MIXED PICKLES, ingelegd door Pim Adriaansz i Voorjaar Pickelaar, gewend zijnde zijn bijdrage te laten meelopen in de 'laatste Schakel van de maand', was in februari het Scha- kelspoor geheel bijster. Aanhoudende afkeuring van het amateurvoetbal en als gevolg daarvan Schakel-uitval speel den hem parten. Inmiddels is het voorjaar. De regelmaat in de voetballerij is weergekeerd. De Pickles worden derhalve weer ingelegd. Schlemiel De maartse regelmaat begon voor Pickelaar, hongerend naar de bal, in Den Haag bij VUC nogal ongelukkig. Aanvang 2 uur. Neen, daar was Pickelaar al eens eerder ingetrapt. Maar om 1.40 uur hielp een bereidwillige Hagenees hem een eindje in de goede richting: "Het Kleine Loo, eerste stoplicht rechtsaf". En daarmee was Pickelaar onherroe pelijk op weg naar Utrecht, zodat hij om 2.35 uur bij VUC arriveerde. Maar Otto van R ijn wachtte Pickelaar ook in Den Haag op met de mededeling, dat "er nog niets gebeurd was". Tien minuten later was het rust en 0-3 en dat heeft Pickelaar dan toch maar achter elkaar zien gebeuren door Fafiani, Heyt en Patrick. Daar is het bij gebleven, want direct na rust verbrijzelde een Haagse afzwaaier Pickelaars bril, waarna hij het letterlijk voor gezien moest houden. Tweehonderd kilometer voor 10 minuten voetbal! De bril wordt duur betaald Hannibal AFC - EDO. In de AFC-hoofdmacht een debutant met een zwarte krullekop. Dat betekent gespreksstof op de tribune. "Een echte Boskamp", bleek het algemene oordeel. Maar Pickelaar had als dikwijls zijn twijfels, mede omdat hij moeder Letje nooit heeft zien voetballen. Niettemin ziet Pickelaar in Hannibal vooralsnog meer een Bosknap. Hondsl Jan Otsen heeft een hondje. Twaalf weken jong en al een kranig manneke. Kicky Landman heeft eveneens een hondje. Ook twaalf weken jong en al een pront meidje. Beide wolbaaltjes van een goed merk: 'golden retreviërs' als dat zo tenminste geschreven wordt en broer en zus zijn de. Uit één nest zogezegd. Tijdens AFC - Stormvogels maakte Pickelaar met beide een kennismakingspraatje, dat al direct uitgroeide tot wat men tegenwoordig noemt een goed gesprek. Pickelaar rekent ze tot zijn jonge clubvrienden. Honds II Op het dijkje bij het scorebord kent u vast wel die AFC-supporter met zijn twee kanjers van bouviers. Bij alle thuiswed strijden koopt de man 1 kaartje, waarop ze met z'n drieën naar binnen gaan. De baas volgt dan geïnteresseerd de verrichtingen van onze jongens. Zijn imponerende viervoeters, gave zwijgers, vallen doorgaans onmiddellijk in diepe slaap. Eeder dit seizoen, bij minder weer, leek de baas alleen op AFC gearriveerd te zijn. Pickelaar nieuwsgierig als altijd liet zich informeren. Hij had ze maar thuis gelaten vanwege de regen. De uitleg leek plausibel, maar toch zag Pickelaar ineens één bouvier tussen de struiken; slapend uiteraard. "En die dan?", vroeg Pickelaar, niet begrijpend. "Oh, die", zei de baas, "die kan niet buiten me" Spreuk Een hond wordt niet als een goede hond beschouwd, omdat hij goed kan blaffen. Een mens wordt niet als een goed mens beschouwd, omdat hij goed kan praten. (Tsjoeang-Tse) Negende "Heb je het negende al gezien?", vroeg Ja(a)p(ie) Draisma, die even aan deze kant van de Atlantische Oceaan was en derhalve op Goed Genoeg vertoefde. Bij zijn makkers uit het eerste van weleer, dat thans in de schaduw van het eerste veld opereert. Prille veertigers nu, die tegen koploper Sloterdijk 5 uitkwamen in een opmerkelijk tenue. Uiteraard ging Pickelaar kijken. AFC 9 gestyled in broeken uit de dertiger jaren. Althans nu speciaal gemaakt naar de mode van toen. Broeken met een sleepkruis en reikend van onder de oksels tot over de knie. Charles Lungen had er destijds nog zakken in ook. Pickelaar zag onder veel meer een vrije schop voor het doel van Nol Kuikens. Het muurtje werd gevormd welja, in het negende en bleek zeer efficient: in een woud van zwarte lappen smoorde het Sloterdijk-schot. Het negende won met 4-1 en de broeken blijven. Pickelaar stemt er van harte mee in, want hij houdt van duidelijkheid. Gaat eens kijken bij het negende, vrienden! 3

Schakels (clubbladen) | 1985 | | pagina 5