DE JUBILEUMGIDS KOMT ER AAN! RONDOM HET VIJFDE Onze sociëteit staat voor u open feesten, recepties, diners Maandags clubavond eerste jeugd. Een selectiebeleid van de B-commissie, waar onze Zeister tuinkabouter* een voorbeeld aan kan nemen. Van hem hebben we trouwens toch wat geleerd (hoor ik daar een verbaasde reaktie?). Mocht één van ons kritiek onderhevig zijn, dan antwoorden wij, gelijk onze nationale held, altijd met de wedervraag: "Kon ik vroeger dan wel voetballen?". Gerlof Wielinga (*Voorde machtsovername geschreven, red.) De AFC-Jubileumgids nadert zijn voltooi'ng. Vrijwel alle gegevens die betrekking hebben op de wijze waarop volgend jaar in onze vereniging het 90-jarig bestaan wordt gevierd, zijn binnen bij de samenstellers van de gids. Het is de bedoe ling de jubileumgids medio december onder alle leden van AFC te verspreiden, zodat zij tijdig gei'nformeerd zijn over de diverse festiviteiten in 1985, die al beginnen op de Nieuwjaarsdag met de door Pim Adriaansz geschreven nieuwjaarswens. Namen van akteurs, aktrices en muzikan ten rondom deze nieuwjaarswens treft u in de Jubileum- gids aan. Evenals alles over de receptiedag op zaterdag 19 januari, waarop voor de eigen AFC-leden, na afloop van de receptie voor genodigden, een eigen gezellige receptie ge organiseerd wordt. Het is ook de bedoeling dat de AFC Schakel in de maand januari voor een niet onbelangrijk deel aan het jubileum ge wijd wordt. Schrijf lustige leden, die op papier willen stellen wat het clubjubileum hen precies zegt, zijn natuurlijk van harte welkom met hun kopij bij Schakel-redakteur Karei Brand. Omdat de verwachte sponsor voor het AFC-Jubi- leumboek zich teruggetrokken heeft,>is het de intentie van het AFC bestuur om de ontvangen bijdragen voor dit boek over de vele AFC-jeugdelftallen in een speciale jeugdschakel te verwerken. Een bijzondere uitgave dus van het clubblad met daarin namen, teamfoto's en bijzonderheden van alle junioren-elftallen van onze vereniging. De teamleiders, die hun bijdrage nog niet aan Gerard Trebert van de Pers- en Publiciteitscommissie hebben ingezonden, worden gevraagd dit alsnog snel te doen. Tot de speciale jubileum-gebeurtenissen rondom het 90- jarig bestaan behoort ook de AVRO-radio-uitzending, die Karei Prior medio januari op ons sportpark gaat maken met als titel: "Kom 'ns langs op Goed Genoeg". Bijzonderheden hierover ook in de in december te verschijnen Jubileumgids, waarvan Lex Rimini het ontwerp en de lay-out voor zijn rekening neemt. Hans de Bie "De hangende spits poortte de back, die hem echter een knietje gaf en daarna een haakje, zodat de scheids tot een pingel besloot." Indien u, geachte lezer, deze zin begrijpt en niet node het bijbehorende cryptogram mist, heeft u wel eens eerder een verslag van een voetbalwedstrijd gelezen. Maar stel nu eens dat u een leek op voetbalgebied bent. Ik vermoed dat u dan wel enige moeite zult hebben met het begrijpen van bovenstaande zin. Wellicht mocht u denken dat het hier om een transactie tussen twee slagers gaat, waar van de één nodig aan 'Sinaaspril' toe is, terwijl de ander zo vriendelijk is om z'n collega iets te geven waaraan hij een zo pas verworven lichaamsdeel kan ophangen. Voetbaljargon is leuk als je er op let. Terreinknechten vragen vaak of je uit DE doel wilt blijven bij het intrappen. Scheidsrechters leggen de bal altijd in DE midden. Vroeger werden normaal penalty's uitgedeeld. Tegenwoordig spreekt men van 'stip pen', naar de witte vlek die zich op 11 meter afstand van het doel bevindt. Mensen die termen als "mêlee van spelers" en "scrimmage" bezigen, worden al gauw verweten dat hun voetbalverstand dateert uit de tijd van Cottaar en Verhoef nog hun hoogtijdagen vierden. Echter sinds Hans Kraay is "de gestifte bal" niet meer uit onze voetbalsamenleving weg te denken. Wat te denken van onze zuiderburen. Daar speelt men op pleinen met vaak botsende ballen. Doelpunten wor den in België niet 'gezet' of 'gescoord', maar 'binnen getikt'. Of wat zou u zeggen van 'optisch überlegene Glanzparades, ausserdem einen Kabinettstückchen mit tolle Flanken', of zoiets. De Duitse verslaggevers kunnen het heel mooi zeg gen. Trouwens, interviews met voetballers is een hoofdstuk apart. Vaak wordt er een vraag aan een voetballer over hem zelf gesteld. Niet alleen is de vraagstelling in de derde per soon enkelvoud (Evert ten Napel aan Cruyff, die vlak naast hem staat: "Wat denkt Cruyff van maar sommige voetballers kunnen het niet nalaten ook in voorgenoemde vorm te antwoorden (Cruyff: "Ik denk dat Cruyff Michels maakte zich aan dit fenomeen afgelopen zondag in een interview nog schuldig: hij zei dat "de bril van Michels anders is dan die van Rijvers". En hier doet zich nog iets voor. Vaak antwoorden de geïnterviewde sporthelden op een zeer omslachtige wijze, daarbij de indruk vestigend dat zij gewoon Nederlands na een wedstrijd niet meer machtig zijn. Zo heb ik Krol een keer na een wedstrijd horen zeggen dat "we meer hadden moeten attangkeren op het midden veld". Bovendien was voor hem "de kous door de mand af gevallen". Nu zult u zich langzamerhand wel gaan afvragen waarom er in hemelsnaam "Rondom het vijfde" boven dit stukje staat. Dat zal ik u vertellen. Vorige week zondag werd het eerste verlies geleden tegen KBV. De geschiedenis herhaalt zich kennelijk, want vorig jaar gebeurde ons precies het- AFC-ers, ABC-ers, ACC-ers, ATC-ers! Tevens unieke gelegenheid voor het houden van alle soorten op de week-ends vanaf 10 uur andere dagen vanaf 14 uur ruime parkeergelegenheid (dinsdag gesloten) keus uit vele menu's ti/dig bespreken uw gastheer is Cor Roelofs telefoon 44 55 75 5

Schakels (clubbladen) | 1984 | | pagina 7