E A.F.C.-SCHAKEL A.F.C. 1895 VAN DE REDAKTIE Dit is de Schakel die komt binden. De oude club aan d'oude vrinden. 65e jaargang verschijnt wekelijks of twee wekelijks 27 maart 1985 nr 6 Secretariaat: G.A. van Caspel Kotter 7 1186 WH Amstelveen Tel. 020-45 72 30 Redakteur: Karei Brand Tulpenburg 59 1181 NL Amstelveen Tel.: 45 61 40 "Wanneer je een wissel had toegepast, had je die wedstrijd niet verloren. Negen van de tien scheidsrechters vergeten de stopwatch in te drukken wanneer een speler vervangen wordt" merkte een nijdige AFC-supporter op na afloop van de wedstrijd tegen EDO, zondag 17 maart. "Wat bedoel je?" werd er gevraagd. "Zo'n wissel kost een kleine twintig seconden, het doelpunt viel tien seconden voor tijd." De meelopende supporters knikten instemmend, de redena tie klonk overtuigend genoeg. "Maar stel je voor dat je net die ene scheidsrechter treft die wel zijn stopwatch indrukt" opperde iemand gedwee. Een vernietigende blik was zijn deel. Bovenstaand gesprek zal niet al te vaak voorkomen op en om de velden, in dit geval accentueert het de trieste afloop van de wedstrijd tegen de Haarlemmers. De felle noordooster deed de belofte aan een echte lente zondag snel vergeten. Het weinig talrijke publiek zocht de warmte van elkaar en dromde tezamen op de hoofdtribune. Het werd een levendige wedstrijd waarin beide ploegen fer vent het buitenspelsysteem toepaste. Er deden zich hier bij geen ongelukken voor, een 0-0 lag in het verschiet. Dan kom je in die laatste minuut een corner wordt afge weerd. Willem Lenglet ruimt zorgeloos op, de bal raakt de rechterkant van zijn voet en het is opnieuw hoekschop. Een inswinger, de bal zeilt over enkele hoofden, raakt de kruin van een EDO-aanvaller en vliegt vervolgens in het net. "AFC zit in de hoek waar de klappen vallen" merkte een ochtendblad piep op in het wedstrijdverslag. Inderdaad, het zit niet mee dit seizoen. Vorig jaar daarente gen waren die laatste minuten ons wel gunstig gezind; vier, vijf punten werden veroverd in those last dying seconds. Een week later, tegen Stormvogels, werd dit gebeuren nog eens in herinnering gebracht toen Orlando Patrick aan alle onzekerheid een einde maakte door twee minuten voor tijd 4-2 te scoren. Het was een uitroepteken in een attraktieve wedstrijd, die spelers en fans een genoeglijke zondag bracht. De vreugde was vooral groot bij ons derde doelpunt. Hanni bal Boskamp, een week eerder via een wedstrijdbal inge kocht, had zijn hoofd tegen de bal gezet na een perfekte glijvlucht en hiermede de marge vergroot tot twee doel punten. Oudere supporters durfden zelfs de naam van Bep Bakhuys in de mond te nemen. Eerder had Rob Fafiani vanaf elf meter het net gevonden en Etienne Spee, aktiever dan ooit en onbetwist heer en meester in het luchtruim, voor het tweede doelpunt ge zorgd. Orlando zorgde, zoals gezegd, voor het slotakkoord. Door het verlies van Stormvogels en het gelijke spel van DWV kwam de periode-titel in het bezit van laatstgenoem de. De volgende en laatste serie wedstrijden, in totaal acht, wordt komende zondag aangesneden met een uitwedstrijd tegen RCH. Op de 2e Paasdag gaan we naar DWV en een week later komt de huidige lijstaanvoerder DHC op bezoek. Drie zware wedstrijden op rij, pak je hieruit vier punten dan mag je, heel voorzichtig, gaan denken aan de derde periode- titel. Het spel van de afgelopen zondag geeft reden tot deze overpeinzing. Het tweede en derde elftal staan nog immer fier bovenaan en het vijfde kan het kampioenschap nauwelijks ontgaan. Het vierde is een goede middenmoter: de A kommissie mag in de handen wrijven! Een andere kwestie, de bescherming van onze eigendom men. Steeds vaker worden we opgeschrikt door berichten over het openbreken van auto's, die geparkeerd staan voor ons sportpark. Zou het zo langzamerhand niet tijd worden voor een omheinde en bewaakte parkeergelegenheid, het liefst met medewerking van een paar bouviers? Wanneer men elders guldens neer moet tellen voor een paar uurtjes staan, kunnen de kosten geen bezwaar zijn. Bezoekers aan ons park zullen zich in ieder geval veel geruster voelen wan neer zij weten dat een toeziend oog rust op hun vervoer middel.

Schakels (clubbladen) | 1985 | | pagina 1