DE B4WERD KAMPIOEN: PROFICIAT! Gerenommeerde elftallen van andere verenigingen uit de regio konden niet voorkomen dat onze B4 dit jaar kam pioen van haar afdeling werd. Al vrij vroeg in het seizoen leek dit succes zich te gaan afte kenen en werden deze AFC-ers steeds gevreesder, waarbij klassificaties als 'messcherpe aanval', 'alleskunnend midden veld' en 'onverzettelijke verdediging' geen loze kreten ble ken. Onze nationale voetbaltop zou hier nog iets van op kunnen steken. Veel van onze tegenstanders toverden, vanuit hun under dogposities, vaak listige aanvalsplannen en sluwe taktieken uit de hoge voetbalhoed. Maar dat mocht hen uiteindelijk niet baten. Eendrachtig werden de aanvallen gepareerd, de taktieken aangepast, de zwakke plekken opgezocht, waarna de ballen met grote regelmaat voor en vaak ook in het vijandelijke doel gewerkt werden. Indien de kompetitie-leiding het ons toestaat, hopen de jongens tijdens de nog resterende wedstrijden de score op te voeren tot 150 doelpunten, een record misschien. Alhoewel in het kamp van sommige tegenstanders stemmen opgingen dat deze B4 te laag was ingedeeld, vormen de vol gende feiten de werkelijke basis van het behaalde succes, namelijk: 1er werd als team gevoetbald 2. er werd regelmatig getraind 3. men beschikte over enthousiaste supporters/ouders 4. toepassing 'systeem Post' zoals geï nterpreteerd door elk van de vier leiders. Nogmaals jongens: gefeliciteerd met dit kampioenschap en tot ziens op de velden. W. Kruyswijk B3 EN B4 KAMPIOEN Grandioos. Voor spelers, ouders, leiders en ondergetekende en een jarig AFC niet te vergeten. Ja, en dan vraag je je als trainer af 2 elftallen kampioen. Hoe kan dit? Wel, om de volgende reden: 12 keer per week als elftal op de training komen 2. geen problemen maken met de oefenstof 3. 100 procent inzet 4. onderlinge verstandhouding en voor elkaar wat over heb ben, zowel op de training als in de wedstrijden. En zo kan ik nog wel een paar punten opnoemen. Jongens van harte gefeliciteerd en natuurlijk de jeugdleiders plus jeugdbestuur voor de rugdekking. Dan ook niet te ver waarlozen de ouders voor de steun langs de lijn en zelfs op de trainingen. Ik besluit dit stukje met de opmerking dat ondergetekende een lekker trainingsjaar achter de rug heeft, niet zozeer om mijn voetbalkennis, maar vanwege jullie inzet en daar moet het toch van komen. Jeugdtrainer Dick Bakker E3, ONGESLAGEN KAMPIOEN SEIZOEN '84 - '85 Proficiat! Na een moeizaam bevochten overwinning op Rombout op 2 mei j.l., was het kampioenschap een feit. Gingen we rich ting AFC, waar ouders en jeugdcommissie ons verraste met een geslaagd hapje eten en bijbehorende (alcohol-vrije) drank. Onze jeugdcommissie voorzitter D. van der Klaauw hield een toespraak waar een ieder zich wel in kon vinden. Joost, onze aanvoerder, nam ook het woord en overhandig de daarbij een cadeau dat zeer in de smaak viel bij onderge tekende en deelde de inhoud met onze trainer de heer Bak ker, die ook verschillende wedstrijden aanwezig was en ons van advies diende. Een kampioenschap en daarbij een cadeau van ouders en elftal, herstel dertiental. Wat kan een begeleider nog meer wensen! Van mijn kant was het een groot plezier jullie vooruitgang, zowel individueel en als team te zien groeien. Eveneens mijn complimenten, dat haast een ieder op zijn minst éénmaal in de week kwam trai nen en een aantal zelfs tweemaal in de week. Klasse! Inzet was goed op welke plaats men ook speelde. Er was een goe de verstandhouding in het dertiental. Krachttermen heb ik niet gehoord. De laatste wedstrijd in de competitie was op 4 mei j.l. tegen nummer twee op de ranglijst, V V. Hoewel ons kampioenschap niet meer in het geding was, wilden we als ongeslagen ploeg eindigen. Binnen tien minuten leek de ze doelstelling de grond ingeboord te worden. 2-0 stonden we achter. De ruststand was inmiddels 4-2 geworden voor V V. In de rust hield de heer Bakker ook zijn babbel en verdween weer de heren achterlatend in diep gepeins. We inventariseerden de eerste helft. En kwamen tot de conclu sie, dat we meer doelrijpe kansen hebben gehad. In de eer ste helft hebben we verschillende voorhoedespelers van V V te veel ruimte gegeven. Eén speler van hen moest zowiezo korte mandekking hebben. Wat na rust goed luk te. Het middenveld moest sneller aansluiten. De heren kre gen suikerklontjes mee en de tweede helft kon beginnen. En daar werd me een tweede helft op de grasmat gezet! Tjonge, wat een spanning. Het werd 4-4. En zelfs 4-5 voor AFC. Op een onbewaakt ogenblik lukte het de gevaarlijk ste speler van V V de korte mandekking te ontworstelen en daaruit kwam de gelijkmaker. Wat een wedstrijd!!! Na afloop kreeg een ieder bloemen van AFC en werden fo to's gemaakt. Het is een bijzonder team dat B3 van '84/'85. En ik kijk met heel veel genoegen op dit seizoen terug. De ouders dank ik voor het vervoer en belangstelling, iedere week weer. En voor het cadeau en bloemen. Op naar het volgende seizoen. Dit karwei is af. We hebben nog twee toernooien te gaan op 12 mei en 19 mei a.s. Laten we er wat moois van maken (hij wel) Wat ik tot slot nog even kwijt wil is dit: hoe onze aanvoer der in overleg de achterhoede aanpaste aan die van de voor hoede van de tegenstander V V en zichzelf daarbij niet ontzag, perfekt gewoon. En zo kan ik nog een paar spelers noemen. B3, gewoon een fijn dertiental, dat verdiend kam pioen is geworden. Pluymers P.S. voor de goede orde. Wanneer de wedstrijd begon ston den elf spelers van AFC in het veld. AFC D3 KAMPIOEN Met onze Jeroen in het doel bereikten wij dit seizoen een heleboel. Eron stond van begin tot eind rechts back en presteerde constant op deze plek. Steven was als een rots in de branding onze laatste man terwijl onze voorstopper Justin er minstens zoveel van kan. Onze sympathieke Guy was als links achter een vaste keus en mede door zijn gestalte voor de tegenstander een af schrikwekkende reus. Dennis Pekel, Amer en Pelle waren de all-rounders van dit team en smoorden menige aanval midden in de kiem. Door hun inzicht, vastberadenheid en heilige voetbalvuur maakten zij menige tegenstander het leven zuur. 10

Schakels (clubbladen) | 1985 | | pagina 14