L.A.B.M. LE BELLE schoonmaakbedrijf - onderhoud gebouwen glazenwasserij Korte Water 212, 1069 GS Amsterdam Tel. 020 - 10 08 00 GERESERVEERD VOOR EDWARD L.JANUS B.V. makelaardij Jan Willem Brouwersplein 8 1071 LN Amsterdam Tel. 020 - 76 38 81 opdagen uit een ver verleden. Het is voor mij een eer haar in de AFC-Schakel te gedenken, want dat verdient de familie Nesenberend in het bijzonder. Rond de dertiger jaren werd Karei lid van AFC en speelde vele jaren voor het eerste, later het tweede elftal. Echtgeno te Lotte kwam al gauw in het AFC-gedoe voor, eerstens door haar huwelijk met Karei (waaruit twee zoons werden geboden, de oudste Björn speelt nog in één der lagere elftal len); tweedens door haar geregeld medeleven met AFC. Karei en Lotte zijn mensen geweest die een uitzonderlijke rol hebben gespeeld in ons verenigingsleven. Jarenlang heb ben ze meegeholpen met het organiseren van de kien- en bridge-avonden, hoeveel plezier hebben ze ons daarmee niet verschaft. Daarnaast waren het de bijdragen in dichtvorm die 'Aange trouwde' heeft geleverd aan de AFC-Schakel, gedurende meer dan vijftig jaar! (Een pennevrucht van april 1932 volgt in een p.s.) Nog maar een paar jaar geleden werd ONS EERSTE door haar uitgenodigd voor een 'champagne-fuif', alleen om het kontakt niet te verliezen en stof te behouden voor haar stukjes. Het stemt mij en met mij Jopie en Tonnie v.d. Valk tot een dankbare herinnering dat wij haar in Zonnestraal eind juni bezochten en haar toch opgewekt aantroffen. Ik memoreer de tijdens ons gesprek het feit dat zij de meest trouwe me dewerkster van ons clubblad was met de meeste dienstjaren, waarop de tranen in haar ogen kwamen. Het was een aan doenlijk moment. Zij deed ons uitgeleide uit Zonnestraal en wilde ons zelfs tot buiten het hek, het officiële gedeelte, vergezellen. Dat hebben we haar verboden, zo gemakkelijk was dat niet in haar rolstoel. Zij wuifde ons langdurig uit, het was een uitwuiven voor eeuwig. Moge zij, na een zeer welbesteed leven, met veel ups en downs, rusten in vrede. AFC zal haar nooit vergeten. Jaap van Nek Zooals wij ons eerste zien voetballen Vlak vóór ons is Roel (van Nek) als een leeuw aan het snuiven. Verderop is 'Wullem' (Dijkhuis) met den bal aan het gnuiven. Daarvoor staat (Charles) Lungen z'n kous op te trekken. En achter is Nees (Karei Nesenberend) zonder bal aan het backen; Voor de verandering neemt iemand de bal in z'n handen; De scheidsrechter fluit, en sist door z'n tanden. Wij glimlachen gelaten om derg'lijke foefjes, En zuchten vermoeid: 't Zijn allemaal boefjes". Nu beginnen ze wilder ze springen en rennen: We beginnen alvast aan een circus te wennen Nico (Neseker) rent dreigend, met donkre blikken, Hij stormt er doorheen, maakt nét geen free-kicken. Daantje (Ellens) die duikt dan een keurige snoek. En kopt zoo den bal in den juisten hoek. We wachten gespannen en knijpen elkaar, Aber das war doch zu schön, und es ist auch nicht wahr. Een kei van een schot. Maar dan meters ernaast. We herstellen ons spoedig, we zijn niets verbaast. Nu volgt een gevecht, vlak voor ons doel, Een gekrabbel van beenen, maar Peters blijft koel. Hij staat gebukt, en zoekt dringend den bal. Hij springt en grijpt hem nog net in zijn val. Ons hart, dat stond stil, maar het klopt nu weer door. We vinden het sof en we mop'ren in koor. Maar ook komen er momenten dan voelen we ons groeien. Dan wordt er gespeeld, het publiek hoort men loeien. Samenspel zien we, de wil om te winnen. Gewerkt moet er worden, we zijn nog niet binnen. Een goal moet er komen, het moet en het zal: Tonny (Knopper) die pilt, en de goal is er al. Is het heusch waar? en is het geen geintje? Maar nee, alles juicht, plus (Arie) Waayer langs 't lijntje. Wat zoo'n goal niet doet; het gejuich houdt niet op. M'n buurman tik ik van plezier op z'n kop. 't Bestuur éét sigaren, kijkt lachend in 't rond. Willy (Brusse) steekt z'n sigaret verkeerd in z'n mond. We vuren ze aan, en een ieder doet mee. Vooruit dan toch jongens, vooruit AFC. Zoo stijgen de kansen, en dalen ook gauw. Hoe z'ook degraderen: wij lijven trouw. Wij trotseeren de kou met een jas om de beenen En hebben ondanks dit nog bevroren teenen. Speelden ze sof, dan moeten we troosten Maar winnen of niet, wij gaan mee proosten. Een Aangetrouwde April 1932 (De namen tussen haakjes heb ik toegevoegd terwille van de duidelijkheid JvN.) 2

Schakels (clubbladen) | 1984 | | pagina 2