I 8 95 A p r; VAN DE REDAKTIE Dit is de Schakel die komt hindert. De oude club aan d'oude vrinden. 27 februari 1985 verschijnt wekelijks of twee wekelijks e jaargang Secretariaat: G.A. van Caspel Kotter 7 1186 WH Amstelveen Tel. 020 - 45 72 30 Redakteur: Karei Brand Tulpenburg 59 1181 NL Amstelveen Tel.: 45 61 40 In de achter ons liggende week stond slechts één ding cen traal, de elfstedentocht. Velen zullen zich gekluisterd heb ben aan de buis, toch waren er leden die het gebeuren zelf wilden meemaken. De hierna te noemen AFC-ers volbrach ten de toertocht: Rein Minor, Rob Brouwer, Cas Tromp, Kees Gehring en Hans Slaap. Wim Crouwel kwam tien mi nuten te laat Dokkum binnen, hij mocht de rit tot zijn gro te spijt (woede) niet afmaken, ledereen weet hoe zwaar de laatste loodjes hebben gewogen, konditioneel werd er immers zoveel meer ge vraagd. De toerrijders, die per 1000 'gelost' werden, reden namelijk over ander ijs. De schaatsen verdwenen vaak ge heel onder het water, het ging over scheuren die alsmaar breder werden en er moest tien keer zoveel gelopen wor den. Alle bewondering gaat uit naar deze rijders, een lichte buiging is op z'n plaats wanneer u één van hen tegenkomt. Circa 1 op de 1000 Nederlanders heeft de tocht volbracht. AFC heeft (gemakshalve) 1000 leden; één AFC-er voldoet statistisch reeds aan het gemiddelde. Wij hebben er vijf! Toch gaan we niet over tot het oprichten van een schaats vereniging, daarvoor is onze verhouding met de bal te hecht. Wanneer gaat hij weer rollen? Al enige malen is De Schakel opgehouden, het heeft weinig zin een blad uit te geven wan neer men (klimatologisch) in het duister tast. Het bestuur heeft dit keer de gok gewaagd; per slot, nog één dagje en we schrijven maart. ONS EERSTE dient komende zondag te verschijnen in Den Haag; VUC verwacht ons. Vorig jaar werd die uitwedstrijd een eclatante overwinning, hoe zal het nu gaan? Drie weken geleden pakten we een puntje in Alkmaar, het begin van een nieuwe succesreeks? Belangrijk is onze 'support', onze steun. Tot zondag! Binnenkort verjaren twee jeugdige AFC- ers. Op 5 maart wordt Ben Bonkink 75 en vier dagen later tikt Cor van Peperzeel de ze mijlpaal aan. De redaktie heeft zich dit seizoen beper kingen opgelegd ten aanzien van deze ru briek. Het feliciteren van oudere mensen kan verwarring scheppen in de buitenwe reld. Gemakkelijk kan men tot de konklu- sie komen dat elk elftal voorzien is van één 65+-er. (Hetgeen slechts geldt voor één elftal!) We wen sen te strijden met een open vizier, vandaar. Deze twee mensen, allebei nog aktief in het maatschappelijk leven, staan symbool voor die regel in ons clublied: "Al wordt ik oud mijn geest blijft fit, omdat ik AFC bezit". Naast het plezier dat ze ondervonden maakten zij zich dienstbaar, talloos zijn de funkties geweest die ze hebben bekleed gedurende lange jaren in onze vereniging. Het één kan niet zonder het ander, was de leidende gedach te. Ben op de 5e, Cor op de 9e; aan belangstelling zullen jullie geen gebrek hebben. Alvast VAN HARTE gefeliciteerd met de 3/4 eeuw! Nu we toch een weinig vooruitlopen, we leven per slot van zaken in februari, mag de komende verjaardag van Gijs Nij- man ook genoemd worden. Op de 22ste maart wordt hij 71 Het is te hopen dat hij die verjaardag thuis viert, Gijs is vo rige week opgenomen in de VU met darmklachten, -let allerbeste wordt hem toegewenst door geheel AFC. En als laatste een man, die de lage landen een jaar of wat geleden de rug toekeerde. We hadden met hem moeten be ginnen, wanneer we leeftijd en (voetbal)prestatie in acht ne men. Toch is het niet uit het oog, uit het hart, daarvoor was zijn inbreng te groot. Ties Gerrits werd op 7 februari in Flo rida (USA) 70 jaar! Eén van onze sterkste doelmannen aller

Schakels (clubbladen) | 1985 | | pagina 1