RONDOM HET VIJFDE EFFETJES DE COACHES Onze sociëteit staat voor u open feesten, recepties, diners Maandags clubavond en nogmaals, ik kan het niet vaak genoeg zeggen, die jongens hier twee kleedkamers verderop, zeggen steeds maar: AFC is de-te-kloppen-ploeg. Dus ik verwacht geen 100 procent, maar 200 ja zelfs 300 procent inzet vandaag. Laat zien dat je bovenaan staat, Aan het woord is coach Peter v.d. Dungen. Elke week weer, althans na de winterstop, kost het erg veel moeite om de spelers van het vijfde te motiveren. Toch slaagt Peter er telkens weer in, zoals het een goede coach ook betaamt, om middels een verbale injectie zijn jongens weer het nodige adrenaline door het bloed te laten doen vloeien. Zoals ik u vorige keer reeds berichtte, hadden wij het moeilijk te bespelen team van Pancratius op bezoek. Op de tweede plaats staande en bikkelhard spelend om nog enige aanspraak op het kam pioenschap te maken, werd deze tegenstander door een ka raktervol AFC 5 met 4-1 opzij gezet. Toegegeven dat het vertoonde voetbal niet om aan te zien was (het eerste speel de naar verluid tegen EDO nog slechter), maar dat in dit geval kwantiteit belangrijker was dan kwaliteit, werd de buit binnengehaald. Al na zeven minuten kwam AFC op voorsprong: een vrije trap van uw scribent deed de bal in de doelmond op het hoofd van Jürgen Seunke belanden, die het leer over de keeper heen doorkopte. Niet veel later was het aangeslagen Pancratius op een 2-0 achterstand gezet, door een inzet van Roald Tromp. Nu moet u weten dat het spel van Pancratius geheel gebaseerd is op snelheid en inven tiviteit van hun middenvelders. Zij speelden op grond daar van met een 4-4-2 systeem en de tegengoal was dan ook te wijten aan het feit dat de snel opkomende midden-midden een van zijn spitsen in stelling kon brengen, zonder enige tegenwerking van rood-zwarten. Een hard schot was het gevolg, dat echter voor keeper Willem de Graaf door tussen komst van diverse pollen moeilijk te verwerken was. De bal schoot uit z'n handen en een Pancratiespeler had hem voor het intikken. Erik van Aken leende zijn lepel daarna aan Ton v.d. Zwan, die vanaf 11 meter de bal hoog over de dek- lat joeg. Het was namelijk zo dat onze aanvoerder en penal ty-specialist John Parsser niet present was (in het huwelijk getreden, waarmee nog gefeliciteerd) en dus vice-captain v.d. Zwan de eer had. Helaas. Toch liepen we even later uit naar 3-1door een goal van Jürgen. Erik deed net of hij de vrije trap nam, misleidde het muurtje, en Jürgen schoof de bal vervolgens keurig in de hoek. Later in de tweede helft was de vierde goal van AFC, gemaakt door Roald, nog slechts een formaliteit. Twee punten in de knip en Peter in z'n nopjes. Afgelopen zondag bevochten wij het sterke KBV. De uit wedstrijd was met 4-2 verloren en ook vorig seizoen, toen wij tegen een lager team van dezelfde club uitkwamen, kon den wij o.l.v. scheidsrechter Akkerman de wedstrijd niet winnen. Het moest er dus van komen. En inderdaad, weer voetbal van hele lage kwaliteit, maar wel winnen met 2-1 Doelpunten van Bas Boone (uit de kluts) en Ariël Kozijn (vanaf de achterlijn bij de eerste paal binnengetikt)Boven dien speelde Pancratius tegen Buitenveldert gelijk, zodat wij (op papier) 200 punten voor staan. Met nog vier wedstrij den te gaan is berekend dat er nog vier punten behaald moe ten worden om het kampioenschap veilige te stellen. Het zou dus kunnen zijn dat u in de volgende Schakel een kers verse kampioen kunt begroeten. Wij wachten rustig af! Nicky Hekster "Mannen, vandaag de laatste kans op het kampioenschap. Over die nederlaag van vorige week willen we eigenlijk niets meer zeggen, want wat was dat droevig! Geen beweging, geen dekking, geen agressie, helemaal niks. Waardeloos! Nou, vandaag die gasten uit Sloten, die kun je alleen maar pakken als je er vanaf de eerste minuut keihard tegenaan gaat. Laat zien dat je er bent! Mannen, we nemen nog een paar dingen door: Armando, jij als keeper: schreeuwen in dat doel, geef aanwijzingen, het hele doelgebied is voor jou! Judkins, als laatste man, al leen mee in de aanval als wij in balbezit zijn en dus niet blind naar voren rennen. Patrick, kleef aan die centrumspits, geef die goser geen halve meter de ruimte. Sander en Martijn, als het kan mee in de aanval en buiten om gaan, maar op tijd terug; die middenvelders nemen dan die positie over. Orlando, ga nou niet weer lopen pingelen, want verdomd, we halen je d'r uit! Jongens, die spitsen: blijven bewegen en bij balverlies storen. Zet de slidings op tijd in. Nou, je weet wat je te doen staat. Denk erom, als je vijf minuten voor tijd voorstaat, geen onnodige risico's, schop die bal er maar uit en Armando bij een achterbal, zo veel mogelijk tijd rekken. Oké mannen, we gaan het veld op! Hé, Hemminga, loop jij nou ook met een aanvoerdersband om? Je weet toch dat Van der Veer aanvoerder is? Ja mijnheer, maar die heb ik van mijn vader gekregen. Ik ben gisteren jarig geweest. Ik ben acht jaar geworden." Nicky Hekster Bart-Jan v.d. Jagt (met dank aan Hans Coorengel) Het Bestuur geeft met leedwezen kennis van het overlijden van de heer D. Steensma in leven ondersteunend lid van onze vereniging. Onze deel neming gaat uit naar de naaste familie. AFC-ers, ABC-ers, ACC-ers, ATC-ers! Tevens unieke gelegenheid voor het houden van alle soorten op de week-ends vanaf 10 uur andere dagen vanaf 14 uur (dinsdag gesloten) ruime parkeergelegenheid keus uit vele menu's tijdig bespreken uw gastheer is Cor Roelofs telefoon 44 55 75 4

Schakels (clubbladen) | 1985 | | pagina 6