A.F.C.-SCHAKEL A.F.C. 1895 VAN DE REDAKTIE Dit is de Schakel die komt binden. De oude club aan d'oude vrinden. 0=^ V 64e jaargang verschijnt wekelijks of twee wekelijks 7 november 1984 nr 19 Secretariaat: G.A. van Caspel Kotter 7 1186 WH Amstelveen Tel. 020 - 45 72 30 Redakteur: Karei Brand Tulpenburg 59 1181 NL Amstelveen Tel.: 45 61 40 Een viertal oude (in beide betekenissen van het woord) gab bers was uren voordat de belangrijke replay tegen Wagenin- gen gehouden zou worden naar het oosten des lands ver trokken. Ze kwamen terecht, de zucht naar bos en wild viel niet lan ger te weerstaan, een kilometer of twintig boven de plaats van handeling: Wambuis. Dit is een buurtschap dat rechts van de weg Ede/Apeldoorn ligt, de goudgele bossen sloegen de stadsmensen met stomheid. Onder een strak blauwe lucht openbaarde de herfst zich in al zijn schoonheid. Na wat omzwervingen kwam men terecht in een eeuwenoude herberg, die zich schuil hield tussen lover en struweel. Eer biedig trad men binnen, hertenkoppen (aan de wand) ke ken verwonderd naar deze bedaarde Amsterdamse suppor ters. Voorzichtig nam men plaats aan de bar en bestelde een konsumptie, de herbergier bezag zijn 'wild'vreemde bezoekers onderzoekend. "Hebt u gejaagd, heren?" vroeg hij. Eén van de mannen droeg een jack dat heel in de verte wel iets met de jacht uit staande kon hebben. "Nee", was het antwoord, "we moeten nog". "In de avond?" klonk het ongelovig. "Op De Berg" werd er geantwoord, "even verderop". "Aha, ik begrijp u, u bent van AFC" de man lachte breed. "Het volgende rondje is van het huis!" Alleen om dat te kunnen ondergaan, zou je elk jaar beker voetbal moeten spelen. De reputatie van je vereniging is nog springlevend, ondanks de allesoverheersende belangstelling die 'betaald' geniet van de media. Verleden jaar mochten we slechts één keer aantreden, dit keer werden het twee ont moetingen; een duidelijke progressie dus. Weliswaar tegen dezelfde tegenstander, maar toch Het mooiste moment kwam direkt na het laatste fluitsig naal: het niet al te grote legioen gaf een staande ovatie aan de moegestreden spelers, die met opgeheven hoofd door de uitschuifbare slurf verdwenen. Ook het kommentaar van Wageningen-supporters deed weldadig aan. "Jullie hebben een pittig ploegje AFC kan makkelijk meedraaien in de top van de eerste divisie Verdraaid, dat scheelde maar weinig, de wedstrijd had niet langer moeten duren." Het mocht niet zo zijn. Op de De Boelelaan had de strijd reeds beslecht moeten zijn, maar ja dan hadden die vier gabbers toch mooi een rondje misgelopen. De sensatie op het jaarlijkse feest van De Zilveren Ploeg bleef uit, er werd geen nieuwe voorzitter gekozen. Op het allerlaatste moment trok de enige kandidaat zich terug, waarop voorzitter Dio Hermens (wat kon hij anders doen?) zichzelf herbenoemde. "Men heeft nu een heel jaar de tijd om een waardig opvolger te vinden", zei Dio, die zoals altijd de zaken positief bleef bezien. Exact 106 leden (van de 164) hadden de weg weten te vin den naar ons clubhuis, afgelopen vrijdag. Zes nieuwe Ploe gers werden gei'naugureerd, t.w. Herman Fritsche, Jan Hein Lans, Henk Dorenbos, Hans Loonstein, Wouter Amesz en Karei Prior. (De laatste was verhinderd wegens werkzaam heden.) Zeven leden werden tot Ridder (50 jaar) geslagen: Jan Meyer, Lou van Kranendonk, Bob Spelter, Bert Kals- beek, Jo Bakker, H. v.d. Bosch en D. Cijfer. AFC bezit nu 45 leden die langer dan een halve eeuw lid zijn. De absolute toppers onder hen zijn Jaap van Nek en Karei Alandt, die zich mogen verheugen in een 65-jarig lid maatschap. Cijfers die de verwantschap met de vereniging duidelijk ma ken; een gewoon mens wordt er stil van. Telegrammen werden verstuurd naar Dick Bessem en Ge rard van Nigtevegt, die zich beiden ophouden in de zieken boeg. Dick, dat weten we allemaal, moet zijn absentie hevig hebben betreurd, een paar weken geleden was hij nog aan wezig in I Jmuiden, de wedstrijd tegen Stormvogels. Gerard is volgens broer Theo slechts verkouden, hij wordt elke dag terugverwacht. Lang stond de voorzitter stil bij het verschei-

Schakels (clubbladen) | 1984 | | pagina 1