E A.F.C.-SCHAKEL A.F.C. VAN DE REDAKTIE Dit is de Schakel die komt binden. De oude club aan d'oude vrinden. 64e jaargang verschijnt wekelijks of twee wekelijks 5 december 1984 nr 21 Secretariaat: G.A. van Caspel Kotter 7 1186 WH Amstelveen Tel. 020-45 72 30 Redakteur: Karei Brand Tulpenburg 59 1181 NL Amstelveen Tel.: 45 61 40 Wanneer de centrumspits de eigen achterhoede moet assis teren en korrigerert kan je spreken van totaalvoetbal. In dit geval ging het niet op, het was uit onvrede dat Etienne Spee de helpende voet uitstak, ongeveer vijftien minuten voor tijd. De aanval van onze vertegenwoordigers was tot dan toe nauwelijks voorzien van speelbare ballen. Het legioen be keek met zweet in de handen de verrichtingen van de num mer twee op de ranglijst afgelopen zondag aan de Sloter- weg. Blauw Wit toch nog enigszins beducht kreeg snel in de gaten dat dit AFC te temmen was. Een ruim 70-jarige Blauw Wit supporter op de tribune: "Ik heb AFC nog nooit zo vaak zien terugspelen op de keeper. Wat mankeert er aan jullie ploeg?". Wat mankeerde er aan? Probeer het maar eens uit te leggen, de inzet was 100 procent maar een sluitende kombinatie kwam niet tot stand. Men vocht tegen zichzelf, elke voetballer kent zo'n situatie. Open je de score, dan is de rit gelopen. Dat gebeurde niet en we leden onze eerste ne derlaag. Die moest toch een keer komen; ook tegen de Spar taan '20, een week eerder, had het verschil groter moeten zijn. In de afgelopen elf wedstrijden heeft ONS EERSTE een aantal malen bewezen bij de top te horen. Het is nu eenmaal een gegeven dat je niet elke week oogstrelend voet bal op de mat kan leggen. De verrassing even voor St. Ni klaas heeft ons tot de orde geroepen, voordat we gaan over winteren staan er nog twee wedstrijden op het programma: DWV thuis en EDO uit. De afstand tot DHC is inmiddels ge groeid tot vijf punten; de Delftenaren gaan met onwaar schijnlijke cijfers aande leiding: 20 uit 11,doelcijfers: 18-3! Onze eerste nederlaag heeft ook een positieve kant: de druk is van de ketel. Er kan weer fris van de lever gespeeld wor den, het jagen naar de top, het blijvend moeten presteren, is niet meer doel op zichzelf. Negentig jaar geleden zijn we ook om die reden opgericht: een gezellig en ontspannen partijtje voetbal ter bevordering van het lichamelijk welzijn. Negatieve kritiek na afloop mag best, daarvoor zijn we mensen, maar men wordt wel ver zocht eerdere prestaties in het oordeel te betrekken. Wan neer we onze positie bekijken mogen we best tevreden zijn, we hebben wel eens lager gestaan. De aandacht van alle leden (boven de zestien) wordt nu reeds gevestigd op de traditionele kienavond die gehouden zal worden op vrijdag 21 december. Er is sprake dat mid winterhoornblazers dit evenement gaan aankondigen (twee de veld), het is immers het officiële begin van de winter. Mocht dit geschal u niet bereiken, dan dient u toch te weten dat de 'tafel' weer groter is dan het voorafgaande jaar. Dat de gezelligheid bij dit soort bijeenkomsten niet te evenaren is en dat, last but not least, er nog nooit iemand met lege handen is vertrokken! Noteren dus in uw agenda: kienen op 21 december. Tot slot: Chris heeft de standen bijgewerkt tot en met afge lopen zondag. Kijk waar u staat en mocht u niet tevreden zijn, geef hèm dan niet de schuld, probeer er zelf iets aan te doen! Hij maakte deel uit van het elftal, dat pro motie naar de eerste klasse bewerkstellig de. Nog zie ik de rood-zwarte vlaggetjes, die Ben Elzerman had aangebracht op de doelpalen, die door Celeritudo waren ge raakt. Hubert zegt, dat hij ze eruit heeft gekeken. Hij zegt zelfs, dat hij nu nog alle hoeken kan bereiken. En ik moet toege ven: hij ziet er nog kies genoeg uit. Hubert Briedé zestig, waar blijft de tijd. Gelukgewenst. Jan Tjalling

Schakels (clubbladen) | 1984 | | pagina 1