"mi UIT DE KWEEKVIJVER GEVIST ZONDAG J.L. AFC, 11.00 UUR Onze sociëteit staat voor u open feesten, recepties, diners zondag. Verder was geblesseerd zijn erg populair, maar is gelukkig bijna uit de mode. Trouwen is in opkomst, evenals uitslapen, tentamen doen en buitenlandse beurzen en con gressen bezoeken. Op een paar na blijven profvoetballers van deze geneugten verstoken. Daarentegen spelen wij soms met zeven invallers. Bijvoorbeeld was dit zo tegen AZS. Thuis konden wij nog wel met 6-2 van deze ploeg winnen, maar de uitwedstrijd vorige week werd met 2-0 verloren. Wat een ramp. Een onherkenbaar vijfde team. In verdedi gend opzicht redelijk, maar aanvallend duidelijk onvoldoen de. De aanvalspatronen, die aan het begin van het seizoen zo gemakkelijk opgezet werden, waren nu ver te zoeken. AZS was veel agressiever dan AFC, dat nog half in een win terslaap gezonken was. De inzet was er wel, zij het met ma te. Persoonlijke duels werden te vaak in ons nadeel beslist en we hadden het louter aan onszelf te danken dat we twee verliespunten moesten incasseren. Afgelopen zondag speelden we tegen onze westerburen, de s.c. Buitenveldert. Ook van deze tegenstander hadden we eens gewonnen. Maar, zoals onze coach elke wedstrijd te recht opmerkt, "AFC 5 staat bovenaan en is dus de te klop pen ploeg". Inderdaad is iedereen erop gebrand om van ons te winnen. Zo hadden we op 3 februari j.l. nog heel veel moeite met het onderaan staande Osdorp. Ondanks een af gekeurde AFC-goal werd deze wedstrijd toch nog laat in de tweede helft, vooral door toedoen van onze aanvoerder, in ons voordeel beslist: 2-0. Buitenveldert toonde zich ook een lastig te verschalken prooi. Onze 'snelle rechtsbuiten van weleer', Roald Tromp, inmiddels weer terug in de gelede ren, toonde aan dat hij het voetballen nog niet verleerd was. Hij werd echter te weinig goed aangespeeld om ook maar enige dreiging van rechts te laten doen uitgaan. Het uitspe len van een tegenstander en het creëren van zgn. uitgespeel de kansen, bleek nu ook weer zeer moeizaam te verlopen. Er waren enkele mogelijkheden, maar geen van alle werd be nut. Aan de andere kant werd een verdedigingsfout onzer zijds koel benut door de spits van Buitenveldert. Wakker ge schud door deze achterstand begonnen wij een licht offen sief, dat in een gelijkmaker uitmondde. Jürgen Seunke werd aan de rand van het strafschopgebied onheus bejegend. Een vrije trap viel ons ten deel en John Parsser passeerde het muurtje met een kromme bal en wist het doel te treffen. Hierna oefenden wij grote druk op het vijandelijke doel uit, maar tevergeefs. Zelf werden de twee verse krachten De Vries en v.d. Elsken ingezet, maar ook met hun hulp kon in de 1-1 stand geen verandering worden gebracht. We moesten tevreden zijn met één punt, zodat in twee partij en nu drie punten werden verloren. Het ons op de voet volgende Pancratius is nu gevaarlijk dicht genaderd. En het lot wil dat juist deze ploeg a.s. zon dag onze tegenstander is. Met één punt voorsprong, maar met een wedstrijd minder gespeeld, zal deze ontmoeting van cruciale betekenis zijn voor het verdere verloop van de top van de competitie. Hoe dat allemaal afloopt, leest u een vol gende keer. Nicky Hekster Weet u nog? Dit was het elftal met de snelste tikkertje-spe lers over de flanken en de slimste schelpenzoekers door het midden. Na het lezen van deze typering van de F3 hebben de spelers zonder medeweten van ouders en leiders een spoedvergadering bijeengeroepen. Hier werd unaniem be sloten dat de leiders duidelijk gemaakt moest worden dat ze het bij het verkeerde eind hadden. Gezien de afgelopen twee weken willen wij hierbij deze misstap rechtzetten. Swift F2 werd met 8-2 aan de kant gezet door listig en doordacht spel van onze jongens. Natuurlijk moeten de ka nonnen van de F3 genoemd worden, want met 5 treffers van Orlando en 3 treffers van runner-up Feike werd de ba sis gelegd voor deze overwinning. Dat deze overwinning geen toeval was, bleek afgelopen zaterdag toen wij Vespuc ci F2 ontvingen. Door spelersnood bij Vespucci moesten wij in de eerste helft één van onze kanjers afstaan aan de tegenpartij. Na lang twijfelen viel de keus op Patrick, die tijdens de wedstrijd ontdekte dat zakken in je shirt een comfortabel onderkomen voor je handen is. Op de goal stond weer eens Dennis, de zoon van de dansende moeder. Hij wist z'n goal schoon te houden. De tweede helft wissel de Freddie heel sportief (tegen een aanzienlijke vergoeding) zijn AFC-shirt in van het Vespucci-shirt van Patrick. Arman do heeft in de tweede helft onze goal verdedigd en heeft onderwijl wegens gebrek aan arbeid de laatste 3 nummers van Donald Duck aandachtig gelezen. Onze kanonnen scho ten er lustig op los en Sander, Martijn, Patrick en Dennis wisten met sublieme combinaties de tegenstander te verwar ren. Dit stelde Feike (met 4 treffers) in staat Vespucci met 11 -0 naar huis te sturen. Zaterdag zullen onze sterren weer gebrand zijn de volgende tegenstanders aan onze zegekar te binden. Ons succes is na tuurlijk ook te danken aan de trouw verschijnende, hard jui chende ouders die we daarom verplicht zijn te vermelden. Ook jullie leiders zullen na afloop weer stralen en terugden ken aan het succes van de kweekvijver. Jullie leiders Acht jongens staan te wachten op de rest om naar Sporting Noord 2 te vertrekken,11.30 uur nog steeds acht man. Dan maar telefoneren, de heer Jensch heeft letterlijk geen zin en wimpelt het af met de woorden: "Ik heb vorige week gezegd, ik kom niet". Edwin Spee is plotseling voor militai re dienst opgeroepen, zonder dat ook maar iemand daar iets van afweet, behalve dan zijn familie. Van Michel Kreuger ontbreekt reeds twee weken ieder spoor. Bierman moet leren voor zijn examens, begrijpelijk. Lanzing vervult zijn militaire plichten in Duitsland en Ritz is op vakantie. Kortom: een soep-zcoitje. De laatste drie hadden dus afge- AFC-ers, ABC-ers, ACC-ers, ATC-ers! Tevens unieke gelegenheid voor het houden van alle soorten op de week-ends vanaf 10 uur Maandags clubavond ruime parkeergelegenheid andere dagen vanaf 14 uur keus uit vele menu's (dinsdag geslo ten) tijdig bespreken uw gastheer is Cor Roelofs telefoon 44 55 75 3

Schakels (clubbladen) | 1985 | | pagina 5