoordig als Ajax uitspeelt, bij AFC komen kijken dit ook nog lang zullen doen. v. N. Hans Mienstra, ex-twaalfde elftalspeler, die zo u weet naar Denemarken is verhuisd, verrast de redaktie op een volumi neuze brief, waarvan het grootste gedeelte hieronder mee loopt. Hij geeft indrukken weer van het amateurvoetbal aldaar en nodigt tegelijkertijd iedere AFC-er uit om een kopje koffie te komen drinken. Het is in Jutland goed toeven. Hij beklaagt zich eerst over de klimatologische omstandigheden (die waren bij ons niet veel beter. Hans) en verzucht dan: maar eens zal het toch wel voorjaar worden? Een licht punt was in ieder geval die Schakel met het verhaal rondom 12. Aan de spelerskarakteristieken is naar mijn mening niets AFC-ers, ABC-ers, ACC-ers, ATC-ers! Tevens unieke gelegenheid voor het houden van alle soorten op de week-ends vanaf 10 uur Maandags clubavond ruime parkeergelegenheid andere dagen vanaf 14 uur keus uit vele menu's (dinsdag gesloten) tijdig bespreken uw gastheer is Cor Roelofs telefoon 44 55 75

Schakels (clubbladen) | 1985 | | pagina 3