In de laatste VAN HARTE-rubriek is een storende fout geslopen. Ben Bonkink werd 10 dagen te vroeg gefeliciteerd. Zo oud is hij nog niet. Voor de goede orde: de 3/4 eeuw wordt morgen, vrijdag de 15e maart, voigemaakt. Het leesbrilletje van de redakteur zal met een puntje verhoogd worden. OUDE SCHAKELS De familie Melchers heeft ca 220 Schakels ter beschikking van AFC gesteld, welke zich thans in mijn bezit bevinden. Wijlen André Melchers was lange jaren een trouwe mede werker van de Schakel in poëzie en proza onder het pseu doniem B.S. Ie Marché. Zoals insiders weten heeft hij 28 jaar van zijn leven op bed moeten doorbrengen wegens rheuma. Hier volgt een opsomming van voor liefhebbers of verzame laars beschikbare Schakels, t.w.: 29e t/m 43e jaargang, ja ren 1960 t/m 1965 en 44e en 45e jaargang incompleet van september '65 t/m juli '66. Geïnteresseerden kunnen zich mondeling, telefonisch of schriftelijk melden bij ondergetekende. Jb. van Nek Soetendaal 126 Tel. 020-42 03 12 DE VETTEN De eer is aan ondergetekende u te verhalen over de verrich tingen van de Vetten in de af gelopen weken. Eén ding is voor mij zeker, ze zijn vanaf 1 januari alleen maar vetter ge worden en de voetbaltechni- sche kwaliteiten zijn dien overeenkomstig afgenomen. Men maakt zich de laatste tijd rénog alleen maar druk over Cy wat er na afloop van de pot gaat gebeuren. Ga ja mee, Kantonees eten op het Stadionplein bij Chinese David (z'n naam is met z'n postuur in overeenstemming), heb je nog een Cum Laude Kamper Sumatra met Flos sigaar, en voor mij graag een Hime VSOP Centauer (in koperen Alamic ge stookte) cognac. Dat mag ik de laatste tijd vernemen. Bah, wat een decadente ontwikkelingen en de dames maar meegenieten. Er komen er hoe langer hoe meer op de zgn. nazit en maar meedrinken en mee-eten. En als de voorteke nen mij niet bedriegen, staan er een paar ex prominente voetballers te trappelen om ook tot de rijen der veteranen toe te treden. Deze stijl slaat blijkbaar aan, het wordt te gezellig. Dat wordt weer brieven schrijven aan het begin van het nieuwe seizoen. Maar nu iets over de wedstrijden zelf. Tegen Black Devils thuis kon nog van een redelijk sportie ve prestatie gesproken worden, ook in voetbaltechnisch op zicht, want B.D. heeft een goede ploeg waarin nog steeds onze ex-clubgenoot Jaap Ellerbroek een leuke partij speelt. Met de rust 0-0 en na rust een nipte 1-0 overwinning door een gloeiende kogel van DlS(selkoen)Het was moeizaam maar de ongeslagen positie werd gehandhaafd. Deze positie heeft een week later op 9 dezer helemaal aan een zijden draadje gehangen in de thuiswedstrijd tegen onze Haagse Voetbal Vrienden. HVV had in 1985 nog geen een keer ge voetbald en speelde een frisse en open partij tegen een schut terend AFC. Wat heb ik mij geschaamd voor enige medespe lers, en wat zijn mijn voorspellingen, gedaan aan het begin van dit seizoen, aan het uitkomen. Weet u nog dat ik het gehad heb over een ACC-coupe? Nu de conspiracy gaat zich langzaam maar zeker manifesteren. De echte AFC-garde de helft van het team ging zoals gebruikelijk vroeg naar de sponde op vrijdagavond. Geen neutje, een frisse partij och tendgymnastiek en dan aantreden tegen HVV was het cre do om voor eigen publiek (het worden er steeds meer) over tuigend te winnen. Maar nee hoor! De andere helft had weer eens een feestje! ACC was jarig. Wat heb ik daar mee te maken. Zelfs de scheids, in de persoon van Rob Dukker, liep in een wolk van alcohol en had de fluit verkeerd om in de mond. Wij hebben hem niet gehoord. Karei van Os stond alleen maar met z'n vinger te wijzen alsof hij nog aan de BAR stond en was 100 procent, wat zeg ik 200 procent, SCHULDIG aan een snelle tegengoal. De bal was rond en deed zo raar, zei hij. Ja, ja, nu ik dit schrijf wind ik mij zo op dat ik met steeds grotere letters ga schrijven en dat is niet goed voor mij. Deze coupe in negatieve zin was haast gelukt maar het lot was de overige ploeteraars gunstig ge zind. Laten wij 1 goal meer maken dan HVV! De eerste van ons verdween als voorzet bedoeld achter de HVV goalie (maker Ger Smit) en zo hoort voetbal te zijn en Hans Duk ker presteerde het met een promillage van 3.8 alcohol in z'n bloed de bal als het ware terug te spelen op de zelfde HVV goalie. Deze schrok daar zo vreselijk van dat hij pas achter de doellijn tot aktie kwam. En dat ontging Rob Duk ker nu net niet. Hij zocht naar zijn fluit, keek professioneel naar de grensrechter en wees pas 5 minuten later naar de middenstip en stortte toen in elkaar. Hij had z'n fluit inge slikt, want hij had zo'n droge keel. Niemand protesteerde of juichte, het was doodstil. Conclusie is dat de winst be haald was met 2-1 maar op deze manier worden wij geen kampioen. Heren: het tij moet keren, dit onvolwassen would be gedrag moet veranderen. Het moet echt uit zijn anders ga ik voor straf zelf weer hele wedstrijden meespe len. Bij verdergaande non-interesse in het voetbalspel zelve kunnen zoals u begrijpt strengere maatregelen niet uitblij ven. Het spijt mij dat het op deze manier moet, maar u dwingt mij ertoe. De daad is aan u, het is nog niet te laat. B. Ack (liefst rechts) RONDOM HET VIJFDE We voetballen weer. Maar vraagt u mij alstublieft niet hoe. Verschrikkelijk. Spreek me er niet van. Had ik maar nooit over Jan Salie geschreven. Ik geloof dat er nu elke zondag elf in het vijfde rondlopen. Een schande wat hier gebeurt. En hoe dat komt? Wel, wij zijn namelijk geen profvoetbal lers. Gelukkig maar. Ik moet er niet aan denken elke dag te trainen, of steeds te oefenen op een en dezelfde vrije trap. Misschien wel de hele dag in het 'spelershome' rond te moe ten hangen en verplicht te ontspannen d.m.v. een flipper- kasttoernooi. Verder natuurlijk VI lezen en interviews af staan, goed luisteren naar de trainer en op gezette tijden gaan slapen. Nee, wij zijn amateurs, liefhebbers dus. Geen broodvoetballers. Dat heeft wel het nodige tot gevolg. Zo kan het gebeuren dat 's zondags diverse spelers van het vijf de verhinderd zijn. Skiën is erg in trek en ook werken op 2

Schakels (clubbladen) | 1985 | | pagina 2