OPROEP AFC JUBILEUM NADERT (zie boven). Bij het verlaten van het DHC-stadion keken en kele door de wol geverfde supporters elkaar (glunderend) aan, één van hen zei: "Zal de veine ons óók dit jaar verge zellen?", waarop een ander hooghartig reageerde: "Dat is geen kwestie van vergezellen, dat wordt afgedwongen". Een week later hadden we die stille kracht niet nodig; Stormvogels werd aan de voet van de blonde duinenrij ge- konfronteerd met een af en toe subliem spelend AFC. Het werd een erg natte wedstrijd, de overdekte, geheel en al ge vuld, kreunde onder de zware last. Ook Dick Bessem (84) had zich onder de belangstellenden geschaard, tezamen met begeleider Dio Hermens. De laatste was vroeg in de ochtend uit Italië van vakantie teruggkeerd, even voor de wedstrijd verschenen ze op de tribune. Op zo'n moment voel je heel duidelijk wat clubliefde vermag. Het is veel meer dan alleen tegen een balletje trappen. Kenners voorspelden na vijf minuten een ruime overwinning, merkwaardig genoeg bracht het verdere verloop hen in verle genheid. Op een doorweekte grasmat werd er door ons snel en attraktief gespeeld. Twee keer achter elkaar (Rob Ouder- land) kwam de bal hoog voor het Vogelsdoel, beide malen een goede gelegenheid de score te openen. Deze kansen gin gen verloren, de derde keer (scheepsrecht) was het wel raak en hoe! Orlando Patrick liftte de bal op het hoofd van Rob Fafiani, die juichend inkopte: 0-1 Diezelfde Rob kreeg de bal even later verkeerd op het hoofd en dat gebeurde ter hoogte van ons strafschopgebied. De bal viel tussen penalty-stip en doel, in de melee van spe lers kreeg niemand er een voet onder, vol afgrijzen staarden spelers en legioen naar het verder verloop: 1-1 In de tweede helft nam Stormvogels het initiatief maar het was toch Rob Ouderland die tien minuten voor het einde het spel de juiste verhouding gaf door van buiten het straf schopgebied de uiterste rechter hoek te kiezen: 1-2. Acht uit vijf en weer op kop! Bijna een prolongatie van vorig jaar, toen hadden we één puntje meer. Een goede start is erg belangrijk voor het verdere verloop van de kompeti tie; men blijft immers in de 'winning-mood'. A.s. zondag komt RCH naar de De Boelelaan, vorig jaar ble ven we tegen deze tegenstander twee keer met lege handen staan! Het wordt tijd dat daarin verandering wordt ge bracht, uw medewerking hierin is onmisbaar. Spelers en supporters: het is een wisselwerking. Een vol GOED GENOEG is een duidelijke stimulans voor de spe lers, zij weten zich gesteund. Op hun beurt zijn ze zich eens te meer bewust dat zij niet alleen voor zichzelf spelen maar ook voor ons, voor de gehele club. Tot zondag! nisatie een ragfijn spel met de bedoeling haar nieuwste te levisiepersoonlijkheid te lanceren door sluikse omkoping van de tegenstander? Of hebben we hier te maken met een ordinair geval van doping? Vragen, die onmiddellijk na de wedstrijd gesteld, resoluut van de hand werden gewezen door de ster van deze middag. Ver gezocht ook, want de beheersing waarmee hij al na een kwartier de eerste treffer liet aantekenen wees eerder in de richting van een uitgebalanceerde balbehandeling, nummer twee werd op snelheid gemaakt en de derde lepelde hij met een superieur gemak over de verblufte doelman. Gewillig liet hij zich daarop naar de middenstip dragen. Aannemende dat we mogen spreken van een talent dat toe vallig zijn middag had, is zijn prestatie nog menselijk, maar dat hij kort na de hervatting nog nummer vier en nummer vijf voor zijn rekening nam, grenst aan het miraculeuze. Dat het tenslotte 7-2 werd in het voordeel van onze zatten is slechts van belang voor de kompetitie. Van veel vérstrek kender belang is de intrede van een nieuw begrip in de voet balsport: de quinttrick. Vijf doelpunten op rij in een wed strijd. De overtreffende trap van de hattrick. En de man die dit novum tot stand bracht: zoon van een beroemde vader, acteur en quizmaster John Kraaykamp junior Voor ons gewone stervelingen Kraay, zij het dat hij sinds die gedenkwaardige zaterdag voor de weinigen die erbij wa ren, zichtbaar is omgeven door een aureool, alsof hij de ge heime krachten in de sport weet te manipuleren. Er was zelfs een gerucht als zou hij als quizmaster van de Lotto show over telekinetische kennis beschikken. In dat geval zouden we dan moeten spreken van de quiztrick. Zelf hult Kraay zich daarover in een sfinxachtig stilzwijgen. Ook de vele meters bier, die na afloop werden verzwolgen, brachten ons niet dichter bij een afdoende verklaring. Een vingerwijzing gaf hij tenslotte in antwoord op de vraag wel ke goal hij zelf de mooiste had gevonden. "De eerste", stel de hij zonder dralen, en spoedde zich met zijn gade naar een 'feestje'. Roelf Ridderikhoff De voorbereiding voor de Nieuwjaarsshow 1985 is be gonnen. In het gezelschap is plaats voor nog één man en één vrouw. Vereisten: AFC-uitstraling, niet a-muzikaal, leeftijd 20 - 40 jaar. Gegadigden worden verzocht te bellen op vrijdag 12 oktober tussen 19.00 en 21.00 uur, 02518 - 5 09 48. HATTRICK Zeldzaam was het wat zich de 29e september voltrok tij dens de wedstrijd Vlug en Vaardig 6 versus het tweede za terdagteam op Ookmeer. Een verrichting die slechts is voor behouden aan de begenadigden. Eenmalig in een loopbaan en daarom nopend tot boekstaving. Kortom een prestatie zo uitzonderlijk, dat wij er zelfs geen Nederlands equivalent voor hebben: de hattrick. Eén en dezelfde speler maakt een ononderbroken reeks van drie doelpunten in een speelhelft. Zoals gezegd, een uiterst schaars artikel. Een onverklaarbaar fenomeen ook. Was hij geïnspireerd door het feit dat zijn vriendin zich met een fototoestel langs de zijlijn had gedrapeerd en wilde hij een onvergetelijke in druk op haar maken? Speelde misschien een omroeporga- Het jubileum van AFC nadert. Op 18 januari volgend jaar bestaat onze goede vereniging 90 jaar. Al geruime tijd zijn groepjes AFC-ers met de voorbereidingen van dit jubileum doende. Er komt een receptie, een feestavond, een diner, diverse toernooien (veteranen, senioren en jeugd), een ere- wedstrijd tegen Ajax, enz. De Pers- en Publiciteitscommissie van AFC bereidt een Jubileumgids voor, waarvan het de be doeling is dat u die medio december krijgt. Hierin wordt u uitvoerig over het jubileum gei'nformeerd. De Jubileumgids wordt uitgevoerd in een handig zakformaat. In dit verband 2

Schakels (clubbladen) | 1984 | | pagina 2